PPM u druhého dítěte 2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

RadkazBrna
Kecalka 265 příspěvků 2 inzeráty 19.03.18 20:55
PPM u druhého dítěte 2018

Zdravím dámy,
prosím netušíte z čeho se počítá PPM u druhého dítěte, navazuji na rodičovskou..nikde na netu to nemůžu najít :nevim: Jestli se to počítá opět z hrubé mzdy, když jsem pracovala?

Děkuji moc za info a pěkný večer :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

selia
Ukecaná baba ;) 2022 příspěvků 8 inzerátů 19.03.18 20:57

@RadkazBrna Pokud ti trvá původní pracovní poměr, tak ano, druhá PPM bude stejná jako první (resp. ze stejného základu, výpočet / redukční hranice se asi trochu měnily, tak možná o chlup víc).

Limi123
Závislačka 3537 příspěvků 19.03.18 20:58
@RadkazBrna píše:
Zdravím dámy,
prosím netušíte z čeho se počítá PPM u druhého dítěte, navazuji na rodičovskou..nikde na netu to nemůžu najít :nevim: Jestli se to počítá opět z hrubé mzdy, když jsem pracovala?Děkuji moc za info a pěkný večer :mavam:

Ano, z hrube mzdy, kdyz jsi pracovala. Pokud jsi vybirala mezi MD a RD dostatecne dlouhodu dovolenou na zotavenou, muze se stat, ze bude pro vypocet pouzita mzda te dovolene (bere se to, jako ze jsi byla v praci).

RadkazBrna
Kecalka 265 příspěvků 2 inzeráty 19.03.18 21:05

Děkuji :)

Klarkoun
Nováček 2 příspěvky 24.05.18 04:14
Měsíc mezi RP a MD ?

Hezký den, chci se zeptat na mou situaci ohledně MD. Momentálně jsem na RD, ale čekám druhé dítě s termínem 10.9.2018. Byla jsem na pracáku, kde mi paní poradila vyčerpat rodičák dříve, abych nepřišla o peníze, připadne abych nemusela vracet žádnou částku. Tzn. že poslední rodicak mi přijde v červnu(tak to paní vypocitala, když jsem ji řekla, že chci nastoupit na mateřskou 8 týdnu před porodem, což vychází řekneme na 23. Červenec. Jenže, teď teda nastává situace, že budu měsíc bez peněz, protože mateřská se vyplácí až zpětně? To znamená, že první mateřskou dostanu v srpnu? To asi nějak preziju, více mě sle zajímá, ten měsíc kdy nedostanu ani RP ani PPM, budu krytá na pojišťovně? Děkuji za odpověď :srdce:

Petistaaa
Kecalka 217 příspěvků 24.05.18 05:33

. musí ti to vyppočítat tak at ti to vyjde do mateřské jinak kratá nebudeš popř si to můžeš zaplatit sama…ale nechápu proč ti to vyčerpala až v červnu když na MD nastupuješ až 23 července musí ti to ještě rozpočítat aby ti to prostě vyšlo když to bude pár dní nevadí ale skoro měsíc je moc

Petistaaa
Kecalka 217 příspěvků 24.05.18 05:41

No píšeš že poslední rodičák ti přijde v červnu tzn… za květen… a co ten červen a pak těch 23 dní? to je divné… at ti to vypočítá lépe budeš sice pobrat menší částku, ale raději ať ti to vyjde…at přejdeš rovnou z RD na MD anebo bys musela jít marodit jinak pokud si zaměstnaná což zřejmě si když dostaneš MD

Elishka1
Závislačka 2738 příspěvků 24.05.18 06:03

Dokud máš v zaměstnání zazadano o rodicovskou dovolenou, tak jsi kryta

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 63350 příspěvků 3 inzeráty 24.05.18 06:10

@Klarkoun Jelikož nastupuješ na další PPM, tak usuzuju, že zaměstnání máš a tedy pokud do toho 23. července nebudou staršímu dítku 3 roky, tak nikam nic nehlásíš a nic neřešíš a vše máš kryté.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 63350 příspěvků 3 inzeráty 24.05.18 06:11
@Petistaaa píše:
No píšeš že poslední rodičák ti přijde v červnu tzn… za květen… a co ten červen a pak těch 23 dní? to je divné… at ti to vypočítá lépe budeš sice pobrat menší částku, ale raději ať ti to vyjde…at přejdeš rovnou z RD na MD anebo bys musela jít marodit jinak pokud si zaměstnaná což zřejmě si když dostaneš MD

Máš v tom bordel a evidentně si pleteš rodičovskou dovolenou a pobírání rodičovského přípěvku a zakladatelku akorát mateš.

lolink
Zasloužilá kecalka 913 příspěvků 24.05.18 08:15

Ja to mam tak, ze jsem se v praci na nicem nedohodla, takze rodicovska dovolena mi konci dnem narozeni prvniho ditete. Rodicovsky prispevek o mesic driv, podle nastupu na materskou. Takze mesic mi neprijde nic, ale zdravotni mam hrazene statem. Pak nastupuju na nemocenskou a o mesic pozdeji zase na materskou. Vse posilam do prace jako oznameni, to po me chteji. Pokud ti nemocenskou nikdo nenapise, musis si rodicovskou dovolenou protahnout do dalsi materske. Musi ti to navazovat. Pak ti bude chodit zbytek castky rozpocitane do tech nekolik malo mesicu.

iwa83
Kelišová 6532 příspěvků 24.05.18 08:15

Já dočerpala rodičák teď v dubnu (měla jsem ho na 2 roky) tudíž přijde v květnu. U zaměstnavatele mám nahlášenou RD na 3 roky, druhé čekáme v řijnu. Ptala jsem se ohledně sociálního a zdravotního. Bylo mi řečeno, že je vše ok - jen prostě nebudu mít 05/18-08/18 peníze a pak nastoupím zase na MD (6 týdnů před porodem).

Klarkoun
Nováček 2 příspěvky 24.05.18 10:55

Díky všem za odpovědi, volala jsme na pracák abych se jí zeptala, jak to mám řešit a paní mi sdělila, že mám rodičák do června, nicméně to znamená, že peníze mi přijdou ještě v červenci :lol: takže se všem omlouvám za paniku, asi už mám mlíko na mozku :zed: Jinak pro info ostatním, kteří tápou, tak paní říkala, že stačí, když na MD nastoupím jakýkoli den v červenci a bude to OK. Takže mi to vychází a navazuje. Jeste jednou díky díky :)

Petistaaa
Kecalka 217 příspěvků 27.05.18 16:41

@j.a.n.i1 sorry

Karolinka1210
Nováček 6 příspěvků 29.05.18 09:03

Ahoj taky se zeptám. Jsem ted na nemocenské a nastoupila jsem na ni hned po 3lete rodičovské. Proste jsem se mela vratit do prace, ale otěhotněla jsem a jsem na nemocenské. Budu mit nárok na mateřskou pokud trvá stejný pracovní poměr jako u prvního dítěte? Diky :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zima přeje legínám. Pozor však na odhalený zadek a pestré vzory

Už dávno neplatí, že legíny oblékáme pouze na sport. Díky pohodlnému střihu a... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >