Postinor – je opravdu účinný?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 01:33
Postinor poradit prosím

Dobrý den. Předem říkám že bych chtěla poradit a ne se zaobírat řečmi že jsem nespolehlivá, děkuji.
S přítelem (je mi 17 let) jsme spolu měli dnes nechráněný pohlavní styk, oba jsme byli trosku podnapilý a přítel se do mě udělal. Neberu antikoncepci a spali jsme spolu bez kondomu :roll:
Hledala jsem si na internetu prášky bez předpisu proti náhlému otěhotnění a vyjel mi postinor. Ráno si ho půjdu koupit.
Myslíte že to je opravdu účinné a nebo se mám bát? Co by jste dělaly na mém místě? Děkuji.
Kluk se do mě udělal poprvé. Vždy jsem spala s přítelem s ochranou a nebo to stihl vyndat včas. Je to poprvé. Myslíte že je velká pravděpodobnost že mohu otěhotnět po prvním styku spermie v mém těle? :,(

Reakce:
Dany.dee
Kecalka 106 příspěvků 24.04.19 03:51

Ahoj, prášek je spolehlivý, i když si nemyslím že po jednom nechráněném styku otěhotníš. Ale znáš to, nikdy neříkej nikdy. Raději si ho ráno kup, měl by se vzít co nejdřív po sexu.

elinka90
Závislačka 2704 příspěvků 1 inzerát 24.04.19 06:57

@Dany.dee No spolehlivý nevím. Znám holku co si ho vzala krátkou dobu po styku a pak stejně musela na interupci.
Kolik dní jsi po menstruaci nebo kolikátého ti začala menstruace?

kve-tinka
Kelišová 5024 příspěvků 3 inzeráty 24.04.19 07:14

Je velice spolehlivy s ty popremyslej nad antikoncepci. ;)

lachtanice86
Echt Kelišová 7893 příspěvků 24.04.19 07:32

Co bych dělala? Chránila se, ale když to neumíš tak si ho vem ale taky není 100%

lll14
Kecalka 204 příspěvků 24.04.19 07:42

Spolehlivý, riziko otěhotnění výrazně snižuje, ale není stoprocentní. Čím dřív vezmeš, tím vyšší účinnost. O užívání tě informují v lékárně, raději dodám, že kdybys do dvou hodin po užití prášku měla průjem nebo zvracela, tak se nedostatečně vstřebal a nefunguje. Může ti rozhodit cyklus, takže příští menstruace může být (i vlivem stresu) zpožděná, nebo naopak můžeš špinit či krvácet už během cyklu. Levněji než postinor tě vyjde escapelle, je to to samé, jen jedna tableta místo dvou (u postinoru se nově užívají obě tablety najednou). Jinak opatrně, přerušovaná soulož má účinnost jen cca 80 %, tj. za rok otěhotní jedna z pěti, co tuto metodu praktikují. Přeji hodně štěstí, myslím si, že to bude v pořádku, je jen pár dní v měsíci, kdy žena může otěhotnět a těmi prášky riziko ještě snížíš. :)

Russet
Neúnavná pisatelka 15952 příspěvků 24.04.19 07:46
@Anonymní píše:
Dobrý den. Předem říkám že bych chtěla poradit a ne se zaobírat řečmi že jsem nespolehlivá, děkuji.
S přítelem (je mi 17 let) jsme spolu měli dnes nechráněný pohlavní styk, oba jsme byli trosku podnapilý a přítel se do mě udělal. Neberu antikoncepci a spali jsme spolu bez kondomu :roll:
Hledala jsem si na internetu prášky bez předpisu proti náhlému otěhotnění a vyjel mi postinor. Ráno si ho půjdu koupit.
Myslíte že to je opravdu účinné a nebo se mám bát? Co by jste dělaly na mém místě? Děkuji.
Kluk se do mě udělal poprvé. Vždy jsem spala s přítelem s ochranou a nebo to stihl vyndat včas. Je to poprvé. Myslíte že je velká pravděpodobnost že mohu otěhotnět po prvním styku spermie v mém těle? :,(

Stačí prvni nechráněný sex a je to. Používejte vždy kondom. Prášek musíš vzít do určité doby po, aby měl účinek.

Uživatel je onlinedrakulova.stara
Kecalka 109 příspěvků 24.04.19 10:28

Mě se kdysi s expřítelem stala nehoda. Prasknul kondom, ale úplně komplet. Byli jsme tehdy mimo civilizaci na čundru, než jsem se dostala do lékárny uběhl den a půl. A dítě nemám. Takže za mě funguje dobře.

Dany.dee
Kecalka 106 příspěvků 24.04.19 13:42

@elinka90 já jsem momentálně ve 34tt. :D ale má kolegyně si kdysi postinor vzala a teď nemůže otěhotnět. S přítelem spala rok bez ochrany a nic. A jeho další přítelkyně otěhotněla už po měsíci.

Afrikana
Zasloužilá kecalka 805 příspěvků 24.04.19 19:16

@Dany.dee Jisteze i po jednom jedinem nechranenem sexu muze otehotnet :roll: A ze si kolegyne kdysi vzala Postinor, rozhodne nesouvisi s tim, ze nemuze otehotnet.

@Anonymní píše:
Kluk se do mě udělal poprvé. Vždy jsem spala s přítelem s ochranou a nebo to stihl vyndat včas. Je to poprvé. Myslíte že je velká pravděpodobnost že mohu otěhotnět po prvním styku spermie v mém těle? :,(

Vzala jsem si Postinor dvakrat v zivote a dite nemam, takze bud funguje, nebo bych nebyla tehotna ani tak. Tezko rict, ale ucinnost ma podle testu vysokou. Byt tebou valim do lekarny. Otehotnet muzes i pri jedinem styku bez ochrany - viz drivejsi nesmyslna povera, ze panny pri prvnim pohlavnim styku neotehotni. Tusim, ze zrovna tohle bylo zpracovano i v jednom starsim ceskem filmu (Muj bracha ma prima brachu?), kdy bylo hned z prvniho sexu mimino.

Dany.dee
Kecalka 106 příspěvků 24.04.19 21:19

@Afrikana dle jejího lékaře to může být tím postinorem, nevzala si totiž jen jeden prášek.

Váš příspěvek
Reklama