Potrat v II. trimestru...

5.4.17 18:32

Potrat v II. trimestru...

Ahoj,
je to necelých 14 dní co jsme přišli o naše miminko. Potratila jsem v 18. týdnu. Příčinu zatím neznáme, byl mi ve 13 týdnu zjištěn malý hematom, který v 15.týdnu prasknul, s krvacenim jsem byla přijata do nemocnice. Od té doby jsem střídavě krvácela a špinila. Všichnii tvdili, že je všechno v pořádku, že nevidí nic proč bych měla krvácet. I na příjmu před 14 dny mi doktor říkal že nevidí nic proč bych měla krvácet, ješte mi pouštěl srdíčko, že je miminko v pořádku… A za tři hodiny bylo všechno jinak… :,( a mě se zhroutil život. Je tady prosím někdo kdo si tím taky prošel? Jsem psychicky v háji… Doktor mě chce uschopnit, ale ja vím že to nezvladnu, vyhybám se lidem, a když vidím nějakou těhotnou, tak mám slzy v očích a nezvládám to :,( jak jste se s tím dokázaly vyrovanat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1522
5.4.17 18:40

:hug: :hug: :hug: To je mi moc líto.

Vyrovnat - šla jsem na emimino, pořádně jsem se z toho vypsala (psala jsem si jeden celý den a noc diskusi s lidmi), napsala jsem deníček, diskutovala pod ním. Pořádně se z toho vypovídat. Taky mi hodně pomohlo, že jsem malého pohřbila (sice se to oficiálně nemůže, ale… ale prošlo to). Ono to přebolí. Ale chce to čas. „Sněhy tají na jaře“ (to mi napsala japonská kamarádka a moc mi to pomohlo. Člověk musí trpělivě počkat na to „jaro“, až ty sněhy roztají. Nedá se to uspěchat :hug:

p. s.: Potratila jsem podobně, po delším krvácení a nejistotě, myslím že ve 14 týdnu (ale už si to moc nepamatuju… Na Zlatou neděli 2014.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1758
5.4.17 18:41

Ahoj. Drž se, posílám mnoho sil. V podstatě to samé jsem prožila, na podzim to budou dva roky. Opakovane hematomy, velké krvácení od osmého týdne… konec byl také v 18. týdnu.
A přesně jak píšeš doktoři také nevěděli odkud a proč to krvácí. Nic se nezjistilo ani při pitve miminka. Bylo to hrozně těžké a asi ti to říká každý, ale jediné co pomůže je čas, ten to otupi. A abych tě povzbudila, nyní jsem ve 25. týdnu těhotenství :)
Drž se!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 18:55

@Zabka-kvak opravdu ti dovolili miminko pohřbít? mě nechtěli ani říct jestli to byla holčička nebo chlapeček :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 18:56

Ahoj, je mi to moc lito. I ja jsem to prozila. Dvakrat jsem potratila v 6 tt. Pak se zadarilo a my jsme cekaly chlapecka. S pritelem jsme se tak tesily. Ve 26 tt jsem sla na klasickou kontrolu, prisel sok, miminku nebyje srdicko. Okamzity nastup do porodnice. Vyvolany porod, a ja si musela porodit naseho mrtveho chlapecka. Vzivote toto nikomu nepreji. Jak pises, vyhybala jsem se lidem. A zanevrela jsem na dalsi tehu. To se nam stalo minuly rok v dubnu presne 15 teho. V nemocnici mi rekly ze je vse v poradku a ze mam vydrzet sestinedeli a pak se muzu pokouset znovu. Byla jsem ale v hlouby duse na dne. Hodne mi pomohl pritel. V cervenci jsme odjely na dovolenou a tam jsem to uz nedostala. Minuly tyden se nam narodila nase vymodlena Sofinka. Nejvetsi stesti v zivote. Ale mohu ti rict ze na porodnim sale jsme si s pritelem vzpomnely i na naseho chlapecka. Proto ti radim drz se a mysli pozitivne. Povede se znovu a ty budes stastna mama jako jsem ted ja. Drzim palecky :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 18:59

@berua13 tak to moc gratuluji :hug: a děkuji ja vím že čas všechno zahojí, ale je to těžké…Pořád si říkám jestli jsem nemohla udělat něco já špatně :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1758
5.4.17 19:05

@Martina 13 je to hodně těžké, mě teda pomáhalo o tom mluvit, mluvit a mluvit.
A dost mi pomohl návrat do práce po šestinedělí…
Taky jsem pořád přemýšlela o tom zda jsem neudělala špatně něco já… to je normální reakce. Ale neobvinuj se :hug:
Ještě dnes není den kdy bych si na svoji holčičku nevzpomela, ale už to tak moc nebolí, čas to opravdu otupil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 19:10

@Karvaz22 Moc gratuluji :srdce: a malé přeji hlavně hodně zdravíčka. Taky jsem rodila a pak ještě musela podstoupit revizi. Pořád se mi to všechno vrací. V manželovi mám velkou oporu, ale je profesionální řidič, takže ho mám doma jen na víkend… Máš můj velký obdiv já na tvém místě bych to nezvládla vůbec 3× přijít o miminko… Moc děkuji za povzbudivé slova :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 19:21

@berua13 v práci je moje kamarádka, která je těhotná, termín porodu se nám lišil o týden… Moc ji těhotenství přeji a hlavně to aby měla zdravé miminko. Bojím se, že to teď psychicky nezvládnu dívat se jak ji roste bříško…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 19:24
@Martina 13 píše:
@Karvaz22 Moc gratuluji :srdce: a malé přeji hlavně hodně zdravíčka. Taky jsem rodila a pak ještě musela podstoupit revizi. Pořád se mi to všechno vrací. V manželovi mám velkou oporu, ale je profesionální řidič, takže ho mám doma jen na víkend… Máš můj velký obdiv já na tvém místě bych to nezvládla vůbec 3× přijít o miminko… Moc děkuji za povzbudivé slova :hug: :hug:

Pro me to bylo opravdu hrozne. A mohu ti rict ze toto tehu bylo hrozne. Kazda kontrola byla desna, bala jsem se. Porad jsem hlidala jestli mala kope. Bylo to opravdu desne. A jen jsem se modlila abych uz porodila. Kdyz prisel ten den tak jsrm se zase bala aby bylo vse v poradku. A kdyz mi pak malou dali tak jsem byla ta nejstastnejsi. A ted se na ni nemohu vynadivat. Ver ze prijde i tvuj cas. A ty budes stastna. Opravdu ti to preji, protoze vim jak se citis. Pokus se si najit nejakou aktivitu a bez mezi lidi. Me treba ta letni dovolena hrozne pomohla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1522
5.4.17 19:26
@Martina 13 píše:
@Zabka-kvak opravdu ti dovolili miminko pohřbít? mě nechtěli ani říct jestli to byla holčička nebo chlapeček :(

Já jsem zašla na patologii a ptala jsem se, jak by to šlo vyřešit. Dlouho jsme dumali a vymysleli jsme, že když se domluvím s pohřební službou, že jí „vzorek“ vydají. Pán v pohřební službě nehnul brvou a zařídil (musím říct, že i domlouvání všech náležitostí mi moc pomohlo, oni opravdu ví, jak mluvit s pozůstalými… a já jsem potřebovala mluvit a uzavřít…). Popel (bylo ho malinko) jsme rozsypali na jaře na rozkvetlé louce. Ani to se nesmí… Kdybych to ale neudělala, asi bych nějaké hluboho zasuté nevyřešené trauma. Nesnesla jsem pomyšlení, že mimčo hodí do odpadků a spálí. Takhle je to uzavřené, oplakané, život jde dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1758
5.4.17 19:29

@Martina 13 No u mě to byla sestřenice, která měla termín o tři měsíce déle než já. Taky mi to bylo moc líto, samozřejmě jsem ji to přála, ale i strašně moc zavidela.
A to ještě ke všemu se v práci staram o děti, které jejich rodiče nechtějí nebo zanedbavaji… to bylo taky na bednu :zed:
Je to opravdu hrozný zážitek rodit a vědět, že miminko nebude :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1758
5.4.17 19:30

@Zabka-kvak Tak tohle mě vůbec nenapadlo :,( Já to v tu chvíli vůbec neřešila, všechno mi došlo až později. Dneska mě to moc mrzí, že jsme neměli možnost důstojně se rozloučit :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 19:39

@Karvaz22 a prosím tě mužů se zeptat tohle, těhotenství probíhalo v pořádku? Ja se bojím, aby se to zase neopakovalo :,( s manželem jsme se domluvili že to určitě zkusíme znovu až budu v pořádku. Doktor mi řekl že po menstruaci to můžeme zkoušet. Ale věřím, že pokud se nám to podaří budu těhotenství prožívat stejně jako ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1522
5.4.17 19:40
@berua13 píše:
@Zabka-kvak Tak tohle mě vůbec nenapadlo :,( Já to v tu chvíli vůbec neřešila, všechno mi došlo až později. Dneska mě to moc mrzí, že jsme neměli možnost důstojně se rozloučit :,( :,(

Chvili jsem premyslela, ze zalozim nejake hnuti, ktere by to dovolovalo. Me to vyslo jen diky tomu, ze to bylo na Vanoce mezi svatky. Jednak lidi byli vstricnejsi nez normalne, druhat se mezi svatky moc nepracuje. Nez jsem si stihla srovnat veci v hlave, uz by bylo v normalnim roce pozde. Takhle se to jeste stihlo. Je fakt krute ze momentalne prevazujici nazor je takovy, jaky je… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama