Poškozený balík od pošty

Anonymní
6.4.17 19:49

Poškozený balík od pošty

Ahoj, potřebuji poradit.
Nechala jsem si poslat kočárek dobírkou, nebyl zrovna levný, tak to chci řešit. Byl poslaný křechce a byl pojištený na celou částku. Po rozbalení jsem zjistila, že je utrhlé kolečko. Nevím co mám dělat. Má cenu jít na poštu reklamovat nebo se budou osočovat, že už to bylo? Divné bylo, že paní poslala kočárek ve dvou krabicích a druhý den tašku, na kterou zapoměla no a první balík (ten nepoškozený) byl na poště druhý den a třetí den byl na poště druhý balík (poškozený) i s taškou, která byla poslána až po balících. Takže se ten poškozený balík zdržel o den. Zajímalo by mě jak tohle řešit a jestli mám šanci peníze dostat zpět. Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6.4.17 19:52

Tos měla reklamovat na poště ihned po převzetí. Teď ti to nikdo neuzná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.17 19:54

Myslím že tohle se mělo řešit hned na poště…tahle to nikdo neuzná :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
696
6.4.17 19:57

Jakmile je balík poškozený, když ti ho na poště dávají, tak to máš hned hlásit na místě a hned otevřít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
6.4.17 19:57

Nebuď blázen, měla jsi to kontrolovat hned na poště

• Nahlásit
  • Citovat
10701
6.4.17 19:59

Pokud byl balík poslán jako „křehké“ a při převzetí nejevil žádné známky poškození, pak je nejvýš pravděpodobné, že už to kolečko bylo utržené, když to původní majitelka posílala :nevim: Jak by se asi stalo, že by se uvnitř balíku utrhlo kolečko od kočárku, aniž by byl balík poškozen?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701
6.4.17 20:00
@Doe_Jane píše:
Nebuď blázen, měla jsi to kontrolovat hned na poště

Rady, že to máš kontrolovat na poště k ničemu nejsou. Na poště můžeš (a defacto musíš) kontrolovat nepoškozenost OBALU, nikoli obsahu. I kdybys to tam rozbalila a řekla, že uvnitř nepoškozeného balíčku byl poškozený kočárek, tak ti to nikdo na reklamaci nevezme :? Bohužel vím, jak to chodí, dlouho jsem v tom dělala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1254
6.4.17 20:04
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebuji poradit.
Nechala jsem si poslat kočárek dobírkou, nebyl zrovna levný, tak to chci řešit. Byl poslaný křechce a byl pojištený na celou částku. Po rozbalení jsem zjistila, že je utrhlé kolečko. Nevím co mám dělat. Má cenu jít na poštu reklamovat nebo se budou osočovat, že už to bylo? Divné bylo, že paní poslala kočárek ve dvou krabicích a druhý den tašku, na kterou zapoměla no a první balík (ten nepoškozený) byl na poště druhý den a třetí den byl na poště druhý balík (poškozený) i s taškou, která byla poslána až po balících. Takže se ten poškozený balík zdržel o den. Zajímalo by mě jak tohle řešit a jestli mám šanci peníze dostat zpět. Děkuji za odpovědi.

Pokud nebyl poškozený obal balíku, žádala bych po prodejci zpět peníze a kočárek vrátila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.17 20:05

Balíky vážily dohromady 30 kg. Kdyby si každý rozbaloval takovéto balíky na místě na poště tak by se na té poště asi nedělo nic jiného. Chápu, že by to bylo nejlepší, ale je to zkrátka nereálné.

• Nahlásit
  • Citovat
10701
6.4.17 20:12
@Anonymní píše:
Balíky vážily dohromady 30 kg. Kdyby si každý rozbaloval takovéto balíky na místě na poště tak by se na té poště asi nedělo nic jiného. Chápu, že by to bylo nejlepší, ale je to zkrátka nereálné.

Nene, jak jsem psala, nejen, že se to nedělá, ale i kdybys to udělala, nic si tím nepomůžeš. Maximálně kdyby byl balík někde promáčklý, něčím zmáčený apod., tak pak ho můžeš na místě vrátit (odmítnout převzít) z důvodu poškození, ale jak ho prostě jednou přebereš (a předtím samozřejmě podepíšeš dodejku), tak se dá na místě řešit pouze nerozbalený poškozený balík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
6.4.17 20:19
@unuděná píše:
Pokud byl balík poslán jako „křehké“ a při převzetí nejevil žádné známky poškození, pak je nejvýš pravděpodobné, že už to kolečko bylo utržené, když to původní majitelka posílala :nevim: Jak by se asi stalo, že by se uvnitř balíku utrhlo kolečko od kočárku, aniž by byl balík poškozen?
že je něco posláno jako křehké neznamená, že s tím pošta taky tak zachází… když mi vezli zásilku ze skláren, poslanou samozřejmě jako křehké, tak na ní byl blátivý otisk něčí podrážky… pošťák sám chtěl, abych se přesvědčila, že je obsah balíku v pořádku, sám na to hleděl jako vejr… naštěstí to bylo… když jsem se ptala, jak musí být taková křehká zásilka zabalena, tak mi bylo řečeno, že tak, aby vydržela pád z jednoho metru výšky a zůstala nerozbitá… to kolečko klidně mohlo upadnout při nějakém nárazu, i když byl obal neporušen… zejména, pokud byl kočárek zabalen třeba v nějaké igelitové folii a ne v krabici…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5398
6.4.17 20:43

Reklamuj to na poště, pokud to neuzná, je možné se obrátit na Český telekomunikační úřad s námitkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21402
6.4.17 20:45

A to si vážně myslíte, že v NEPOŠKOOZENÉM balíku je kočárek s utrženým kolem a je to vina pošty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60089
6.4.17 20:50
@hanka.br. píše:
A to si vážně myslíte, že v NEPOŠKOOZENÉM balíku je kočárek s utrženým kolem a je to vina pošty?

Asi tak.

Jednou se mi stalo, ze posta neco poskodila a sami to prebalili a dali na to nalepku prebaleno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14375
6.4.17 21:18

Myslim ze nemas sanci, balik si musis rozbalit a zkontrolovat primo na poste pri prevzeti, pak uz to neuznaji, zvlast kdyz tam pudes dalsi den :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama