Porušená důvěra

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Xelux
Nováček 2 příspěvky 10.06.19 16:01
Porušená důvěra

Zdravím všechny.
Dlouho jsem přemýšlela, jestli sem mám napsat, ale asi bych se potřebovala někomu svěřit a dostat nějakou hodnotnou radu na moji situaci. Týká se to mé porušené důvěry k příteli. Jsme oba poměrně ještě mladí (oba nyní státnicující ročník VŠ), před pár týdny jsme oslavili čtvrté výročí. Nicméně náš vztah nebyl od začátku úplně růžový. Byl hojně v kontaktu s ex (oba svoji první). Problém byl v tom, že si myslím, že mezi nimi bylo něco víc, když jsme spolu začali chodit, což mi on nikdy nepotvrdil, a naopak tvrdil, že nikdy k ničemu fyzickému nedošlo. (Opak usuzuji z toho, že jsem viděla pár zpráv (jo, byla to chyba), kdy psal nějaké její kamarádce (ale i ji), že ji moc miluje a nechce o ni přijít, že já jsem jen kamarádka, která ho náhodou potkala a že je vše tak, jak jí to vysvětlil… Dokonce existuje i několik fotografií, kdy ji byla u něj doma a na těch fotkách je prakticky skoro nahá. Existují i taková fota, které ona sama vyvěsila na svoje osobní sítě s popisy jako „s láskou“ apod.). Mého jsem s tímto vším konfrontovala, tvrdil, že se to už nebude nikdy opakovat, že to přestane, protože o mne nechce přijít. Vždy mi tvrdil, že se mnou má mnohem hezčí vztah než s ní. A takové ty sladké řečičky. Jenomže netrvalo dlouho a opět se objevili nějaké konverzace jeho s ní, kde ji psal, jak se na ni moc večer těší apod. O Vánocích mu dokonce psala sms, že ho moc miluje… (Než mne ukamenujete, že jsem mu lezla do telefonu, tak zrovna jsem ten telefon držela v ruce, protože ho ztratil a já ho našla.) A vůbec, bylo toho moc. Nechci to vše vypisovat a znovu rozpitvávat. Aktuálně je situace relativně v klidu, doteď občas mu ještě volá (ač méně než začátkem roku). A já prostě nevím, co si myslet. Miluju ho, umím si s ním představit svoji budoucnost, v mnoha ohledech je to miliónový chlap, ale tohle… On sám ví, že první roky vztahu hodně zkazil, dost se mi i omlouval, ale pořád mám pocit, že ho něco citového k ní táhne. Hrozně bych chtěla začít v tomto vztahu znovu, ale mám natolik porušenou důvěru, že je pro mě nemožné, abych mu plně věřila. (Lhal mi v mnoha věcech, které pak vyšly najevo – chápu, že mi třeba nechtěl ublížit a ztratit mě, tak volil snazší cestu, ale vše postupem vyšlo ven a bylo to pro mě horší, než kdyby mi rovnou řekl pravdu.) A vlastně se tak ptám vás, myslíte, že ten vztah má smysl? Jak se přimět mu znovu věřit a nějak zapomenout tu minulost? Nebo cokoliv, co vás napadne… Předem moc děkuji a omlouvám se za délku, ale nevím, jak to zkrátit, abyste moji situaci pochopily :(

Reakce:
Petra Z
Hvězda diskuse 53062 příspěvků 10.06.19 16:06

No nebyla bych s ním už v tom momentě, kdy bych zjistila, že jsem jen kamarádka, co šla okolo…a že ji miluje…
Za mě smysl nemá…budeš neustále slídit, hledat a podezírat

Tichošlápek
Extra třída :D 14872 příspěvků 10.06.19 16:09

Nemá. Zahyba a lze. Pro mne v tvém věku a bez závazku zbytečné udržovat takový vztah

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 10.06.19 16:18

Cetla jsem to na preskacku a ne cele, ale co jsem precetla mi staci :zed: seber svoji hrdost a posli ho do obehu :nevim:

ivašot.
Echt Kelišová 8193 příspěvků 10.06.19 16:22

Nemá to cenu. První roky mají být nejkrásnější a vy se od začàtku plácáte v problémech.

Ba-stet
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 10.06.19 16:24

Taky myslím, že máš na lepšího. Na někoho, pro koho budeš na prvním místě.

Xelux
Nováček 2 příspěvky 10.06.19 16:48

Děkuji všem zatím za názor… Pořád si ale říkám, že teď je to už lepší oproti tomu co bylo a ráda bych to ještě nějak zachránila (vím, asi jsem vážně hloupá) :(

Eemii
Neúnavná pisatelka 17475 příspěvků 10.06.19 16:49
@Petra Z píše:
No nebyla bych s ním už v tom momentě, kdy bych zjistila, že jsem jen kamarádka, co šla okolo…a že ji miluje…
Za mě smysl nemá…budeš neustále slídit, hledat a podezírat

Presne tak. Mas nejakou sebeúctu zakladatelko?

divine woman
Extra třída :D 12024 příspěvků 10.06.19 18:25

@Xelux Já bych se s ním rozešla. Stalo se mi něco podobného a vůbec nešlo o možnou nevěru. Prostě mi v něčem pro mě důležitém zalhal. Pro ostatní úplná blbina. Pravda vyšla najevo až po mnoha letech. A byl to podraz, který se sice dá odpustit, ale ne zapomenout.

mingxiao
Povídálka 39 příspěvků 10.06.19 18:54

On te uplne ocividne podvadi s byvalou. Nachava si vas obe, otevrena vratka. A tahne to s ni porad i po 4 letech… hrozne. Pokud mu porad obcas vola, znamena to, ze ji stale udrzuje v nadeji, nerekl ji, ma tebe a je to vazne, ze te miluje. To ti nevadi? Cekas az si prinese nejakou pohlavni nemoc? Rozejdi se s nim. Muzes potkat nekoho, pro koho budes cislo jedna a nebude si muset udrzovat bejvalky.

Tomkins
Zasloužilá kecalka 609 příspěvků 10.06.19 19:02

Zažil jsem to samé. Přítelkyně mi říkala, že to s bývalým už dávno skončila. Potkávali se v práci. Tvrdila, že jsou jen kolegové, že ho tam ani nevídá. Teprve při rozchodu vyšlo najevo, že spolu neměli běžný pracovní vztahy. Kdykoliv se to mezi mnou a jí trošku kazilo, hned utíkala za ním. A on jí byl vždy velmi rád nápomocen. Je úplně jedno, jestli spolu spali, nebo ne. Prostě mu nemůžeš věřit. A vztahy jsou postavené na důvěře.

Tohle nemá cenu, chce to utnout hned. Ty se na to díváš se svýho pohledu, že být na jeho pozici, už by ses nějak rozhodla, utnula to, ale všichni lidi takhle nefungují. Někteří tě budou podvádět pořád, znovu a znovu, nikdy to neskončí. Bohužel.

Váš příspěvek
Reklama