Porodnice v Krči

472
13.10.05 14:53

Porodnice v Krči

Chtěla bych se zeptat, zda máte někdo čerstvé zkušenosti z porodnice v Krči. Blíží se moment kdy zavírají na týden Podolí a nám se to nějak blíží :)
Co vzít určitě se sebou ( snad se to neliší od jiných porodnic), a také kolik se platí za tatínka u porodu a možná kolik chtějí za nadstandart pokoj. Dělají a případně platí se tu za epidural ???
Děkuji za info.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2773
13.10.05 15:14

Epidurál se platí, tuším 4500, za otce u porodu 500, za nadstandart myslím 700/noc. Vezmi si s sebou plenky pro malého, vložek mají dost, oblečení obvykle taky, občas jim chyběly takové ty podložky na přebalování. Na mytí mimi používají Johnsona, na to pozor. A nenechej si při porodu píchnout Dolzin!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
13.10.05 15:23

Já tam rodila v červenci a jen ještě doplním - toaletní papír, vložky do podprsenky a rozhodně nezapomenout vhlké ubrousky na zadeček. Těch plenek pro miminko není potřeba nějak moc, dávají teď už přesně nevím kolik na celý pobyt, ale já tam byla 4 dny a ze svých jsem použila asi 2.
A možná ještě noční košili na šestinedělí, ty jejich byly dost hrozné.
Hodně štěstí!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
13.10.05 15:47

moc děkuji za info
Jen se ještě ptám, k čem uslouží ten Dolzin ???? A proč ho nedovolit ? 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
13.10.05 16:02

Dolzin je proti bolesti - já rodila skoro 5 kilové mimčo a jeho podání jsem se nebránila :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
13.10.05 16:12

Ayra - no taky čekám velkého klučíka, říkáš tedy, že Ti to pomohlo proti bolesti ??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
13.10.05 16:44

Myslím, že pomohlo. Trochu to otupí a rychleji to utíká. Nebyla jsem dopředu proti něčemu zaujatá, ale myslela jsem si, že to zvládnu bez zásahu (jako předchozí porod). Jenže každý porod je zkrátka jiný a nejde to vždycky podle našich představ, nejlepší je rozhodnout se až v průběhu. Musím říct, že mi tam nikdo nic nevnucoval. Doktor přišel, řekl, co by bylo dobré a proč a my s manželem jsme buď souhlasili nebo ne. Nebyl v tom žádný problém, naše přání respektovali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
13.10.05 17:12

Ahoj Lamargarito.

Doufám že se nebudeš zlobit ale zkopíruji ti poznatek z této porodnice od jedné těhulky.

Dneska mi manžel vyprávěl hrůzný porod, který zažil jeho kolega s manželkou. V pondělí 10.10 jí přivezli po termínu s tím, že bude vyvolání porodu. Dali jí na monitor a vyvolávačku. Jenomže potom se nic nedělo, nepostupovalo to dál. Když přišly kontrakce, tak k dalšímu postupování stále nedocházelo, což trvalo holky od rána v pondělí až do úterý do večera…tudíž 2 dny v bolestech, bez jídla a pití, beze spánku. Chudák už byla tak vyčerpaná, že prosila o císaře, že už nemůže prostě nic dělat. Místo toho jí dali epidurál, po kterém ovšem přestala cítit kontrakce. Neustále na ní v porodnici neměl nikdo čas, jeden Dr. prohlásil, že plodová voda je zkažená, pak odešel k jinému případu…a ani to je nenakoplo, aby jí udělali císaře. Když její manžel vlítnul na sestry, že jim Dr. říkal, že je něco s plodovkou, ještě ho sestra poslala někam. No jak myslíte, že to nakonec skončilo. Po dvou dnech od rána 10.10. do 20 hodin 11.10. nepostupujícího porodu a trápení jí konečně odvezli na sál a udělali císaře a malého vytáhli ve 20:22. Museli ho rozdýchávat, kolega říkal, že ho přinesli s hadičkama u nosu a v pusince, modrého…prostě ho tam nechali příliš dlouho a toho císaře měli udělat mnohem dřív. Jako by toho nebylo málo, ona na tom byla špatně a zjistili, že jí musí přešít, protože to udělali špatně!!! Pro toho manželového kolegu to byl hrozný zážitek a pro jeho manželku takovým způsobem, že už nechtějí nikdy žádné dítě!!!
TO VŠE SE STALO PROSÍM V PORODNICI V KRČI V PRAZE!!!
Přístup doktorů a sester byl prý absolutně šokující a můžou být rádi, že se Filípkovi ani manželce nestalo nic vážného…ale vytrpěli si fakt hodně. Takže holky, do Krče já bych tedy nelezla!!!

Ještě jsem vám chtěla říct další perličku z KRČE, když dneska chtěla vyčerpaná po císaři nakojit Filípka, tak říkala sestřičce, že Filípek nesaje, co s tím? A sestřička zjistila, že jí dala úplně jiné dítě!!!! Které už bylo najedené, tudíž nechtělo sát. Fakt super porodnice:((

Doufám že tvůj porod bude probíhat v klidu a v pohodě.

MartinaK

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
13.10.05 18:07

Dolzin je svinstvo, já dostala 2 injekce, nevyžádané, a nepřeju nikomu to tóčo po porodu.......má prostě mnoho vedlejších účinků a přechází i do mimča. U něj i matky může způsobit potíže s dýcháním (synek musel hned na kyslík), spavé mimi, nespavost rodičky, popordní depku........vždyť si to píchají feťáci!!!!
Cokoliv jiného, než Dolzin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.10.05 18:26

4500 za epidural, kdyz v jinych porodnicich (konkretne u Apolinare) se neplati nic…no tak tam bych nejela ani nahodou…

• Nahlásit
  • Citovat
375
13.10.05 20:11

V Krči jsem rodila naprosto neplánovaně (zavřené podolí :-)) a byla jaem 100% spokojená. Přišlo to na mě v noci a u Apolináře mě odmítly, tak se nabízela už jedině Krč. Tam mě v pohodě přijali, byli na mě moc milí, dolzin mi byl nabídnut (několikrát se mě PA zeptala) a já souhlasila (po porodu jsem neměla deprese, pořád jsem spala, miminko nikoliv, takže así je to případ od případu, na mě to žádné vedlejší učinky nemělo).
rodila jsem bez nástřihu, bez klistýru a přesně tak, jak jsem chtěla.

potom jsem tedy byla na nadstandardu a opět 100% spokojenost. Jsem tedy velice nenáročný člověk, byl to můj druhý porod (první v podolí, tam jsem byla taky spokojená).

Vložek bylo habaděj, košil taky (mela jsem svoje, ale sestra mě přesvedčila, at si na noc vezmu tu jejich a svoje schovám na návštěvy). Narozdíl od Podolí nejsou volně k dispozici ty sexy kalhotky, ale protože jsem je neměla, tak mi sestra dvoje přinesla, pak mi koupil a přivez manžel. Plenky mi taky stačili, Kubíka jsem koupala jen jednou a jen vodou (na doporučení sestry). Ubrousky jsem nepotřebobala, mají tam takové gázové čtverce a myla jsem mimčo tím čtvercem namočeným ve vodě.

Vizity tam probíhají lidštěi než v podolí, ale nevím, jestli to nebylo tím nadstandardem.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1761
16.10.14 17:44

Krč 2014

Ahoj,

chtěla bych se zeptat na aktuální zkušenosti s Krčí. Mám termín až 5/2015, ale protože se už pomalu budu muset někde registrovat a v Praze to není snadný, ráda bych otevřela znovu tuhle diskuzi.
Má někdo aktuální zkušenost?
Pro mě je Krč dobře dostupná, ale pojedu raději dál než si naběhnout.

Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
18.10.14 22:01

Ahoj, co myslis tim ze v Praze je registrace slozitejsi? Mam take termin 5/2015 ale jsem pracovne mimo CR a doma budu az v lednu… Co poradite? To mne jako nikde neregistruji?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.10.14 22:15

@Carmela Zaregistruj se pres net, stejne uz valná většina porodnic to dela tak. Kazda porodnice ma stanoveny jiny den - Podoli myslim přesne na 13+0 nebo 14+0 ted nevim uz přesne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.10.14 22:16

@nini77 Krč uz nikdy! :cert: Strašná osobni zkušenost! :cert:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie