Práce účetní a dovolená

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lenka0401
Povídálka 26 příspěvků 17.05.19 10:51
Práce účetní a dovolená

Ahoj děvčata,
ráda bych se zeptala některé z vás, která jste účetní.
Mám možnost pracovat jako všeobecná Účetní (účetnictví a mzdy). Neúčtovala jsem, ale zaučili by mě.
O práci jevim velký zájem, ale teď mi má známá tvrdí a to jako těžce, že taková účetní si nemůže v kuse vzít dovolenou 14 dní? My vždy 1×za rok odjíždíme na 10-14dni na dovolenou.
Jak to tedy je? Trochu mě tím překvapila, spíš zarazila.
Děkuji všem za odpověď

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Titty
Echt Kelišová 8291 příspěvků 17.05.19 10:57

Hodně záleží, v jaké jsi firmě. Kolik je tam lidí, jestli se můžou navzájem zastoupit. Jestli máš podklady včas, nebo na posledních chvíli. Jestli děláš kompletní účto včetně mezd, nebo jen část.
Každopádně je běžné, že podle termínů DPH, mezd, uzávěrek, se plánuje termín dovolené. Dokonce i termín jedné svatby to u nás v práci ovlivnilo. ;)

Premek_Orac
Závislačka 4974 příspěvků 17.05.19 11:01

@Lenka0401 Jako majitel nebo jednatel firmy to nemá člověk moc jiné Třeba já mám v každém měsící jen 10-11 dní okno, kdy si mohu dovolit nefungovat… Limity jsou fakturace, mzdy, dph :-). A u účetních to bude podobné.
Naše účetní firma, kde pracují 4 účetní to dělá tak, že volno si berou vždy max 2 najednou, aby fungovala nějaká zastupitelnost, a to na max také těch 10-12 dní v kuse.

Tazvesnice
Kecalka 283 příspěvků 17.05.19 11:01

Tak dovolena dva tydny v kuse je dana zakonem, takze moc nechapu, ze Te tim strasi :nevim:

Premek_Orac
Závislačka 4974 příspěvků 17.05.19 11:02

Na druhou stranu, pokud ti zašlou podklady mailem, můžeš zaúčtovat dálkově klidně z dovolené a v práci si to dát jako home office.
Sám taky tahám NTB na zádech i na tůry…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.19 11:05

@Lenka0401 ano dovolená je na práci účetní to nejhorší. Samozřejmě záleží na firmě a jaké mají zavedené postupy a jak je firma velká. Ale pokud budeš dělat komplet účto plus mzdy, tak dovolenou budeš moct mít tak týden a po týdnu se vrátíš a můžeš rovnou počítat s přesčasy (pokud nebudeš mít zastup, což jsem např. já za 10 let práce v účtárně nezažila i když nás bylo třeba 10 účetních). Já jsem si podle práce plánovala veškerý můj osobní život vlastně vč. porodu a svatby, po RD rozhodně účetní dělat nechci, za ty nervy to opravdu nestojí, placené to také není zrovna raketově s ohledem na požadavky a zodpovědnost.

Uživatel je onlinejanickaIII
Závislačka 4007 příspěvků 17.05.19 11:06

@Tazvesnice :lol: :lol: :lol: ano to je, ale zkus s tímhle přijít na šéfem.

Tazvesnice
Kecalka 283 příspěvků 17.05.19 11:08

@janickaIII kazdy normalni zamestnavatel to dodrzuje :nevim: ze si nekteri nechaji libit takovehle veci je jejich problem..

Závislačka 4007 příspěvků 17.05.19 11:10

@Tazvesnice aha, tak jsem asi na svou kariéru ještě nenarazila na normálního zaměstnavatele… :lol: :lol: :lol: :lol:

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2120 příspěvků 17.05.19 11:13
@janickaIII píše:
@Tazvesnice :lol: :lol: :lol: ano to je, ale zkus s tímhle přijít na šéfem.

Tak tak… A asi bys ani jako zaměstnanec nebyla nadšená, kdybys dostala výplatu třeba o týden později, protože mzdovka měla dovolenou :lol: Pokud je to větší oddělení a je tam zastupitelnost, tak se to docela dá. Ale ve firmě, jde je třeba jen jedna nebo dvě účetní už prostě tu dovolenou musí plánovat podle termínů v práci. Zákoník je fajn, ale realita není vždy podle něj :lol:

Závislačka 4007 příspěvků 17.05.19 11:17
@Jitul.kaaa9 píše:
Tak tak… A asi bys ani jako zaměstnanec nebyla nadšená, kdybys dostala výplatu třeba o týden později, protože mzdovka měla dovolenou :lol: Pokud je to větší oddělení a je tam zastupitelnost, tak se to docela dá. Ale ve firmě, jde je třeba jen jedna nebo dvě účetní už prostě tu dovolenou musí plánovat podle termínů v práci. Zákoník je fajn, ale realita není vždy podle něj :lol:

přesně tak, a teď si k tomu přidej, že zakladatelka bude dělat koplet celé účto tzn. DHP, KH, přihlášky/odhlášky zamců a pod.. Jako pokud je to malá firma a mohla by pracovat z domu a dobře by zaplatili, tak dobře, případně měli dobře pořešenou zastupitelnost tak bych do toho šla jinak ne a rozhodně ne s malým dítětem, kdy musíš doma fungovat.

Hanka1
Extra třída :D 14900 příspěvků 17.05.19 11:18
@janickaIII píše:
@Tazvesnice aha, tak jsem asi na svou kariéru ještě nenarazila na normálního zaměstnavatele… :lol: :lol: :lol: :lol:

Treba v bankovnictvi a financnictvi jsou dva tydny v kuse dokonce povinne a zamestnanec nesmi fyzicky vubec do banky vstoupit…
Jde o to, ze pripadne machinace, defraudace a chyby systemu se behem tehle doby vyvrbi…

Hanka1
Extra třída :D 14900 příspěvků 17.05.19 11:21
@Jitul.kaaa9 píše:
Tak tak… A asi bys ani jako zaměstnanec nebyla nadšená, kdybys dostala výplatu třeba o týden později, protože mzdovka měla dovolenou :lol: Pokud je to větší oddělení a je tam zastupitelnost, tak se to docela dá. Ale ve firmě, jde je třeba jen jedna nebo dvě účetní už prostě tu dovolenou musí plánovat podle termínů v práci. Zákoník je fajn, ale realita není vždy podle něj :lol:

Asi tak, kolegyne ucetni mela v mesici okno, kdy si dva tydny vzit mohla a naopak dny, kdy ne a bez problemu si podle toho planovala dovcu.
Kdyz si pak zaucila kolegyni a ta se osvedcila, tak v listopadu si vybirala 18 dni dovolene na cestu do Australie…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.19 11:23

Asi tak: dopředu se domluvíš, že máš dovolenou. Pohoníš docházky a odměny a mzdy uděláš 1-5., připravíš si DPH z toho co máš. 6. odjíždíš na dovolenou. a 20. se vracíš a doděláváš DPH :lol:. Tak to funguje pokud jsi na to sama, ve větší firmě existuje zastupitelnost.
Svatbu jsem měla 30.3., týden před svatbou jsem dodělávala účetní závěrky a 31.3. jsem k tomu usedla zas :lol:. Zvykneš si. (anonym profese)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.19 11:25

Z mé zkušenosti můžeš, ale já jsem se nikdy nevyhnula práce na dovolené… Vždy sebou noťas a nutné připojení i internetu. Ono jde hlavně o to, že když nemáš zastupitelnost, tak může být problém s KH a finančák nebude čekat s vysvětlením až se vrátíš z dovolené a ani za to nemusíš moci ty. Stačí, když druhá firma zapomene uvést fakturu, která se Vás týká do KH, nebo splete číslo… U mezd je to taky někdy problém, třeba kvůli potvrzení o přijmu třeba kvůli půjčce, apod. Ale záleží prostě na firmě, kde budeš dělat…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama