Reklama

Práce, nervy, neschopenka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petraa89
Ukecaná baba ;) 1792 příspěvků 16.01.17 11:40
Práce, nervy, neschopenka

Ahoj všem, ráda bych se svěřila se svým problémem. Doktorka mi napsala na 14 dní neschopenku. Sesypala jsem se v práci (ne poprvé), mám pocit, že tam nezvládám už nic. Kolektiv na nic, práce hrozná. Pak mám další problém. Objednala jsem se k psychiatrovi, protože jsem si jistá, že mám obsedantně kompulzivní poruchu. Ta už se tady taky probírala. Myslím si, že bych to měla s doktorkou řešit, než se zblázním úplně. Mám čtyřletého syna, potřebuji normálně fungovat a zatím mě všichni odrazují od prášků na nervy, které jsem začala brát před šesti dny. Dostala jsem antidepresiva Citalopram (20mg) a k tomu Neurol, než antidepresiva zaberou. Jak jinak to mám řešit, když to už nezvládám. Budu ráda za všechny názory, zkušenosti. Díky

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 11:45

Neurol je zlo, které nepomáhá. A je velmi návykový.
To je prášek, který člověk může použít tak jednou nebo dvakrát za měsíc, pokud je potřeba častěji, je to nejlepší cesta do ještě většího průšvihu.
Vím to, máme v rodině psychickou nemoc.
A k psychiatrovi je potřeba i psycholog. Anonym kvůli zdravotnímu stavu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 11:48

@Petraa89 tady se ne za co stydet AD bere dneska spousta lidi, neni to nic zdravyho, ale zas lepsi nez byt psychicky na dne. Moje mamka se takle slozila kdyz nastoupila do novy prace, driv delala manualne a nastoupila do samiho papirovani a, slozila se z toho. Neni moznost najit si jinou praci? Ja bych asi taky nedavala delat tezkou praci v uplne blbym kolektivu, zvlast kdyz bych musela doma este fungivat s malym ditetem. rozhodne to res s odbornikem.
(Anonym z duvodu informaci o rodine)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 11:53

Tak já si myslím, že je lepší si vzít prášky, než se úplně složit, ale brát je opravdu, tak jak napíše lékař, ne víc. Já tedy nevím jak se bere neurol, ale psala bych si vždycky do kalendáře kolik jsem si ho vzala, určitě je nějaká maximální dávka, kterou si můžeš vzít a přes tu bych rozhodně nešla a až zaberou antidepresiva, tak bych neurol úplně vysadila.
K psychologovi určitě můžeš zkusit chodit, alespoň se tam člověk vypovídá. Nevím to sice z vlastní zkušenosti, ale od kamarádky a ta si to chválila, ze začátku byla i bez prášků, stačilo jí se vypovídat, ale později je musela začít brát. Vím, že brala antidepresiva, ale jestli trpěla depresemi nebo měla úzkosti to přesně nevím.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 11:56

Tak teď anonymně z důvodu povolání - pokud ti je dr. napsal, ber to tak, jak máš. Je-li ti blbě, kecy okolo nepomohou. Neurol někomu pomůže, někomu ne, někdy je lepší lexaurin, někdy lék s pomalým uvolňováním…jak komu co sedí.
Za řeči „vím to, máme doma psychickou nemoc“ bych jednu vrazila. Pak nechápu, proč lezou k doktorovi, když to na základě empirie vědí líp. Citalopram asi napsal praktik, pokud se nepletu, píší to poměrně často, psychiatři mají i jiné léky první volby.
Jdi k psychiatrovi a vše mu řekni, nic na tom není, poslechni, co ti řekne, oni nepíší léky od stolu podle tvých očí, ale poměrně rychle z tebe dostanou, co potřebujou vědět. Posoudí zda ti stačí psycholog, nebo tě nejprve zklidní léky a pak pošle na terapii.

BellinkaX
Kelišová 6662 příspěvků 16.01.17 11:56

@Petraa89
Nedej na reci o neurolu v prvnim prispevku, kratkodobe neskodi a ty potrebujes prekonat dobu, nez zaberou antidepresiva. Takze urcite dal uzivej. A je potreba asi zmenit praci, treba Te nakopne uz sama vize, ze jdes do zmeny a toho bremene, ktere Te tizi, se tim zbavis. Dale krom psychiatra vyhledej akutne psychologa.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 11:57

Ještš dodatek - neurol s pomalým uvolňováním…tře­ba xanax

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28547 příspěvků 16.01.17 12:00

Kdo všichni - lékaři? Tak to si musíš rozhodnout - zda na svém zdr. stavu spolupracovat s odborníky nebo si nechat radit od laiků. Pokud dáš na laiky a ze zásady nic brát nechceš, pak Ti nezbude než trpět obtížemi.

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 16.01.17 12:00

@Petraa89 Ahoj, nejdřív bych ti chtěla říct, že si umím představit čím procházíš a alespoň virtuálně tě obejmout :hug: Já hned po škole nastoupila do práce a po dvou letech jsem se z toho zhroutila. Vedoucí byl starší chlap a hrozný cholerik. Dokázal lidi kolem sebe seřvat takovými výrazy, až se všem v kanclu třásla kolena. Jeho přítelkyně jednou špatně podepsala nějaký papír na úřad, on si toho všiml až v práci a po telefonu ji seřval tak strašně, že kdyby byla vedle něho tak ji snad zabije 8o kvůli takové hovadině. Když zrovna neřval tak rýpal, měl blbé kecy, vyhledával záminky ke konfliktům. Několikrát mě nařkl že lžu, že mu mažu soubory v počítači apod. 8o když se ze zálohy ukázalo, že tam ty soubory má, tak se ani neomluvil, ještě měl takové ty kecy jakože „stejně za to můžeš“ :pocitac: Skončila jsem u psychiatra, dostala jsem Neurol a Prothiaden. Dala jsem výpověď a dva měsíce jsem byla doma, ale moc mi to nepomáhalo. Pořád jsem si představovala jak se objeví u mě doma a seřve mě 8o Začala jsem z toho mít i poruchu chování - kdykoliv jsem šla třeba jen s košem do popelnice tak jsem se pětkrát vracela kontrolovat jestli jsem zamkla, všechno vypla apod. :? Prášky moc nepomáhaly, jediné co byla výhoda, že jsem v noci spala jak mimino a nezdály se mi žádné sny. Pomohlo až když jsem nastoupila do nové práce - jak jsem přišla mezi nové lidi a každý den se dělo něco nového, tak jsem přestala myslet na ty strachy a bylo to dobré. Prášky jsem pak brala asi ještě půl roku, ale zpětně nemůžu říct že by kdovíjak pomohly :think: spíš pomohlo se o tom vypovídat, přijít na příjemné myšlenky. A hlavně si uvědomit, že ta chyba nebyla ve mě, že nejsem neschopná a špatná :kytka: To pomohlo ze všeho nejvíc. Pak zmizelo i to kontrolování věcí a panické stavy. Občas je mi někdy trochu ouvej a hádat se s nikým taky neumím, ale aspoň už se nesesypu při každé kritice a umím si víc vážit sama sebe. Myslíš, že by ti pomohla změna práce? :think: Jinak mě ještě pomáhalo říkat si nahlas co dělám před odchodem z domu - prostě jakože: sporák je vypnutej, okna zavřený, vodu jsem zastavila, zabouchla jsem dveře, zamkla a klíč si schovala do kapsičky v kabelce. Pak jsem prostě odešla a už jsem se snažila nevracet a v hlavě jsem si dokola opakovala jak jsem to ráno všechno si říkala. Ale někdy to bylo fakt na palici :zed:

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 16.01.17 12:04

A ještě bych doporučila kvalitního psychologa. Ono ty prášky nejsou všechno, je potřeba taky projít nějakou terapií a pokusit se odstranit tu příčinu těch problému. Je to nemoc jako každá jiná. Léky třeba ztlumí bolesti, ale z dlouhodobého hlediska je potřeba taky odstranit tu příčinu :think:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33075 příspěvků 1 inzerát 16.01.17 12:25

@Petraa89 neurolu na začátku braní AD se neboj. Ad by měla do několika dnů zabrat, pak neurol přestaneš užívat. Pokud AD nezaberou, konzultuj svůj stav s lékařem

Petraa89
Ukecaná baba ;) 1792 příspěvků 16.01.17 14:32

Díky všem za odpovědi. To kontrolování věcí mám od malička, ale nikdy jsem to s nikým neřešila. Myslím si, že to má i moje máma, babička a z doslechu vím, že i prababička. Ta dokonce prý omývala chleba vodou, asi kvůli bacilům :zed: Dnes mi zaměstnavatel nabídl jít do jiné skupiny, mezi jiné lidi, ale na stejném patře. Kývla jsem, ale jestli to zase nedám, půjdu pryč. Mám strach se tam zase vrátit. Psychiatr mi určitě doporučí psychoterapie a zaměstnavatel se zase bude tvářit, že pořád odcházím dřív z práce… motám se v tom všem. Tohle jsem absolutně nezvládla a tak jsem se těšila po mateřské do práce!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 15:19

@Petraa89 Vybírej psychologa velmi pečlivě. Většinou bývají daleko kvalitnější ti soukromí. Ale toho si pak samozřejmě musíš platit sama. Pak není problém chodit odpoledne nebo i večer. Psychologové, které zaplatí pojišťovna, většinou nebývají tak kvalitní (Výjimky samozřejmě existují). A to z velmi prostého důvodu, mají strašně moc klientů. Vím o čem píši. Psycholog, na kterého jsem nedoplácela, mě zval jednou měsíčně na půl hodiny. Našla jsem si soukromou psycholožku. K té chodím dlouhodobě každý týden na hodinu. A opravdu je to úplně o něčem jiném.
Příspěvek považuji za hodně osobní, proto anonym.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 15:29
@Anonymní píše:
Neurol je zlo, které nepomáhá. A je velmi návykový.
To je prášek, který člověk může použít tak jednou nebo dvakrát za měsíc, pokud je potřeba častěji, je to nejlepší cesta do ještě většího průšvihu.
Vím to, máme v rodině psychickou nemoc.
A k psychiatrovi je potřeba i psycholog. Anonym kvůli zdravotnímu stavu.

Je navykovy, ale ja mela na zacatku nemoci tezky uzkosti, mela jsem strach jit do kuchyne, abych nevzala nuz a neco jsem si neudelala, vubec jsem nespala, pak jsem mela i navaly paniky atd… bez benzaku bych to neprezila.

A je hezka ta teorie, ze Neurol ap jen v zacatku, nez zaberou antidepresiva. Ja prvni antidepresiva zacala brat presne pred rokem a zabrala mi az kombinace ctvrtych a patych nekdy v listopadu lonskeho roku. Ted jsem plus minus stabilizovana, ale mam za sebou rok prisernych propadu, vysazovani a nasazovani antidep. Nemam k tomu teda neurol, ale rivotril, coz je jedno - o nejakym vysazeni nemohla byt ani rec, protoze mi antidepresiva vubec neucinkovaly.
Beru rivotrilu jen opravdu nizkou davku, ale postupne mam planu snizovat az letos, zatim mam stresy s hledanim nove prace, rozchodem atd… takze asi tak.

Nechci vubec zakladatelku strasit, jen chci rict, ze teorie byva hodne jina nez praxe. :roll:

A jeste dodavam, ze jsem cely rok chodila normalne do prace krome 3 tydenni neschopenky, kdy uz to fakt neslo, protoze jsem se sesypala.
K psycholozce chodim.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Nejzrůdnější vražedkyně Česka? Fikáčková drtila kojencům hlavy, nesnášela jejich křik

Do historie české kriminalistiky se zapsala řada vrahů. Někteří byli nebývale... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama