Reklama

Poslat dceru do školy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.18 17:10
poslat dceru do školy?

Ahoj, chtěla bych se zeptat. Mám šestnáctiletou dceru, včera se probudila a trochu ji škrábalo v krku, přecházelo to postupně k vodnaté rýmě a dnes má rýmu trochu silnější a v krku ji sice neskrabe, ale má ho od rými podrážděnej. Nechala jsem ji dneska doma, protože měla i skalný oči, pres den mi tvrdila, že už se cítí dobře a že zítra už může jít, ale teď v podvečer jsem si zase všimla, že má unavený oči a tak jsem ji zmerila a mela 37,3° - je to asi normální a ne nějak vysoká teplota, zkratka optimální k rýmě, ale chci se zeptat, zda ji do tej školy teda posílat. Jako nechci to zbytečně přepísknout. Zároveň mám ale pocit, že tohle není žádná chřipka (ona se prý na chřipku taky necítí). Kdyby neměla tu zvýšenou, tak to takhle neřešíme.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Ester13
Kelišová 5734 příspěvků 17.09.18 17:12

Je jí 16, pokud není chronický flakac, co to nechat na ní?

debra.morgan
Závislačka 3560 příspěvků 17.09.18 17:15

At si to rozhodne sama, je temer dospela, jsem se musela divat dvakrat jestli pises sestnact nebo sest :roll:

MyDestinka
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 17.09.18 17:20

Nechala bych to na ní. Není to přece malé dítě. Je skoro dospělá

malytlustyhroch
Kecalka 485 příspěvků 17.09.18 17:27

Osobne si myslim, ze clovek s nakazlivou nemoci tohodle typu by se kolektivu mel vyhnout, pokud muze bez ohledu na teplotu. Uz kvuli ostatnim. Ale jsou samozrejme dalsi faktory, jako jestli neni nemocna 12× do roka, nebo jestli se nemaji tenhle tyden fotit, nebo jestli zrovna nezacinaji brat derivace… ;) to se proste nekdy do skoly musi i s rymou… :nevim:

hani28
Ukecaná baba ;) 1122 příspěvků 17.09.18 17:29

Zmer ji rano, se zvysenou teplotou bych ji do skoly jit nenechala. S rymou bez teploty ano.

vokishka
Extra třída :D 12621 příspěvků 17.09.18 17:30
@malytlustyhroch píše:
Osobne si myslim, ze clovek s nakazlivou nemoci tohodle typu by se kolektivu mel vyhnout, pokud muze bez ohledu na teplotu. Uz kvuli ostatnim. Ale jsou samozrejme dalsi faktory, jako jestli neni nemocna 12× do roka, nebo jestli se nemaji tenhle tyden fotit, nebo jestli zrovna nezacinaji brat derivace… ;) to se proste nekdy do skoly musi i s rymou… :nevim:

no důležité jsou také procenta nemocnosti. Na rýmu bych si je asi hned na začátku roku „nevybrala“.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1569 příspěvků 3 inzeráty 17.09.18 17:30

Má jen rýmu, není nemocná. Já bych jí normálně poslala do školy. Vždyť už není dítě. Dokáže snad sama posoudit, jak jí je. Ale za mně by to rozhodně nebyl důvod, aby byla doma…

vokishka
Extra třída :D 12621 příspěvků 17.09.18 17:43

Ono je to na těch středních takové zajímavé. Učitelé se pohoršují, když přijde nachlazené „děcko“ do školy, ale když zůstane doma, naskáčou mu pěkná procenta a potom pro změnu nemusí dostat známku v pololetí.

Kelsey
Hvězda diskuse 44491 příspěvků 17.09.18 17:46

Dneska bych uvarila zazvorovy caj s citronem, medem. Teplou vanu napustit a zalezt do postele, aby se vypotila.
Do skoly pribalit cucavky.
Ted radi virozy vsude. Do skoly bych ji poslala, kdyz nebude mit rano teplotu.

Bandii
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 17.09.18 18:02

Kvůli rýmě najít do školy :roll: . A navíc je ji 16, ne 6, snad má rozum, ne…

lucenka
Vesmírná mluvilka 32118 příspěvků 17.09.18 18:10

já bych nechala doma. Evidentně zdravá není, když už odpoledne má zvýšenou teplotu. Stejně se na učení nebude soustředit a akorát nakazí další lidi a dostane „skvělý“ základ do života, že je normální přecházet nemoci.

ka2ka
Extra třída :D 12816 příspěvků 1 inzerát 17.09.18 18:23

už je velká at se rozhodne musí vědět jak to u nich ve škole funguje

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.18 18:44

Evidentně je nachlazená, ne nemocná… Imunita si zvyká na školní prostředí… Jsem učitelka a taky na zač. šk. roku celkem trpím - hlasivky, než si zvyknou, bolest v krku, večer mi sem tam není dobře, je mi zima, vezmu si rozpustné vitamíny a jede se dál :-) Když by jí bylo hodně špatně určitě by škola volala a domluvili byste se…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.18 18:54

Já bych jí řekla, ať zůstane doma. Teď na začátku roku o nic nejde, jen nakazí spolužáky.
Ale já třeba v podobném věku šla do školy s horečkou nadopovana modafenem. Bylo to v pololetí, ukradli jsme nemcinari zadání pololetní písemky, vypracovali, rozvrhli si, kdo a kde udělá drobné chyby, aby to nebylo divný, že to máme všichni dokonalý. No a to jsem zkrátka jít musela, dobrou známku jsem nutně potřebovala a náhradní písemka by měla jiné zadání. :oops: :mrgreen:
A celkově když někdo onemocněl přímo na písemku, bralo se to jako simulace a náhradní písemky byly o chlup těžší obecně, aby lidi dorazili hned na písemku v hodině.
Takže jestli má ve škole něco zásadního, co neradno promeškat, ať jde, ale jinak je lepší se pár dnů vyležet, ať viróza rychle odezní a nekomplikuje se.
Omlouvám se za anonym, ale mám pocit, že krádež zadání pololetní písemky není promlčena nikdy :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >