Potrat v 15 týdnu

Anonymní
18.3.21 00:41

Potrat v 15 týdnu

Ahoj ráda bych se zeptala jestli tu je někdo s podobným příběhem a třeba mi řekla zkušenost. V úterý jsem šla na kontrolu v 15tt ke svý Dr. V ordinaci mi ale praskla plodová voda ještě před tím než Dr mě stihla vyšetřit. Následoval rychlý převoz do nemocnice kde mě nechali dlouho čekat na chodbě :,( strach o miminko stoupal a když konečně mě vyšetřili měli sme ještě šanci že si tělo poradí,,zalepí dírku" a voda se doplní a těhotenství bude pokračovat ( miminku bylo srdíčko do poslední chvile :,( ) bohuzel o 2h později se rozjeli kontrakce a chtěli ať porodim moje psychika to ale nedala já to nezvládla museli mě uspat a vyčistit :,( tím ukončili moje vytoužený těhotenství a já sem teď zoufalá nic moc nevím něco sem googlila ale všude jsou stejne odpovědi. Chci vědět jestli někdo zažil v 2 trimestru potrat a pokud se rozhodli o další pokus těhotenství jestli otěhotnění bez problémů nebo uz to nešlo? A když otěhotněla jestli bylo vše už v pořádku? Manžel se baví až se zhojim o dalším pokusu ale já sem tak psychicky na dně že nevím co říct mám strach vůbec o tom přemýšlet. Omlouvám se za anonym ale je to citlivé pro mě a asi teď potřebuji slyšet nějakou zkušenost s dobrým koncem abych ty černý myšlenky aspoň trošku zahnala :,( děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7392
18.3.21 06:39

Je to moc brzy, neres jeste dalsi tehotenstvi, pokud na to nemas psychicky, musis sama chtit.

Ja potratila v 17tt. Proste prestalo bit srdicko, neprislo se na to proc, a to ani z nasledne pitvy. Probehly 3 cykly (co mi doporucil i jeden dobry dr) a pak se hned zadarilo. Jedla jsem listovku, uzivala gynex a pila kontryhel (podotykam, ne kazdemu to sedne, ja mela krasne srovnane cykly hned). Prvni dny, tydny jsem nemela ani pomysleni, ale vedela jsem, ze dite chci, ze timto to nekonci. Ted mame doma zdravou dcerusku :srdce: (2,5 roku, tam byl zas pitomy porod) a jsem tehotna (jsem za pulkou a taky vse v poradku (tuk tuk tuk)), dokonce tam jsou miminka dve :lol: :srdce: :srdce:.

Ted to bude v zacatku tezke, ale neboj se pobrecet a mluvit o tom, pokud potrebujes. Nekdo o tom mluvit naopak nechce a resi to v sobe…budes mit nejake vysledky pitvy, proc se to stalo? Ja pred ZT prodelala jeste SP v 6tt. Moje dr je hodne pecliva a poslala me na genetiku a ruzne nabery. Vse bylo v poradku, pry proste jednorazova chyba, bohuzel.

Drzim palce a myslim na tebe :hug: kdyby sis chtela popovidat, napis SZ. Vim, ze ja jsem o tom chtela mluvit, ale ono okoli vetsinou nevi, jak reagovat, aby ti jeste neublizili nebo to nepitvali vic, nez chces, tak to zamluvi nebo se ruzne tvari, ac to nemysli vubec zle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63124
18.3.21 07:05

Strach mít budeš, hrozně velký.. To je normalni.. Dej si čas, tahle ztráta je vždy hrozně bolestiva a chce to si oddechnout. Jinak mám 3 děti a někdy je to fakt šílené, když si vzpomenu, co jim předcházelo.. Teď je to tu zas a místo radosti právě jen strach :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
694
18.3.21 07:09

:hug: já potratila před několika lety. Ale ještě v 1 trimestru. Něco se ve mě potom zlomilo a já znovu otěhotnět nechtěla, bála jsem se, že se to stane zase. Teď jsem těhotná a vše je v pořádku, ale bojím se pořád. Tobě posílám moc sil :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8980
18.3.21 07:58
@Anonymní píše:
Ahoj ráda bych se zeptala jestli tu je někdo s podobným příběhem a třeba mi řekla zkušenost. V úterý jsem šla na kontrolu v 15tt ke svý Dr. V ordinaci mi ale praskla plodová voda ještě před tím než Dr mě stihla vyšetřit. Následoval rychlý převoz do nemocnice kde mě nechali dlouho čekat na chodbě :,( strach o miminko stoupal a když konečně mě vyšetřili měli sme ještě šanci že si tělo poradí,,zalepí dírku" a voda se doplní a těhotenství bude pokračovat ( miminku bylo srdíčko do poslední chvile :,( ) bohuzel o 2h později se rozjeli kontrakce a chtěli ať porodim moje psychika to ale nedala já to nezvládla museli mě uspat a vyčistit :,( tím ukončili moje vytoužený těhotenství a já sem teď zoufalá nic moc nevím něco sem googlila ale všude jsou stejne odpovědi. Chci vědět jestli někdo zažil v 2 trimestru potrat a pokud se rozhodli o další pokus těhotenství jestli otěhotnění bez problémů nebo uz to nešlo? A když otěhotněla jestli bylo vše už v pořádku? Manžel se baví až se zhojim o dalším pokusu ale já sem tak psychicky na dně že nevím co říct mám strach vůbec o tom přemýšlet. Omlouvám se za anonym ale je to citlivé pro mě a asi teď potřebuji slyšet nějakou zkušenost s dobrým koncem abych ty černý myšlenky aspoň trošku zahnala :,( děkuji za odpovědi.

Známá přišla o dítě v 9mesici, po té měla ještě 2deti a v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 08:23

Děkuji holky za odpovědi vím že se to děje často a vůbec nechápu proč ještě mě dali na pokoj s holkou co šla dobrovolně na potrat :zed: :,( plod poslali na pitvu ale z největší pravděpodobností jsem prý já i manžel měli zánět. Manžel prý močáku, já prý měla zánět v plodových obalech proto pravděpodobně praskla voda a přišel porod :,( sem ráda, že vám to pak šlo otěhotnět já si teď nedovedu představit, že by se mi mělo stát něco podobného ale vím že miminko chci. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
1876
18.3.21 08:46
@Anonymní píše:
Děkuji holky za odpovědi vím že se to děje často a vůbec nechápu proč ještě mě dali na pokoj s holkou co šla dobrovolně na potrat :zed: :,( plod poslali na pitvu ale z největší pravděpodobností jsem prý já i manžel měli zánět. Manžel prý močáku, já prý měla zánět v plodových obalech proto pravděpodobně praskla voda a přišel porod :,( sem ráda, že vám to pak šlo otěhotnět já si teď nedovedu představit, že by se mi mělo stát něco podobného ale vím že miminko chci. :srdce:

Super- nejsi neplodná a znáš příčinu nezdaru. To ti dává větší šanci na příští úspěch. Z toho se raduj… se ztraceným miminkem se rozluč, řekni mu že je ti to líto, popros ho o ochranu…prostě cokoliv co uznáš za vhodné. Pomůže ti to jít dál - rituály pomáhají. Je důležité věřit v úspěch.
Jsem na emiminu a posléze baby-cafe už 18 let - pamatuju spoustu fakt smutných příběhů. Ženy přicházející o nenarozené děti, bohužel i ty co přišly o děti pro nemoc, úraz, ty co se marně snažily roky otěhotnět… I v rodině takové ženy mám- několik potratů před prvním dítětem, já mám 4 děti, těhotná jsem byla 7 krát… No, nakonec se podařilo mít děti téměř všem. Tobě se to taky podaří- otěhotnět můžeš a smůlu nebudeš mít donekonečna…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
18.3.21 11:40

Napisu Ti muj pribeh, snad Ti pomuze.
Mam za sebou 4 potraty/porody vzdy meti 21. a 23.tt. Duvodem byly vzdy vvv bohuzel drive nezjistitelne, jedina rada lekaru, zkouset. A ted ta krasnejsi cast, mam doma dve nadherne deti, stalo to vsechno za to! :srdce:
Pri poslednim potratu jsem bohuzel mela i nejake komplikace a lekari mi dalsi tehotenstvi uz nedoporucuji. Vzdy jsme chteli deti tri nebo ctyri. Je to zvlastni, ale nakonec je pro me daleko narocnejsi se srovnat s tim, ze uz nikdy, nez kdyz predtim jsme jeste meli tu sanci. Mozna to vyzni divne, prosli jsme si peklem, ale brala jsem to jako osud, s kterym pri nejlepsi vuli nemuzu nic udelat. A protoze jsme deti strasne moc chteli, nezbyvalo nez bojovat. A rozhodne to stalo za to! Byly to nervy, ale zvladnes to, uvidis! Nekoukej na okoli a res sama sebe. Vzdy jsem otehotnela neco mezi 2-6mesici a vzdy vse ok, kdyby nebylo tech vvv. Jednou jsem otehotnela hned po sestinedeli a tehotenstvi uplne v poradku a krasne zdrave miminko jako darek za vse :) Je to tezke, hlavne poprve, vybrec se, dostan to ze sebe a rozhodni se, ze to zvladnes a bude vse dobre! Neboj, my jsme absolutni extrem. Jen jsem na tom chtela ukazat, ze i pri takove neprizni osudu, jsme se stesti dockali. A beru to tak, ze je (ted spis tedy uz byl) zazrak, ze jsem deti mit mohla, ze jsem mela tu sanci a strasne moc si toho vazim…je samozrejme i spousta tech, co tu sanci bohuzel vubec nemaji, ale je jasne, ze to ted slyset nechces, je i spousta tech, co maji deti na pockani. Ale ty holt nase problemy nevyresi. :( Drzim palce, bojuj a drz se, urcite se krasneho miminka dockas! kdyztak napis sz :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
18.3.21 13:59

Žiji v Německu a tady je řada počkat tři cykly považována za zastaralou. Po revizi bývá cca za dva týdny kontrola (nebo aspoň ja to tak měla), a pokud tam nebudou žádné zbytky, kvůli kterým bys musela ještě jednou, tak se doporučuje počkat jednu MS, aby se stará sliznice obnovila a můžete začít se snovu snažit. U mě se povedlo po 5 cyklech znovu otěhotnět a to mám velice krátkou lutealni fázi, takže obecně je pro mě těžší otěhotnět. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7392
18.3.21 14:08
@shanoona píše: Žiji v Německu a tady je řada počkat tři cykly považována za zastaralou. Po revizi bývá cca za dva týdny kontrola (nebo aspoň ja to tak měla), a pokud tam nebudou žádné zbytky, kvůli kterým bys musela ještě jednou, tak se doporučuje počkat jednu MS, aby se stará sliznice obnovila a můžete začít se snovu snažit. U mě se povedlo po 5 cyklech znovu otěhotnět a to mám velice krátkou lutealni fázi, takže obecně je pro mě těžší otěhotnět. Držím palce.

Ono jde kolikrat spis i o psychiku. Ma gynekolozka mi taky rikala ze staci jedna MS. Ale psychicky bych to stejne driv nedala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 18:38

Děkuji holky a vaše zkušenosti vidím, že se to bohuzel děje 😔 já určitě psychicky nedám teď se znovu pokoušet mám v plánu počkat aspoň do září a pak snad se podaří. Bojím se, že to nepůjde s toho mám velký obavy a pak až to přijde se budu bát aby mi zas nepraskla voda. Já vlastně nevím jestli bych zvládla znovu tohle vše podstoupit. Ještě se zeptám co stě byli po revizi bolelo vás břicho? Teď je to 6 den od zákroku a mám bolesti v podbřišku který jdou do kříže. Když jdu na záchod hrozně trpím bolestma.

• Citovat
  • Nahlásit
7386
22.3.21 18:53

Zakladatelko, hlavně pořádně přelečte ten zánět ty i manžel. Jinak nevidím důvod, proč bys neměla mít další těhotenství a děti. Naopak se říká, že po potratu je tzv. pohnojeno a jde to dobře. Když mi tohle řekla lékařka, tak jsem se na ni zlobila, ale měla úplnou pravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 16:51

Prý nemám imunitu a proto se mi dělají ty záněty opakovaně. Mám najdriv nastartovat imunitu a pak až budu delší dobu v pořádku mám teprv pak uvažovat o dalším těhotenství. Dnes sem byla u Dr a mám zánět dělohy teď zjišťuje jaká bakterie to vše způsobila tak snad už po tolika letech opakujících se zánětu na to přijdou. Nedělám nic jiného než jim ATB :poblion:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat