Potvrzení o příjmech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 27.02.18 16:34
Potvrzení o příjmech

Jaká je prosím zákonná lhůta pro potvrzení o příjmech? Přiznání si budu dělat sama a potvrzení o příjmech za rok 2017 jsem do dnešního dne neobdržela. Navíc teď končím a budu proto potřebovat potvrzení o příjmech za rok 2018. Kde prosím najdu ty zákonné lhůty? Chci to všechno dát písemně, tak to tam zmíním.

Reakce:

Hanula1212
Kelišová 5105 příspěvků 27.02.18 16:42

§38j zákona o daních z příjmů.

P4ja
Kelišová 6344 příspěvků 27.02.18 16:45

@tiffany U nás musela být daňová prohlášení, ta růžová podepsaná do 14.2. Ale už před tím jsme hlásili, kdo budeme dělat DP sami a potvrzení o příjmech jsme dostali už v půlce ledna.

ivašot.
Kelišová 6590 příspěvků 27.02.18 16:47

U nás ho vydáváme obratem na požádání zaměstnance. Jinak při ukončení pracovního poměru dáváme automaticky potvrzení za aktuální rok.

Hanula1212
Kelišová 5105 příspěvků 27.02.18 17:06

Tak pokud jde o podnik, který má vlastní mzdovku, tak není problém ho vystavit hned. Pokud mzdy zpracovává externí účetní, bývá to na delší lokte.

tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 27.02.18 17:11
@ivašot. píše:
U nás ho vydáváme obratem na požádání zaměstnance. Jinak při ukončení pracovního poměru dáváme automaticky potvrzení za aktuální rok.

Já jsem při podepsání toho růžového papíru žádala ústně, ale do dnešního dne jsem nic nedostala, tak to tam zítra všechno dotlačím písemě. Jiné potvrzení z nich tahám už dva měsíce. Zatím to vše bylo na důvěru, ale teď ztratili moji důvěru, tak jsem to všechno sepsala.

tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 27.02.18 17:12

Ještě dotaz - když do žádosti napíšu, aby mi to poslali na adresu, tak to musí poslat, nebo nemusí? Nebo jak se s nimi domluvit, když budou dělat problémy? Musí mi dát vědět, že si to mám vyzvednout?

tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 27.02.18 17:12

@Hanula1212 děkuji

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >