Porod 36. týden: dvojčátka

Anonymní
9.3.21 15:26

Porod 36tyden dvojčátka

Ahoj, jsem dnes 35+2 a čekám dvojčátka. Vcera jsem byla na kontrole a porodni vaha je 2,4kg u obou. Cipek mam uz kratounky a otevrena na jeden prst. Pani doktorka rikala ze budeme rádi kdyz ještě vydržím 1-2tydny. Jednk miminko se uz hodne cpe hlavičkou dolů a mam nekdy takové tlaky na spodek plus mam bílý vytok (myslela jsem si ze to je z čípku ale i po vysazení to mam takze výtok) mate prosim nekdo zkusenosti s předčasně narozeným miminkem? Myslim ze okolo tech 36 uz to je většinou v pohodě, ale rada bych znala vas názor a vase zkušenosti, děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
44
9.3.21 15:45

Ahoj.
Před 3t jsem ve 37+0 porodila dvojčata. Každé z dětí mělo přes 2kg a byly po porodu pár hodin v inkubátoru. Během toho samého dne už byly v klasických postýlkach, udržely si teplotu samy. Krom toho, že byly slabé sát a usinaly u kojení, tak nebyl zaden problem :palec:.
5. den po porodu jsme šli domů.
Držím palce ať je vše ok a bezproblémové.
Kdyby něco, tak piš a ráda odpovim ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
509
9.3.21 16:23

Ahojky, ja sice nemam dvojčátka, ale mela jsem rodit 35+0, ale kvuli špatným výsledkům a komplikacím, jsem musela cekat, nakonec maly to nevydržel a rodila jsem 36+0, rano jsem mela strasne tlaky a rikala, jsem ze budu urcite rodit a vecer jsem rodila. Maly mel 2,5kg takze pohoda..dva dny byl v inkubátoru, ale pak to krasne zvládal sam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
9.3.21 17:49
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem dnes 35+2 a čekám dvojčátka. Vcera jsem byla na kontrole a porodni vaha je 2,4kg u obou. Cipek mam uz kratounky a otevrena na jeden prst. Pani doktorka rikala ze budeme rádi kdyz ještě vydržím 1-2tydny. Jednk miminko se uz hodne cpe hlavičkou dolů a mam nekdy takové tlaky na spodek plus mam bílý vytok (myslela jsem si ze to je z čípku ale i po vysazení to mam takze výtok) mate prosim nekdo zkusenosti s předčasně narozeným miminkem? Myslim ze okolo tech 36 uz to je většinou v pohodě, ale rada bych znala vas názor a vase zkušenosti, děkuji.

Ahoj, jsem dnes také 35+2 s dvojčátky. Váhový odhad mám podobný. Můj doktor tedy nic takového, že bude rád, když ještě vydržím týden dva neříká a jsem za to ráda. Jen mi už dřív řekl, že bude rád když vydržím do 36tt a pak je to ok. Jedno mám taky hlavičkou hodně dole, pokaždé když vstanu, tak musím na wc. :lol: Když jsem byla na konzultaci v porodnici a ptala jsem se tam, co by bylo kdyby se narodili v 36tt, tak mi bylo primářem řečeno, že tu nejvíce podstatnou část těhotenství už mám za sebou. Pokud by se narodili 36tt, tak by museli na nějakou dobu do inkubátoru, na jak dlouho ti nikdo předem neřekne. Od 37tt už je prý porod naprosto v pořádku a bez problémů.
Takže buď úplně v klidu, děti narozené v tomto týdnu už se dobře adaptují. Já jsem se tak nějak sžila s představou, že od 36tt můžu porodit kdykoli a jsem v pohodě. A pokud vydrží do konce týdne, tak je to naprosto bez problémů. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.3.21 17:54

Ahoj. Mě vyvolavali porod kvůli středně těžké preeklampsii ve 36+0, váhový odhad byl 2,5kg a mala mela 2,90. Do inkubátoru nemusela, všechno v naprostém pořádku. Mela jsem ji celou dobu u sebe a po 3 dnech jsme šli domů. Držím palce ať je vše takhle v pořádku i u vás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.21 21:01

Nemám teda dvojčátka, ale jen jednu cácorku. Rodila jsem v 36.tydnu, malá měla hezkou váhu na ten týden 2,5kg a adaptace super, nemusela být ani v inkubátoru. Jen měla ze začátku trošku horší termoregulaci, tak jsem jí musela dobře oblékat, jinak vše ok.
36 týden s dvojčátkama je super! Přeji rychlý a bezproblémový porod a věřím, že ještě chvilku prckové počkají :)

• Citovat
  • Nahlásit
227
11.3.21 08:16

Tak po 36tt se už považuje dítě za donošené. Miminka mají krásnou váhu tak se není čeho bát, to už zvládnou krásně. Syn se narodil v 33.tt s 1680g, to už jsme "bojovali " :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
11.3.21 08:48
@Ivule86 píše:
Tak po 36tt se už považuje dítě za donošené. Miminka mají krásnou váhu tak se není čeho bát, to už zvládnou krásně. Syn se narodil v 33.tt s 1680g, to už jsme "bojovali " :hug:

Dítě se považuje za donošené až od ukončeného 37.tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat