Partner nechce potrat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.19 09:31
Potrat partner nechce

Vím, že teď tady dostanu sodu, ale ráda bych zda by mi někdo neřekl zkušenosti… Beru HA, ale je to dva dny zpátky co jsem zjistila, že sem těhotná… Bylo by to čtvrté dítko a já už se na to nějak necítím… Jenže manžel potrat nechce chtěl by si ho nechat… :zed: já se bojím i reakce okolí už při třetím na nás koukali jak na blbce, protože jsme mladý pár… Ale jde mi hlavně o manžela… Měl to taky někdo tak? Jak jste to řešili? A ti co šli na potrat jak to chlap přijal? Bojím se, že to prostě naboural manželství a bude mi to dávat za vinu :,( prosím komentáře typu jsi blbá měla jsi se líp chránit nepotrebuji sama to vím teď už moc dobře :zed:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
wildcherry
Neúnavná pisatelka 18406 příspěvků 02.08.19 09:37

Mam strach, ze by to vase manzelstvi opravdu narusilo. Prijde mi to stejny, jako kdyz muz nuti zenu do potratu a ona dite chce -at je zakulisi treba financni, zdravotni, rozlozeni pece o deti jakekoliv, jde o ty pocity. Jestli mi rozumis.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.19 09:38

@wildcherry já to chápu a stále furt nad potratem taky váhám… Není to, že bych byla definitivně pro potrat, ale všechno ostatní hraje proti tomu abychom si miminko nechali :,(

Tiffany1
Závislačka 4633 příspěvků 02.08.19 09:39

Nooo, chapu, že čtvrté dítě může být už záhul. Jak staré máte děti? Finančně jste ok? Budeš tohle muset probrat ještě s mužem… zákeží, jak moc je proti. To ti tady asi nikdo úplně přesnou radu neda :think:

PaníBovaryová
Kelišová 5170 příspěvků 02.08.19 09:42

No to by teda narusilo manzelstvi. Na druhou stranu je dokazano, ze nechtene deti trpi deprivaci cely zivot, tak rozmyslej dobre.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.19 09:42

@Tiffany1 nejstaršímu jsou čtyři :zed: finančně bychom se asi museli uskromnit, ale myslím, že zvládnout by se to dalo… Ale nevím zda moje zdraví to dá a je to i psychicky náročné, protože děti nikoho jiného než manžela neposlechnou takže pro něj to je procházka růžovou zahradou, ale já mám doma docela psychicky teror :pocitac:

lucillee
Echt Kelišová 8622 příspěvků 1 inzerát 02.08.19 09:52

Tohle je moc těžké a vrcholně intimní rozhodnutí vás jako rodiny…sama mám tři děti, velmi chtěné, máme dobré zázemí, práci, ale čtvrté dítě by bylo už na mě příliš. Ale nedokázala bych jít na potrat, takže pokud bych nějakou náhodou otěhotněla, dítě bychom si nechali a byl by to asi docela mazec, už tři jsou docela záhul a člověk musí dělat plno kompromisů, nedokáže se jim věnovat tak jako jednomu či dvěma…Je tu strašně moc věcí, které musíš zvážit, měli byste si s manželem pořádně promluvit, probrat tvé pocity a důvody proč se na další dítě necítíš…věřím, že jako máma svoje děti miluješ a milovala bys i to čtvrté, ale pokud jste ve složité životní, finanční situaci nebo prostě ty skutečně další dítě nechceš, jsou to pádné důvody proč děťátko nemít…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.19 09:55

@lucillee snažila jsem se s ním o tom bavit, ale vždy se tomu snažil vyhnout… Dneska jsem z něho dostala, že se tomu vyhýbá, protože ví, že já chci na potrat a že je to pro něj těžký :,(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.19 10:00

U nás by to bylo páté dítě. Manžel byl proti, já už bych to páté fakt nedala a to nemáme děti malé. Pohádali jsme se. Jenze by to všechno bylo na mě. Neříkám, že manžel nepomáhá, to naopak, ale když by byl pořád v práci, tak pomoc minimální. Šla jsem na přerušení a rozhodně nelituji. A řeči lidí okolo je to poslední, co bych řešila, oni ti přece děti neživí, každému je doho velké… nic.

Markéta80
Hvězda diskuse 45900 příspěvků 02.08.19 10:02

No těžká situace, ale ten potrat Vám manželství nejspíš naruší :?. Hlavně neřeš cizí jak na vás budou koukat ;) Ty taky hodně zvaž a popřemýšlej. Vždy to vztah naruší když chce jeden a druhý je proti ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.19 10:02
@Anonymní píše:
U nás by to bylo páté dítě. Manžel byl proti, já už bych to páté fakt nedala a to nemáme děti malé. Pohádali jsme se. Jenze by to všechno bylo na mě. Neříkám, že manžel nepomáhá, to naopak, ale když by byl pořád v práci, tak pomoc minimální. Šla jsem na přerušení a rozhodně nelituji. A řeči lidí okolo je to poslední, co bych řešila, oni ti přece děti neživí, každému je doho velké… nic.

A uklidnilo se to? :,(

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 02.08.19 10:02

Nemusíš se rozhodovat dneska, dej si na to čas alespoň do konce víkendu, ale klidně třeba celý příští týden. Je jasné, že jsi zaplavená emocemi a obavy a nejistota jsou pochopitelné.

Ano, pokud půjdeš na potrat proti vůli svého manžela, tak vám velmi intenzivně zasáhne do vztahu a fakt není jisté, že to zvládnete. Zejména pokud hlavní důvod pro potrat je jak by na vás koukali lidi, kdybyste měli čtyři děti.

Sedni si, sepiš si pro sebe všechny věci, které jsou pro tebe v současné době obtížné zvládat. Moc nad tím nepřemýšle, prostě to sepisuj - od drobností po velké fláky.

Pak to seřaď podle obtížnosti.

A pak zajdi za manželem, že si potřebujete promluvit a domluvte si čas, kdy dáte děti někam na hlídání a sami pro sebe na řešení situace budete mít alespoň 2 hodiny klidu.

Společně nad tím seznamem hledejte cesty, jak ti usnandit fungování - včetně toho že je zcela legitimní využít pomoci z venčí - klasicky třeba na úklid a nebo hlídání, nebo se na nějaké představy o tom co musí a nebo nemusí být můžete vykašlat.

@Anonymní píše:
@Tiffany1 je to i psychicky náročné, protože děti nikoho jiného než manžela neposlechnou takže pro něj to je procházka růžovou zahradou, ale já mám doma docela psychicky teror :pocitac:

Hele ale to je něco, co se dá naučit, jen je potřeba si přiznat, že s tím potřebuješ pomoci. Nejefetkivnější je videotréning interakcí http://spin-vti.cz/…-vti-trenera a prostě to podmiň tak, že pokud 4, dítě, tak se do VTI pustíte oba co nejdřív, dokud jsou jen tři. POmůže to proměnit komunikaci k lepšímu i mezi váma, ne jen mezi tebou a dětmi. A ne - fakt nebudeš za blbku a nikdo ti nebude nic vyčítat.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1743 příspěvků 02.08.19 10:04
@Anonymní píše:
@Tiffany1 nejstaršímu jsou čtyři :zed: finančně bychom se asi museli uskromnit, ale myslím, že zvládnout by se to dalo… Ale nevím zda moje zdraví to dá a je to i psychicky náročné, protože děti nikoho jiného než manžela neposlechnou takže pro něj to je procházka růžovou zahradou, ale já mám doma docela psychicky teror :pocitac:

Noo tak nedivím se že chceš potrat… nejstarší 4 roky takže pak cca 1-3roky… to je masakrt. A ještě další miminko. To už je fakt záhul. I třeba auto, to chce už sedmimístné. Bydlení s tolika dětma…Tohle už není sranda. Musíte to hlavně s mužem probrat v klidu, pro a proti..

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 02.08.19 10:04

A přidej se na FB do nějaké skupiny velkých rodin - třeba tady https://www.facebook.com/…16454333259/ a poptej se na to, co tě trápí.

lucillee
Echt Kelišová 8622 příspěvků 1 inzerát 02.08.19 10:10

Musí to být celkově moc těžké :hug: :hug: a rozhodně pro oba. Pokud manžel funguje jako táta, uživí vás, zkoušej se na to dívat z té druhé stránky, jak by to fungovalo, kdybyste si malé nechali, jestli se na to cítíš, třeba je to opravdu to lepší řešení :srdce: ale tomu rozhovoru se stejně nemůže vyhnout, pokud bys šla na přerušení, čas vás tlačí.

Já mám děti dva roky po sobě, nejstaršímu je 6 a nejmladší 2,5 roku, pracuji, často večer padám na hubu a to doslova, nejstarší půjde do školy, mladší dva se jen neustále pošťuchují, dělají binec, pokud je mám všechny pohromadě, je to masakr, se čtvrtým bych asi nezvládla ani práci…nedávno jsem měla zpožděnou MS o dva dny a strach jsem měla teda veliký…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama