Práce, manželství a rodičovská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 15:25
Práce, manželství a rodičovská

Ahoj, potřebuji se asi spíš vypovídat a nemám bohužel komu. S manželem máme 10m zdravé dítě. Už od těhotenství jsem pozorovala na manželovi, že se odtahuje. Za celé těhotenství jsme spolu nespali (zdravotně jsem byla ok, prbrala je 10kg za celé těhotenství), za celou dobu mi nesáhl na břicho a veškeré zařizování bylo na mě. Meli jsme dvě krize, kdy jsem mu řekla, že dám dítě k adopci, na to neřekl vůbec nic. Chodila jsem do práce do poslední chvíle. Tam se mě snažili všemožně vystvat, vztahy byly hrozné. Přesto jsem jim řekla, že bych se ráda vrátila brzy a nebo aspoň na DPC z nějakého neznámého důvodu nemají zájem. S mužem se krize zhoršila a po příchodu z porodnice mě dal v hádce pár facek (prý jsem ho vyprovokovala). Pak se to na nějakou dobu trochu uklidnilo a já si myslela, že konečně budu užívat RD. Jenže přišel problém ohledně peněz, muž vydělává dobře, ale peníze mi dávat nechce. Tak jsem si našla práci na doma. Není to extra výdělek, ale aspoň něco a jsem stále v oboru. Než jsem šla z MD na RD tak jsme se domluvili, že mi bude dávat 1/3 výplaty a z toho budu platit dítě a sebe, on bude platit bydlení a nákupy. Peníze mu poslal všeho všudy 2× a vždy jsem si o ně musela říct. Volala jsem do své práce a tam se situace nezměnila, naopak plánuji, že se mě po RD zbaví. Jsem teď že všeho dost špatná. Místo toho, abysme si užívali zdravé pěkné dítě, hadame se i kvůli pozdravu, v práci mě nechtějí a ještě jsem na všechno sama. Vím, že si musím pomoct sama, ale je toho na mě nějak moc. Když by byla aspoň jistota, že najdu pro dítě dobré cenově dostupné jesle a já mohla jít hledat jinou práci. Jenže v našem městě žádné rozumné jesle nejdou a příbuzné nemám. :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
welovefashion
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 100 inzerátů 13.08.19 15:36

Ač jsem dost tolerantní ke spoustě nešvarů, tak pokud je to opravdu tak, jak popisuješ, chlap nemá vztah k tobě ani dítěti, hádky, citový chlad… já bych v tom nezůstávala… našla bych si radši spolubydlící, odstěhovala se a požádala svěření dítěte do péče, určení styku s otcem, o alimenty a příspěvek pro tebe do 2 let dítěte…
Na brigády můžeš až bude dítě s tátou… :-)

A až bude větší dáš ho do školky a najdeš si lepší práci ;)

Tinuvien
Generální žvanilka 24865 příspěvků 13.08.19 15:39

Ohledně financí máš nárok na výživné na sebe i dítě. Fakt se před otehotněním choval normálně? Taková změna je fakt divná. Asi bych zvažovala zda nemá nějaký psychický problém, možná by poradna nebyla od věci. Máte na sebe trochu času? My měli s prvním taky krizi, ale nikdy ne takovou.

Petra Z
Hvězda diskuse 53223 příspěvků 13.08.19 15:39

Chlap, který by mi dal pár facek po návratu z porodnice by už nebyl mým manželem.
A jinak souhlasím s @welovefashion

Sany80s
Kelišová 7466 příspěvků 13.08.19 15:42

Připadáš mi místy jako mimo realitu.
V práci se tě snažili vyštvat a ty tam ještě voláš a divíš se, že nemají zájem.
S manželem nemáte společné peníze ačkoli existuje institut sjm a ty se ještě pomalu divíš, že s takovým člověkem, který nechce společně hospodařit a rozhodovat, si neužíváte společné dítě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 15:44

@welovefashion věřím, že bude lépe. Ale já se ten krok bojím udělat. Čekala jsem s dítětem do 33 let právě kvůli tomu, že jsem se bála abych s ním nebyla sama a pak tohle. V práci jsem se jak blb snažila, těhotná dělala přesčasy a pak mě kopnou do zadku. To samé manžel, snažila jsem se, dítě máme přes IUI a pak mi vyčítá že jsem mu zkazila dovolenou. Když on zničil mě a svému dítěti celý život.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 15:46
@Tinuvien píše:
Ohledně financí máš nárok na výživné na sebe i dítě. Fakt se před otehotněním choval normálně? Taková změna je fakt divná. Asi bych zvažovala zda nemá nějaký psychický problém, možná by poradna nebyla od věci. Máte na sebe trochu času? My měli s prvním taky krizi, ale nikdy ne takovou.
Čas by byl ale nikdo si ho nechce udělat. Já teď už teplem ne, raději budu po nocích pracovat než s ním řešit politiku.
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 15:49
@Sany80s píše:
Připadáš mi místy jako mimo realitu.
V práci se tě snažili vyštvat a ty tam ještě voláš a divíš se, že nemají zájem.
S manželem nemáte společné peníze ačkoli existuje institut sjm a ty se ještě pomalu divíš, že s takovým člověkem, který nechce společně hospodařit a rozhodovat, si neužíváte společné dítě.

On společné peníze nechce, prý neví jak to vyřešit. Nechce mi dát přístup k účtu, že prý kvůli dárkům :lol: nedostala jsem od něj ani kytku za dítě. Nevím asi věřím, že se změní. A s tou praci mě to prostě lidsky mrzi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 15:52
@Tinuvien píše:

Vždy byl lenoch a pohodar, ale to s tím po porodu mě dost překvapilo. Dokonce mi volal do porodnice jak je unavený. No já v porodnici měla samozřejmě hawaii ;)

Sany80s
Kelišová 7466 příspěvků 13.08.19 15:53
@Anonymní píše:
On společné peníze nechce, prý neví jak to vyřešit. Nechce mi dát přístup k účtu, že prý kvůli dárkům :lol: nedostala jsem od něj ani kytku za dítě. Nevím asi věřím, že se změní. A s tou praci mě to prostě lidsky mrzi.

Víš, jak jsme vyřešili dárky my? Prostě máme určitou částku cash, která se nevyúčtovává. Jinak si píšeme veškeré výdaje.
Já mám pocit, že tobě dělá dobře nechat se ponižovat. Většina lidí by si automaticky hledala jinou práci a ty tam ještě zavoláš.
Jsi s člověkem, který ti nafackoval a akceptuješ od něj houpé výmluvy. Prý neví jak to udělat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 16:02
@Sany80s píše:
Víš, jak jsme vyřešili dárky my? Prostě máme určitou částku cash, která se nevyúčtovává. Jinak si píšeme veškeré výdaje.
Já mám pocit, že tobě dělá dobře nechat se ponižovat. Většina lidí by si automaticky hledala jinou práci a ty tam ještě zavoláš.
Jsi s člověkem, který ti nafackoval a akceptuješ od něj houpé výmluvy. Prý neví jak to udělat.

Dobře a co mám dělat, když mi ty peníze dát nechce? Ono odejít do podnájmu s rodicakem není úplně snadné.

Sany80s
Kelišová 7466 příspěvků 13.08.19 16:04

Je to manžel, můžeš dá soudní návrh na výživné, ale nepředpokládám, že takový magor bude mít svědomí a obejde se to bez básledného rozvodu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 16:07
@Sany80s píše:
Je to manžel, můžeš dá soudní návrh na výživné, ale nepředpokládám, že takový magor bude mít svědomí a obejde se to bez básledného rozvodu.

Dobře ale tím, že zaplatí 1× za 3m tak je v podstate kryty… nebo se pletu? Vím, že taková byla praxe dřív ohledně výživného.

Martha03
Ukecaná baba ;) 1469 příspěvků 13.08.19 16:09

No já nevím zakladatelko. Spíš to na mě působí, že jste se odcizili už dávno. Máte dítě z iui, možná už tehdy nechtěl, ale protože je to lenoch nechal to být a po narození dítěte to na něj padlo a zjistil, že s tebou vlastně už být ani nechce. Na to jaký je pohodar a lenoch mi přijde krajně divné, že ti jednu ubalil po porodu, to pohodari většinou nedělají. Společné finance jsou základ, pokud ti k nim nechce dát přístup tak ti buď nevěří a nebo už má jednou nohou našlápnuto pryč z vašeho vztahu a tak to logicky udělat nechce. Sedla bych si s ním a řekla mu ať začne dávat tobě i dítěti, stejně na to pak budeš mít nárok jako výživné pro sebe a dítě a nějak to rozseknete. Trápite se asi oba dva. Jinak možná jsem to přehlédla, ale jak dlouho jste spolu?

Příspěvek upraven 13.08.19 v 16:11

Sany80s
Kelišová 7466 příspěvků 13.08.19 16:10
@Anonymní píše:
Dobře ale tím, že zaplatí 1× za 3m tak je v podstate kryty… nebo se pletu? Vím, že taková byla praxe dřív ohledně výživného.

Já myslela na výživné v manželství.
A tím, že zaplatí jednou za čas, tak krytý není.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama