Tchyně, jakou bych si přála

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dlouhá punčoška
Povídálka 45 příspěvků 09.05.19 09:47
Tchyně, jakou bych si přála

Dobré ráno, zajímá mě, jaká by měla být tchyně, kterou by jste chtěly.
Druhá otázka je, jestli byste od fajn tchýně přijaly radu - citlivě podanou, hlavně týkající se výchovy dítěte. Nebo jestli vůbec ne. Děkuju

Příspěvek upraven 09.05.19 v 14:01

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 2400 příspěvků 09.05.19 09:54

Mám tchyni lepší, než jsem kdy snila. Do výchovy, domácnosti atd. nám mluví na požádání a protože je fajn, nemáme problém ji požádat. Miluje naše dítě a snesla by mu modré z nebe, co víc chtít.

Má asi milion chyb, pro které bych ji mohla nemít ráda, kdybych chtěla. Ale všichni nějaké máme a já po ní nechci, aby byla nadčlověk.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1542 příspěvků 09.05.19 09:54

Popravdě, mám celkem fajn tchýni, ale jejími radami se opravdu neridim. Jedním uchem tam a druhým ven. A opravdu je jedno, zda to bylo podáno citlive.

Kristyna.Vechtova
Extra třída :D 10239 příspěvků 1 inzerát 09.05.19 09:57

@Dlouhá punčoška já mám třeba tchýni super, pomůže mi když potřebuju, dětičky pohlídá kdykoli, sem tam nám něco uvaří, je milá, hodná, ochotná.
Ona mi rady co se týká výchovy nedává, je soudná a ví, že co se dělalo před 32 lety když se narodil manžel, už se třeba teď nedělá, nebo se to dělá jinak. A když mi něco řekne, tak řeknu, že děkuju za názor, ale já to dělám táž nebo onak :)

Tichošlápek
Extra třída :D 14361 příspěvků 09.05.19 09:58

Vzhledem k mé současné tchýni by odpověď zněla - bydlící na jiném kontinentu. Jinak bych brala takovou, která bude mít rada vnoučata a nechá nás žít náš život. Rady nevím, spíše ne.

Annabela11
Závislačka 3654 příspěvků 09.05.19 10:00

@Dlouhá punčoška Prala bych si tchyni normalni, radu ohledně výchovy bych si jednou poslechla ovsem kazda zena vychovava dítě jinak takze tyto rady ja neuznavam. Hlavne ty vnucene tech je většina :roll:

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1615 příspěvků 09.05.19 10:02

Mám skvělou tchyni, tolerantní, hodnou, má rada naše dítě. Mě… zajímá se normálně, radi slušně… je rhb sestra děti, takže někdy jdu za ni sama, ať mi poradi. Jezdí za ni i bez manžela na chatu a sedíme spolu a kecame. Je to fajn ženská… chyby bych taky našla, ale nechci, beru ji takovou jaká je.

neila
Extra třída :D 12338 příspěvků 09.05.19 10:02

@Dlouhá punčoška chtěla bych tchyni přesně takovou jakou mám :) Ona nedává nevyžádané rady, takže je ideální. Není zrovna prototyp hospodyňky a matky roku (ne ve zlém smyslu slova, ale spíš se tak nějak vezla celý život). Ví, že ji převyšuji jak v kuchyni tak v péči o děti, takže v podstatě mi nemá, co poradit a nesnaží se o to :potlesk: Já jí to ale nedávám nijak najevo, naopak, v tom, co umí jí podpořím, pochválím třeba vynikající moravské koláče, které fakt umí :palec: hlavně je opravdu úžasná na zábavu dětí. To jí jde a pro mě je to neocenitelné. Takže když přijede, máme konečně oddech :lol: :potlesk: Děckám se věnuje celý den, hraje si s nimi, jde na hřiště, na kola, zahraje karty, člobrdo, pak vykoupe, uspí… :srdce: Večer si společně dáme vínečko, příležitostně i víc :lol:, pokecáme, hodně se nasmějeme. Neshodneme se vždy na všem, ale to je snad správně. Hlavní je být nad věcí a dokázat si dělat legraci i sám ze sebe a v tom si hodně rozumíme ;)

warita
Extra třída :D 10399 příspěvků 09.05.19 10:04

Moje tchyne je fajn zenska. Vychovala 5 deti, je to zena se srdcem na spravnem miste. A bydli od nas stovky kilometru daleko, takze se vidame hodne sporadicky. To pomaha udrzet vztahy.

Radu ohledne ditete privitam, obzvlaste pokud si nejsem sama jista, jak na to. Ale musi to byt diplomaticky a citlive podano. Moje tchyne s tim problem nema… povetsinou. Moje matka ano.

Moje matka mi sdeluje, jak se to dela spravne a s tonem hlasu, ktery ocekava, ze se tim budu ridit. Pokud si dovolim nesouhlasit, nasleduje vybusna reakce zakoncena nasranym: „delej si co chces!!!“ A samozrejme je to jenom otazka casu, nez dostanu na to stejne tema prednasku jeste jednou a jeste jednou. A beda, dovolim-li si nastavit hranice v duchu, ze: Rodice jsme my, kdy a jak budeme davat dite spat/krmit/etc, to rozhodujeme MY a uvitali bychom, kdyby nam nebylo prikazovano, jak mame veci delat.

Ojoooooooj, ta drzost. Tak prej ona to tak nenecha, ona to bude resit, protoze ji uz i tata rikal, ze jsme na ni drzi proto, ze ona nam to toleruje. Nadhodila jsem, ze jsem drza nebyla, jenom nastavila hranice. Ojooooooj, ojoooooooj. Vztekla byla uplne do nepricetna.

Příspěvek upraven 09.05.19 v 10:06

Wani
Závislačka 3442 příspěvků 09.05.19 10:06

@Dlouhá punčoška Chtěla bych tchyni, která by nevěřila spoustě blbostem, co si přečte na internetu (o očkování, vlnách, stravování apod.). Ona není zlá, ale my dvě si prostě nesedneme. :nevim: Rady pouštím jedném uchem dovnitř a druhým ven, moje odpověď na většinu věcí je: Jsou to naše děti, ty jsi si své děti už vychovala.

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 12 inzerátů 09.05.19 10:19

Moje tchyně je docela fajn (i když mě taky dokáže pěkně nas*at :cert: :lol: ) Ale kdybych si mohla vybrat, tak bych chtěla aby byla jako moje máma :palec:

fera21
Kecalka 204 příspěvků 09.05.19 10:23

@Wani Já bych řekl, že i leckterá tchýně by chtěla snachu, která nevěří každé blbosti z internetu :D

Alušáček
Závislačka 3672 příspěvků 09.05.19 10:29

@Dlouhá punčoška Mě vyhovuje tchyně která se nepletu do života, což mám.. Radit mi moc nemá co, já vychovávám úplně jinak. Občas řekne já to s dětmi dělala tak a tak, ale můj styl výchovy vůbec nekritizuje.

Filzefina
Kecalka 179 příspěvků 09.05.19 10:35

No, ja bych si prala tchyni, ktera ma rada nasi malou, da se s ni normalne mluvit a zaroven nas nechava dychat. Radu prijmu, pokud je vyzadana, jinak jsem samozrejme spise pro oboustranou konverzaci. Ma tchyne se ale nezajima o malou ani o nas a ozve se jen kdyz neco potrebuje. Malou vidi jen kdyz ji navstivime (sama nas ale nepozve). Bydlime od sebe 2km a ani jednou za tech 10 let co jsem s manzelem nas nepozvala treba na obed. No, uz se taky moc nesnazim, ale udrzuju vztahy v ramci slusnosti kvuli diteti a muzi.

pomme
Kecalka 244 příspěvků 09.05.19 10:37

Podle mě je ideální tchýně taková, která nedává rady o vychově dětí, nesnaží se je sama převychovávat a má děti ráda bez podmínek. Rada ohledně výchovy je žádoucí pouze, pokud o ní rodiče sami požádají, protože i když to tchýně myslí dobře, nemusí s tím rodiče souhlasit.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama