Reklama

porod ve 36.t?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mufka
Povídálka 40 příspěvků 21.09.09 17:09
porod ve 36.t?

Ahoj holky,
prosim o pomoc. Jsem ve 36./37.t a od vcerejska je mi nejak divne. Natekly mi nohy a citim takovou mirnou bolest jako pri menstruaci..trosku me boli i v zadech a v noze. Porad si rikam, ze je to tim, ze prece nosim mimi a ze uz to musi byt znat. Ale presto si rikam, ze uz by to mohlo zacit…rodila jste nektera na konci 36.t? Co mimi, neni to pro nej jeste brzy? Diky za pomoc,
 Mufka

Reklama

Reakce:

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46980 příspěvků 21.09.09 17:16

Nerodila,rodila jsem skoro ve 42 týdnu,ale znám spoustu holek,mimi bylo vždy o.k.
Muj nevlastní syn se narodil v 26 týdnu (600g před 16lety) a je taky o.k.
Jina bych to viděla na poslíčky,ale pokud ti není dobře tak jed k dr at na tebe mrkne.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 21.09.09 17:16

Není to sice stejná otázka, ale snad tě to aspoň trochu uklidní:

OTÁZKA:
dobrý den pane doktore, chtěla bych se zeptat a poprosit o radu. čekam své již druhé dítě, nyní jsem ve 32.týdnu a bylo mi sděleno od mé gynekoložky zkracovaní děložního čípku, nyn je 31mm. své první dítě jsem porodila přesně o měsíc dřív v 36.týdnu, ze stejného důvodu z důvodu zkracovní se děložního čípku. jak velkou mam šanci na to abych donosila své druhé dítě aspoň do 38.týdne? a jde proti tomu nějak zabranit? a proč se tak vlastně dějě? děkuji za Vaši odpověď.

ODPOVĚĎ: (odpovídá MUDr. Michal Koucký, porodník)
Dobrý den,kdybych věděl,jak tomu zabránit,už mám jistě Nobelovu cenu :-) Celá generace porodníků se tím zabývá…Pro mě jste „low risk“ ( = nízké riziko ) , protože jste porodila v podstatě v termínu - medicínsky a socioekonomicky považujeme za závažné předčasné porody především pod 32.týden, pak se již výsledky péče o děti téměř rovnají donošeným - sama jste jistě živoucím důkazem - já a moje sestra také :-). Délka čípku Vámi uváděná je pro tento týden nadmíru dobrá,čili v pořádku. Čili zatím lze říci, že pravděpodobnost předč.porodu je velmi nízká,ale jestli bude doopravdy ,nikdo neumí stanovit.

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 21.09.09 17:21

Mufko, jdu tě uklidnit, u nás na říjnové diskuzi už máme první miminko, narozené ve 36.týdnu a je úplně OK a váží dokonce 3400g :)
A jestli tě bříško, nohy, záda atp. bolí až teď, jsi dobrá. Protože my už jsme jeden velký hekající a funící lazaret :lol:
(a teď dostanu od holek vynadané :lol:)

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.09 17:28

To uz je v pohode :) Ja rodila zacatek 37 tt.a malej mel tri kila.Druhe taky 37 a tri kila.a normalne patej den jsme sli domu.Petra

mufka
Povídálka 40 příspěvků 21.09.09 17:32

Ja jsem vedela holky, ze me uklidnite :-) Jo a mimochodem rada bych si poklajdala s tehulkami, ktere taky maji termin v rijnu (ja mam 19.rijna)…jak se prosim dostanu na nejakou diskusi? Dekuji

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 21.09.09 17:35
mufka píše:
Ja jsem vedela holky, ze me uklidnite :-) Jo a mimochodem rada bych si poklajdala s tehulkami, ktere taky maji termin v rijnu (ja mam 19.rijna)…jak se prosim dostanu na nejakou diskusi? Dekuji

https://www.emimino.cz/modules.php?…

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 21.09.09 18:06

Mufko, jen si dej pozor, pokud by ti bylo špatně, bolela tě hlava a byla jsi hodně oteklá, nemusí to být, ale občas je to známka preeklampsie.
Ale je fakt, že ke konci už je to fuška, takže člověka vše bolí. A miminko už je hotové, teď už jen tloustne :wink:

Marketa2008
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 21.09.09 18:35

Mufi, ja bych se toho taky nebala. Od 37. tydne je miminko donosene a moje kamaradka rodila na zacatku 36. tydne a maji krasneho zdraveho chlapecka.
Navic ty stavy co mas jsou treba jen treningove a myslim, ze uplne bezne posledni mesic pred porodem. Ja kdyz jdu na delsi sviznou prochazku, tak mam pak taky vzdycky pocit, ze ten den uz musim porodit a nic :lol:

mroe
Extra třída :D 14312 příspěvků 21.09.09 19:28

Ja rodila 36+2. Violka je dosud v pohode, domu jsme sli 5.den, jen proto, ze jsme zezacatku chvili bojovaly s kojenim, nemela dost sily se prisat, ale zvladla to rychle. Mela 2640 a 48 cm. Ted uz se otaci na bricho, hraje si s rukama, hrackama..... a ma nejmene 5,5kg(nevim presne, pred tremi tydny to bylo 5130g).

ivusha
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 21.09.09 19:32

Ahojky, Vítek je 35+4 a měl 46cm a 2,35kg. V inkubátoru byl asi jenom 1hod na ohřátí. Taky byl slaboučký a hnedka od porodnice sme jeli Vojtovku. No a ve finále měl silnou žloutenku a nepodařilo se mi přes měsíční boj ho donutit pít z prsa. Ze začátku byl slaboučký, a přestože mi mlíko tryskalo jak v Karlových Varech tak si nedokázal nic vytáhnout, no a potom už nechtěl.
Ale ve 3měsících bys už nepoznala, že byl o chloupek dřív.
Měla sem preeklamsii, ale na tu by ti na kontrole přišli - měří tlak, a koukají na otoky.

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 21.09.09 19:35

mufko
když jsem před porodem ležela v nemocnici na pozorování (kvůli tlaku), tak se mnou tam byla na udržování holka, kterou nakonec odvezli v 35. týdnu (do jiné porodnice, protože v té naší nebyla novorozenecká JIP) - a prý normálně… poležel si v inkubátoru.

(Ovšem v inkubátoru byla i moje drahá dcéra, které se narodila vzorně ve 40. týdnu - ovšem byla tak hubeńoučká, že si prostě nedržela teplotu).

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.09 19:49

Hl. se nestresuj;)
Já rodila v 37. týdnu, malá 3kg, vše ok a to, že se narodila o fous dřív bylo poznat jen na přirození.
 Hana

te.ss
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 21.09.09 19:55

Mufko,
pojď k nám do října 09 :lol: .Jak píše Chuanitka,jsme jeden velký hekající lazaret :wink: :wink: :wink: .Ty to tvé pocity mám už měsíc.Sotva chodím,ležím…atd.

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 21.09.09 19:55

Jonáš je ve 36tt a vše bylo v pohodě. Má teda problémy s hypotonií. Ale to bych s porodem nespojovala. On už v břiše byl takovej hadráček.
Starší syn se narodil ve 37tt a byl víc než v pohodě.
Si říkám, jestli budu mít ještě třetí dítko, že to 35tt jistí. :-)

Tak jsem zvědavá, kdy porodíš. :-) Držím palce a dej vědět.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >