Práce na poště na přepážce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pegink
Kecalka 120 příspěvků 26.04.13 15:03
práce na poště na přepážce

Ahoj lidičky, potřebuju poradit. je mi 23 a po přijali mě na práci pracovnice přepážky na poštu do dvou míst. dostanu tedy dvě smlouvy ale dvě dohody, ne na hpp. Jaká to má pro mě úskalí? Pracuje tu někdo u pošty a dostal potom smlouvu počase hpp? tohle mi neřekli ale řekli mi že soc a zdrav, pojištění budou za mě hradit. zatím chci pracovat ale časem bych pomalu přemýšlela nad mateřskou. nevíte jak by to bylo jelikož dohoda bude na dobu neurčitou a oni by mi ji nechali napořád jak by to bylo s nástupem na mateřskou? měla bych na něco vůbec nárok? slyšela jsem že dovolená a nemocenská nejsou propláceny? díky za rady a nejvíc těch co tam pracují :-)

Reakce:
Adélky
Neúnavná pisatelka 19747 příspěvků 26.04.13 15:38

Dohoda podle mě není na nějakou dobu (určitou, neurčitou) ale na určitý počet hodin. Je tam maximum, co můžeš za rok odpracovat :think:, je to 300hodin ročně, pak ani ň. Takže až to odpracuješ, dohoda ti skončí a práce taky. Není to klasický pracovní poměr se všemi výhodami, co má, takže ani mateřská apod., protože nebude odváděno do systému. Někde si to prostuduj všeobecně.
Jinak pro tu poštu je to výhodné, protože nebude mít zaměstnance, dohoda je defacto brigáda.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.13 15:51
Dobře se s lidma vyjabává.
@Adélky píše:
Dohoda podle mě není na nějakou dobu (určitou, neurčitou) ale na určitý počet hodin. Je tam maximum, co můžeš za rok odpracovat :think:, je to 300hodin ročně, pak ani ň. Takže až to odpracuješ, dohoda ti skončí a práce taky. Není to klasický pracovní poměr se všemi výhodami, co má, takže ani mateřská apod., protože nebude odváděno do systému. Někde si to prostuduj všeobecně.
Jinak pro tu poštu je to výhodné, protože nebude mít zaměstnance, dohoda je defacto brigáda.
eseta
Neúnavná pisatelka 16939 příspěvků 26.04.13 16:21

Já tam pracovala cca 7let a vždy jsem měla jen HPP, takže ti neporadím, tohle se za mě nedělo. :nevim:

isand
Ukecaná baba ;) 2457 příspěvků 26.04.13 16:26

Taky teda koukam co se to tam ted deje. Na poste jsem toho prosla hodne, smlouvy jsem mela na dobu urcitou i neurcitou, ale vzdycky jako klasicky zamestnanec. Na dohodu byvali jen roznaseci novin.

lazy_cat
Ukecaná baba ;) 1362 příspěvků 26.04.13 16:45

Já teda nechápu jak tě mohli vzít na přepážku do dvou různých míst? To budeš asi administrátor a pendlovat mezi dvěma poštama? Když teď od kolegyň slyším, co se tam děje, tak bych práci na poště nedoporučila ani největšímu nepříteli :lol:

zuzanka65
Povídálka 24 příspěvků 04.06.13 15:52

Pokud budeš dělat na dohodu nárok na mateřskou nemáš i když si to platíš sama.

drachouk
Nováček 3 příspěvky 04.10.13 23:30

Mam dotaz pro nekoho, kdo pracuje na poste. Nema nekdo zkusenost s podavanim zasilek pomoci Elektronickeho podaciho archu. Tj. ze na postu zakaznik misto s papirem prijde s flashkou a na ni nahranym CSV souborem? Vsude ctu jak to urychli odbaveni a i mne by to usnadnilo praci. Chtel jsem to vyzkouset s tim, ze bych si vyhledove na to upravil svuj objednavkovy system. Bohuzel pres veskerou snahu 3 pracovnic nasi posty neprisly na to, jak se s tim pracuje a jak data do APOST aplikace nacist.

Jako na mimozemstana na mne koukali uz pred casem, kdy jsem tam prisel jako jeden z prvnich se Zakaznickou kartou. To uz ted nastesti neni problem nebot je ma spoustu lidi. Elektronicky podaci arch sice neni zadna novinka, ale zjevne to nikdo moc nepouziva a na poste s tim neumi pracovat.

Psal jsem i na zakaznickou podporu, zda by neporadili postup, ale napsali jen, at sdelim postu, kde se mne to stalo a datum a cas, kdy jsem tam byl, ze sjednaji napravu. Vzhledem k tomu, ze jsem na nasi poste temer kazdy den a nemam s ni zadny problem, nestojim o to, aby je tam nekdo serval nebo aby za to dostala cerny puntik ta nestastnice, ktera byla zrovna na balikove prepazce. Navic kdyz bych sel na jinou postu, tak by se situace stejne opakovala. Nedelam si iluze, ze jen u nas neznaji EPA.

Nezna nekdo postup jak nacist data z USB flash disku do aplikace APOST?

Bebuše
Echt Kelišová 8057 příspěvků 04.10.13 23:59

@drachouk Dělala jsem vedoucí na poště několik let, ale už si postup bohužel nepamatuji.
Pokud máte s vaší poštou dobré vztahy, domluvte se s vedoucí směny nebo vedoucí pošty, že konkrétní den přinesete zkušební várku no a ona si předtím zavolá na podporu, popř. vytáhne manuál a nastuduje a určitě to bude fungovat…
Mám takový pocit, že tam byl nějaký problém s formátem na flashce, ale už se mi to za ty 2 roky úplně vykouřilo z hlavy :zed:

vvaclavv
Nováček 4 příspěvky 15.07.15 18:13
plat na poště - vnitřní služba

Má tady někdo platovou zkušenost s prací na poště na pozici vnitřní služba? práce s balíky atd.? vzhledem k tomu, že se jedná i o noční práci ve směnném provozu, bych očekával vyšší plat, ale vychází mi to cca 12 000 čistého, včetně příplatků (bez stravenek)… u pošty se mzda zvyšuje s počtěm odpracovaných let a nebo je to pořád stejné a hýbe se jen tzv. osobní příplatek? děkuji za informaci, Skála

Veruunčik
Ukecaná baba ;) 1846 příspěvků 135 inzerátů 15.07.15 19:42

Zkušenost mám a brala sem průměrně 11 000Kč když nepočítám stravenky.

Váš příspěvek
Reklama