Porod a co dál?

Anonymní
15.3.21 23:01

Porod a co dal?

Ahoj holky. Za par tydnu mam termin a chtela jsem se zeptat na par otazek. Clovek jak nevi, do ceho jde, tak je nervozni😄
1, Kdyz jste porodili prirozene treba nekdy dopoledne/odpoledne, co nasleduje po porodu? Premistite se na pokoj a mate miminko hned u sebe? Co jste delali? Sli jste hned do sprchy a miminko tam meli u sebe v postylce? Nebo Vam ho pohlidali sestricky? Jak to pak probiha ty nasledujici dny na pokoji? Prijde me tam nekdo naucit koupat apod? Chodi me tam nekdo kontrolovat co a jak delam?
2, Kdyz jste rodili cisarem jak je to potom s miminkem? Kdy Vam ho dovezou? A co a jak dale?
Dekuji vsem :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
158
15.3.21 23:10

Tak já jsem rodila přirozeně a porodila jsem ve 13:46. Do 16h jsme měli s manželem bonding, pak jsem musela jít do sprchy u porodního sálu a dali mi ještě vývar. Pak mě přesunuli na pokoj a jelikož jsem měla těžký porod a velkou ztrátu krve, tak jsme nebyla úplně při smyslech a dobrovolně jsem nechala malého na novorozeneckém oddělení. Jinak za běžných okolností ti tam miminko rovnou nechají. Mě ho přivezli až ráno. Druhý den po porodu přišla sestra a ukázala mi oblékání, přebalování, ošetřování pupíku a koupání. Na kojení mě kontrolovali jen dvakrát, ale při potížích jsem za nimi mohla kdykoliv přijít. Jinak jem byla pořád na pokoji, hodně jsem kojila a spala. Já jsem šla do sprchy vždycky, když přišel manzelna návštěvu, ale jinak ti jo normálně pohlídají. No jinak se tam nkc zvláštní ho neděje, jdeš s miminkem na pár kontrol a pokud je vše v pohodě tak jdeš za tři dny domů. Já rodila v sobotu a šla jsem domů ve středu. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
906
15.3.21 23:12

Mě nechali vždy vyspat bez dítěte a šla jsem si pro něj až ráno nebo mi ho přinesli na kojení sestry, do té doby jsem byla sama a jen kontrolovaly sestry moje jedno čůrání po porodu a pak do sprchy mě doprovodily, abych sebou nesekla, ale já to před porodem vůbec neřešila ani jsem o tom přiznám se nepřemýšlela, co bude… stejně to nakonec bude úplně jinak než si myslíš a naplanujes ;)
Koupat té samozřejmě naučí, teda jednou ukáží a pak už sama, případně odkoukas ještě když to budou ukazovat nějaké mamince na pokoji, co porodi později. Kontrola chodí asi podle porodnice, v Podolí např. Byl u nás na pokoji skoro pořád někdo, až to bylo otravné. Na Bulovce nechodil nikdo, jen vizita. Musela jsem se ohledně kojení chodit ptát na sesternu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10510
15.3.21 23:14
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Za par tydnu mam termin a chtela jsem se zeptat na par otazek. Clovek jak nevi, do ceho jde, tak je nervozni😄
1, Kdyz jste porodili prirozene treba nekdy dopoledne/odpoledne, co nasleduje po porodu? Premistite se na pokoj a mate miminko hned u sebe? Co jste delali? Sli jste hned do sprchy a miminko tam meli u sebe v postylce? Nebo Vam ho pohlidali sestricky? Jak to pak probiha ty nasledujici dny na pokoji? Prijde me tam nekdo naucit koupat apod? Chodi me tam nekdo kontrolovat co a jak delam?
2, Kdyz jste rodili cisarem jak je to potom s miminkem? Kdy Vam ho dovezou? A co a jak dale?
Dekuji vsem :srdce:

Za mě je nejlepší mít miminko hned u sebe, po porodu je stejně člověk naspídovanej a nespí (jen sestřičky rády říkají „jen si odpočiňte, my vám ho dáme potom“).
Miminka jsou během sprchy v postýlce a pohlídají ostatní maminky z pokoje.
Do první sprchy po porodu pomáhá většinou sestra.
A pak platí - „nevím - zeptám se“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
15.3.21 23:17

Jen dodám, že jsem měla nadstandardní pokoj, takže jsem tam byla sama. Proto jsem mimčo dávala na hlídání během sprchy. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
906
15.3.21 23:17

A když potřebuješ do sprchy až máš dítě u sebe tak buď se domluvíš s maminkou na pokoji nebo zavezes dítě na sesternu a pak po sprše zas vyzvedneš. Pokud budeš mít koupelnu na pokoji, tak jsem se rychle osprchovala s otevřenými dvermi a ohlídala si dítě sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
15.3.21 23:18

Ve 02:00 jsme vyrazili do porodnice…to už jsem měla kontrakce po 5 minutách a pravidelně. nasledovalo přijetí prohlídka monitory miminka.pak bodlo chvíli jsem si polezela než jsem se pořádně otevřela… Pak klystýr a šup na box… Porod sám o sobě trval 10 minut. Porodila jsem v 10:03… Cca, 2 hodiny jsme byli s miminkem a mužem na porodním sále… Pak převoz na šesti nedělí…Miminko mi přivezli asi za hodinu… Rodila jsem v Thomayerově… Tam to bylo strašný… Sestřičky sice všechno ukázaly, i koupání jak prebalit…Co se týče kojení tak na mě jenom koukala a řekla mi že mě to nepůjde a přinesla mi kojící kloboučky. Ale bylo jich tam moc.Ani chvilka klidu…Na každé směně dvě dětské, dvě laktační, a dvě lékařky…Ráno vizita cca v 07:00 a pak klasika přišla jedna vyměnila koše, přišla druhá měnila oblečení pro miminka, přišla třetí a vytírala sprchu a WC sistila chemii… Hrozny prostě bylo září takže bylo pořád horko a museli jsme mít zavřené okna aby miminka nenastydla… Já se cítila po porodu dobře měla jsem přirozený bez poranění a bez nastrihu… Hned co mě převezli na pokoj mi sestra pomohla do sprchy, říkám já to zvládnu sama…Ona nene to mi musíme…sprcha, tak trošku to všechno vstřebat… No co ti budu povídat vstřebávala jsem to celý pobyt… :dance: Ale jak přivezli malou, tak to bylo krásný…Člověk si řekne že teď teprve pochopil co znamená někoho opravdu milovat :srdce: :kytka:
Ať ti to dobře vyjde, bez komplikací a hlavě zdravé miminko :P :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 23:25

@KKikina Moc moc dekuju, snad to pujde rychle a bude vsechni ok😍

• Citovat
  • Nahlásit
397
15.3.21 23:25

Ahoj já porodila v 10:04,dali mi malou na břicho, poté jí zvážili, umyli, změřili a dali k prsu, jenže se narodila o měsíc dříve a měla jen 2 kg, tak jí dali do inkubátoru. Já čekala až ze mě vyjde placenta, Dr. mě zašila a asi hodinu jsem tam ještě ležela, abych jim prý neomdlela. PA mě pomohla do sprchy, já se osprchovala, a Dr. Mě odvedla na pokoj. Za malou jsem se ten den chodila dívat a ráno mi jí přivezli na pokoj. Nešlo nám kojit, tak mi sestřičky pomáhaly, každé 3 hodiny mi nosily ještě jiné MM aby malá přibírala. Vážení před a po jídle, což byl vopruz, ale jinak vše ok a všichni byli moc milí a já na to ráda vzpomínám. Ono záleží kde budeš rodit, a také na situaci, někdo porodí jak po másle a někdo bohužel ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.3.21 23:42

Porodila jsem dvakrat prirozene v deset hodin vecer. Po porodu dve hodiny lezeni na porodnim sale s miminkem a manzelem a primo tam pod dozorem sestricky jeste sprcha. Prvni porod byl dlouhy, tezky a komplikovany a miminko bylo do rana u sestricek. Dalsi den rano mi ho přivezli na kojeni a pomazleni a chteli si ho jeste ten den nechat u sebe, ale citila jsem se dobre, tak jsem si ho vyzadala k sobe. Druhy porod byl rychly, bez komplikací a miminko jsem mela u sebe hned od prvni minuty na pokoji. Kontroly asi jak kde. V nasi porodnici tak kazde tri hodiny, az to bylo otravne. Vzdycky akorat ve chvili, kdy clovek zacal usinat :roll: Poprvé jsem byla na viceluzkovem pokoji, tak behem sprchy mohla na mimco mrknout spolubydlici, podruhe jsem mela nadstandard, tak jsem si zajela vozickem mezi dvere do koupelny… Koupelny byly teda vzdycky na pokoji, ne nekde na chodbe..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
15.3.21 23:46

Porodila jsem přirozeně, jen s malým šitím před 7 ráno. 2 hodiny bonding na boxu, kdy nás akorát občas někdo přišel zkontrolovat, jestli se malá přisála, jestli mi není špatně. Pak si vzali malou na umytí (po zeptání). Mezi tím jsem došla na pokoj a dala si sprchu (pod dohledem, kdybych se složila). Sestřičky byly hodné a myslely na mě se snídaní. Mimčo se mi vrátilo asi po 45 minutách a už mě neopustilo po zbytek pobytu.
Na pokoji jsme byly dvě, měly jsme vlastní koupelnu. Navzájem jsme si kontrolovaly mimča, když jsme šly do sprchy. Doktoři chodili za náma, i na vyšetření sluchu apod. Opouštěla jsem pokoj jen na vážení mimča. A to ne vždy, nebyli tak striktní. Zajímala je váha hlavně pri vizitě, ne po každém kojení.
Sestřičky ochotně vše ukázali po zeptání. Ale co se týče péče o miminko jsem se snažila být maximálně připravena už dopředu a třeba se jen zeptala, jestli mohou kontrolovat zda to dělám správně.

ALE! Každá porodnice je jiná, každá zkušenost je jiná. Zkus na FB skupinu recenze porodnic a najdi si tu, ve které budeš rodit.
Přeji hodně štěstí!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52946
15.3.21 23:56

Porodnice od porodnice. A líná huba holý neštěstí. Takže se nebát, pokud ty to chceš jinak, než bývá zvykem. Prvé dítě mi chtěli na pokoj vozit na kojení a natrvalo dát, až si odpočinu, což jsem odmítla a chtěla ho u sebe hned, což se taky stalo. Druhé muselo být nějakou dobu v inkubátoru, takže jsem měla dost času na odpočinek, ale co si budeme povídat, nenaspala jsem ani pět minut. V každém případě bych zjišťovala, jak to chodí v dané porodnici, a pak taky jak to vlastně chci já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6642
16.3.21 01:06

Hlavně na oddělení šestinedělí se připrav, že některé sestry jsou opravdu na přes pusu (slušně řečeno) a vyžívají se v deptani rodiček. Takze zdravé sebevědomí a hodně asertivity sebou. Já porodila ve 2 ráno, pak proběhlo vše co mělo a bylo to skvělé no a završila to ježibaba ze šestinedělí, která mi doslova hodila brečící miminko do postele se slovy ať si toho nervaka laskavě uklidnim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.3.21 05:08

Já rodila dvakrát, pokaždé jinde. Ale v podstatě postup stejný. Po porodu u mě siti, na boxu ještě dvě hodiny. Tam jsme v obou případech měli holcicky u sebe. Jednou jsem mazlila já, podruhe manžel, protože mi nebylo moc dobre. Pak mi sestřička pomohla do sprchy. Tam jsem se poradně osprchivala a šlo se na pokoj. Já si vždy nechala miminko už u sebe. Ale nabízí, zda chceš, nebo ne.
Na koupání jsem si brala malou mezi dvere koupelny, abych ji viděla. Protože u první mi ji slečna na pokoji nechtěla pohlidat, i když spinkala a u druhé jsem to tak dělala, protože jsem byla sama.
U první mi ukázali, jak koupat atd.
U druhé už nikdo. :mrgreen: Jen se vždy zeptali, zda je vše OK.

• Citovat
  • Nahlásit
4107
16.3.21 09:16

Prvni se narodil v 15.18, 2 hodiny jsme byli na boxu, pak ho odvezli a ja sla do sprchy. Když jsem se dostala na pokoj, tak mi malého nechtěli dát, ze si ho nechají přes noc, to jsem se hádala, ze ho prostě chci, tak nakonec az někdy po 10 večer mi ho přinesli. Ukázali mi mytí, kam dávat plinky a uz me nikdo neřešil. Druhý syn sel do inkubatoru, takže jsem ho chodila jen kojit. Když jsem šla do sprchy, tak jsem prostě sla, neresila jsem nějaké hlídání u sestřiček nebo spolubydlící. Nechápu proč, když se malý vzbudil, tak si chvíli porval no :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat