Práce v cizině a návštěvy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 15:38
Práce v cizině a návštěvy

Dobrý den,

dostala jsem nabídku práce v cizině (+ family visa pro mého manžela a děti), víza neplatí pro rodinné příslušníky manžela, pouze mí rodiče by mohli přijet max. na půl roku, normálně se člověk do té země nedostane ani přes cestovku (buď tam musí mít rodinného příslušníka, pracovní nabídku nebo jednání). Když jsme to tchánovcům řekli, byli znepokojení a říkali, že chtějí za každou cenu vídat děti (ty budou v cizině chodit do školy). Na jednu stranu je chápu, první dovolená by byla po 3 měsících práce a další dle možností. Už nám „vyhrožovali“ soudním jednáním. Dost mě to zamrzelo, doposud byly vztahy docela dobré. Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji předem.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Keyllah
Extra třída :D 12384 příspěvků 10.05.19 15:40
@Anonymní píše:
Dobrý den,dostala jsem nabídku práce v cizině (+ family visa pro mého manžela a děti), víza neplatí pro rodinné příslušníky manžela, pouze mí rodiče by mohli přijet max. na půl roku, normálně se člověk do té země nedostane ani přes cestovku (buď tam musí mít rodinného příslušníka, pracovní nabídku nebo jednání). Když jsme to tchánovcům řekli, byli znepokojení a říkali, že chtějí za každou cenu vídat děti (ty budou v cizině chodit do školy). Na jednu stranu je chápu, první dovolená by byla po 3 měsících práce a další dle možností. Už nám „vyhrožovali“ soudním jednáním. Dost mě to zamrzelo, doposud byly vztahy docela dobré. Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji předem.

Tak jezdit do ČR zpět budete, ne?
A co na chování rodičů říká manžel? chápu, že je to nepříjemné, ale je to jenom plamenné vyhrožování soudem…co skype? tam se můžou vídat každý den…

divine woman
Extra třída :D 12011 příspěvků 10.05.19 15:41

To tam chcete zůstat natrvalo?

Jana525
Kelišová 5629 příspěvků 10.05.19 15:42

8o soudnim jednanim? No to se na me nezlob, ale to mi pripada sileny.
Timhle by pro me skoncili. A nedovedu si predstavit, ze bych si neco takoveho ja dovolila ke svym detem.

lilith1
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 10.05.19 15:44
@Anonymní píše:
Dobrý den,dostala jsem nabídku práce v cizině (+ family visa pro mého manžela a děti), víza neplatí pro rodinné příslušníky manžela, pouze mí rodiče by mohli přijet max. na půl roku, normálně se člověk do té země nedostane ani přes cestovku (buď tam musí mít rodinného příslušníka, pracovní nabídku nebo jednání). Když jsme to tchánovcům řekli, byli znepokojení a říkali, že chtějí za každou cenu vídat děti (ty budou v cizině chodit do školy). Na jednu stranu je chápu, první dovolená by byla po 3 měsících práce a další dle možností. Už nám „vyhrožovali“ soudním jednáním. Dost mě to zamrzelo, doposud byly vztahy docela dobré. Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji předem.

Nechápu jaké soudní jednání, jako že tchánovci mohou soudně vymáhat styk s vnoučetem 8o, můžete přece být v kontaktu přes skype.

Rive
Ukecaná baba ;) 1862 příspěvků 10.05.19 15:45
@lilith1 píše:
Nechápu jaké soudní jednání, jako že tchánovci mohou soudně vymáhat styk s vnoučetem 8o, můžete přece být v kontaktu přes skype.

Ano, přesně to můžou.

Lioness34
Závislačka 2664 příspěvků 10.05.19 15:45

To je Austrálie??? No holka soudem by u mě skončili

Lioness34
Závislačka 2664 příspěvků 10.05.19 15:47
@Rive píše:
Ano, přesně to můžou.

Můžou ale když budou žít trvale otec a matka s dětmi v zahraničí například ta Austrálie tak dost pochybuji ze na ne budou moct… to je jako z Austrálie vyhodi? Deti musí chodit do školy… a nevím jak moc by bylo reálné během školního roku je tady vozit aby se viděli s babičkou a dedou například každý měsíc - casove a finančně mimo

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 15:54

JJ, právě, že bychom jezdili normálně do Čech na dovču, mobily mají a skype taky, pracovní kontrakt by byl na rok s možností prodloužení (než splatíme hypotéku atd - dle předběžného propočtu by to bylo na 3-4 roky) jako taky jsem byla překvapená, vymáhat soudní styk (co vím, jsou soudní zákazy přibližování k osobám, ale vymáhat styk, dosud k nám vždycky normálně jezdili, kolikrát i neplánovaně)

divine woman
Extra třída :D 12011 příspěvků 10.05.19 15:56

Manžel by si měl rodiče srovnat.

Nicky232
Kecalka 225 příspěvků 10.05.19 15:57

Na jak dlouho jedete? A jak dlouho to tchánovci vědí? Třeba potřebují jen trochu času, aby vše vstřebali. Vysvětlete jim, že budete mít Skype a přiletíte na návštěvu o prázdninách a budou mít vnoučat až nad hlavu. Nejdůležitější je, jestli je s tím v pohodě manžel.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 16:06

Muž byl z toho chování svých rodičů taky v šoku, jako pak jim řekl, ať se zklidní, že to není konec světa a na dovču jedeme domů. To jim prostě ale nestačilo, pořád mluvili, že chtějí děti vídat častěji (popravdě nejraději by snámi bydleli v baráku a diktovali, děti už nejsou mimina a moc to nemusí), chceme jet právě nejdřím na rok a potom uvidíme (max 4 roky), jak nám to tam bude vyhovovat (v minulosti jsem tam už byla, takže vím, do čeho jdu, no docela nedávno se jim tam pravidla, nebo spíše omezení, pro ženy trochu povolila)
Tchánovci to vědí 2 týdny a jet bysme měli za 3 měsíce.

ocean.mama
Kecalka 251 příspěvků 10.05.19 16:11

Ze zajimavosti - kam letite? ;)

Jana525
Kelišová 5629 příspěvků 10.05.19 16:22
@Anonymní píše:
Muž byl z toho chování svých rodičů taky v šoku, jako pak jim řekl, ať se zklidní, že to není konec světa a na dovču jedeme domů. To jim prostě ale nestačilo, pořád mluvili, že chtějí děti vídat častěji (popravdě nejraději by snámi bydleli v baráku a diktovali, děti už nejsou mimina a moc to nemusí), chceme jet právě nejdřím na rok a potom uvidíme (max 4 roky), jak nám to tam bude vyhovovat (v minulosti jsem tam už byla, takže vím, do čeho jdu, no docela nedávno se jim tam pravidla, nebo spíše omezení, pro ženy trochu povolila)
Tchánovci to vědí 2 týdny a jet bysme měli za 3 měsíce.

No ja si rikam, ze i za beznych podminek to musi byt asi strasne „super“ tchanovci :roll:
Hele vy jim rozhodne ve styku s detmi nebranite. Takze, pokud nevezete deti nekam, kde by byly v ohrozeni zivota, tak bych byla naprosto v klidu. Na tohle opravdu, aspon podle me, nemaji pravo.

Lalelale
Závislačka 4776 příspěvků 10.05.19 16:23

Svým chováním by u mě skončili úplně. Jinak mám v okolí případ, kdy matka vzala dítě a odjela ze země, a exmanžel jí nemohl absolutně nic, po dvou letech soudů si nevymohl víc než občasné návštěvy. Tedy pochybuji, že tchánovci mají nějakou šanci.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama