Práce v Rakousku a exekuce v Čechách

Anonymní
25.2.20 16:05

Práce v Rakousku a exekuce v čechách

Můžu se zeptat? Nemáte někdo zkušenosti, jestli je legální pracovat s exekucí v Rakousku? Pracovní agentura co mi dohodila práci mi řekla, že se tím nemám zabývat, když budu dostávat výplatu v Rakousku 8o Mám jen strach, jestli to není z mojí strany nějaký podvod nebo něco podobného :(

Sem sama s dvouma dětma a už bych ráda po několika letech na pracáku normálně pracovala. Z českýho platu bych rodinu neuživila, takže mi zbyl jedině pracák, aby bylo na byt atd. Bohužel mě stáhli ke dnu dluhy exmanžela a k tomu později další exekuce, když nebylo na placení účtů.

Rodiče mi nabídli, že mi pomůžou i s kaucí a prvním nájmem za byt v Rakousku, pokud se tam budu chtít s dětma přestěhovat, ale zase z toho mám strach, aby pak z toho exekutoři nedělali nějaké další problémy. Rodičům jinak o dluzích fakt říct nemůžu.

Prosím anonimně, nechci aby se to nikdo dozvěděl

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10188
25.2.20 16:09

Splatky exekuce muzes posilat i z Rakouska :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.20 16:20

No asi takhle…pokud budes mit i ucet u rakouske banky, tak se na ty penize nedostanou. Tady ti to ale poroste vsechno dal. Trvale bydliste mas na mestskem urade? Aby se to casem az to jeste naroste prece jen nedostalo k nim, pripadne to nechteli po nich. Vazne neni mozne aby se to vasi dozvedeli? Vim, ze je to pruser jako krava a bude to dost neprijemne, ale asi s nimi nemas tak spatne vztahy kdyz jsou ochotni pomoci s najmem i kauci. Ja mela podobny problem, uz bydlela v zahranici. Mela jsem 1 exekuci od VZP + nesplacenou kreditku a dalsi pujcku (u kterych bylo za 5 minut 12 aby z nich take nebyli exekuce). Muj celkovy dluh byl 60 000. Neni mozne aby ti to vasi pujcili a ty jim to splacela? Tak jsem to udelala, zjistila jsem si kde presne kolik dluzim a penize zaplatili. Pak jsem jim splacela kazdy mesic. Stejne tak si nejspis muzes vyjednat splatky tam kde dluzis.
Vim, ze si mozna rikas, ze tam na tebe nemuzou, tak na co to platit…ale uz jenom kvuli tvymu klidu. Ja myslela, ze se ze vseho zblaznim a to bylo blbych 60 000, takze se mi pak strasne ulevilo.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.2.20 16:27
@Anonymní píše:
No asi takhle…pokud budes mit i ucet u rakouske banky, tak se na ty penize nedostanou. Tady ti to ale poroste vsechno dal. Trvale bydliste mas na mestskem urade? Aby se to casem az to jeste naroste prece jen nedostalo k nim, pripadne to nechteli po nich. Vazne neni mozne aby se to vasi dozvedeli? Vim, ze je to pruser jako krava a bude to dost neprijemne, ale asi s nimi nemas tak spatne vztahy kdyz jsou ochotni pomoci s najmem i kauci. Ja mela podobny problem, uz bydlela v zahranici. Mela jsem 1 exekuci od VZP + nesplacenou kreditku a dalsi pujcku (u kterych bylo za 5 minut 12 aby z nich take nebyli exekuce). Muj celkovy dluh byl 60 000.

Trvalák mám v normálně v bytě, kde bydlíme. Kvůli sociálce sme si tam všichni museli udělat trvalý pobyt. To jako fakt může exekutor i za rodičema kůli mým dluhům? 8o :( Jenže po ex jsou tam dneska dluhy za pár mega a sama mám už statisíce kvůli úrokům a poplatkům. ty providenty a rychlé půjčky jsou po pár letech strašné částky. Fakt s tím za rodinou nemůžu

• Nahlásit
  • Citovat
6972
25.2.20 16:41
@Anonymní píše:
Trvalák mám v normálně v bytě, kde bydlíme. Kvůli sociálce sme si tam všichni museli udělat trvalý pobyt. To jako fakt může exekutor i za rodičema kůli mým dluhům? 8o :( Jenže po ex jsou tam dneska dluhy za pár mega a sama mám už statisíce kvůli úrokům a poplatkům. ty providenty a rychlé půjčky jsou po pár letech strašné částky. Fakt s tím za rodinou nemůžu

Mají rodiče nějaký majetek, co bys mohla zdědit? Protože jako první si na ty peníze/dům/chatu sáhne exekutor. Takže bys možná přecejen rodičům říct měla, aby když to řeknu blbě, dům třeba věnovali tvému sourozenci (pokud máš), než aby ho v dobré víře zanechali tobě, když ho spolknou tvé exekuce. Protože jelikož tam ten dluh je několik milionů, asi by dluh převýšil hodnotu tvého podílu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1358
25.2.20 16:46
@Anonymní píše:
Trvalák mám v normálně v bytě, kde bydlíme. Kvůli sociálce sme si tam všichni museli udělat trvalý pobyt. To jako fakt může exekutor i za rodičema kůli mým dluhům? 8o :( Jenže po ex jsou tam dneska dluhy za pár mega a sama mám už statisíce kvůli úrokům a poplatkům. ty providenty a rychlé půjčky jsou po pár letech strašné částky. Fakt s tím za rodinou nemůžu

Být tebou radeji vyhlásim osobní bankrot a snažím se po dobu 5 let zaplatit aspoň něco. Než tahat dečka do Rakouska. Hlavně už se nikdy nebudeš moct vrátit. Ty dluhy ti nikdo nevymaže… Postav se k situaci čelem a res to a nezdrhej do zahraničí. A ver mi. Děti budou trpět. Sama jsem to jako děcko zažila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.2.20 16:51
@Anonymní píše:

To jako fakt může exekutor i za rodičema kůli mým dluhům???

To se vazne ptas?? Ano, muze.. a nebo kdo si jako myslis, ze za tebe ty dluhy zaplati?? Chapej, ze kvuli exekuci muzes i do vezeni a Rakousko je v EU, takze nebude zas takovy problem najit, kde v Rakousku bydlis…

A co si jako chtela delat?? Odjet do Rakouska a dluhy neplatit?? Jak by se libilo tobe, kdyby ti nekdo dluzil a misto splaceni dluhu se jen tak vyparil?? Asi bys taky chtela svoje penize zpet, nebo ne? :nevim:

Predpokladam, ze jsi dospela, tak se koukej postavit problemum celem a jit pred rodicema s pravdou ven. Urcite to pro tebe bude lepsi nez kdyz se to dozvi od nekoho jineho.. a ver, ze se to dozvi! Dnes uz jsou zaznamy o exekucich verejne na internetu!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6972
25.2.20 16:56

@Kacenka.k8 já bych ji šmahem tak neodsoudila. zakladatelka toho o původu dluhů moc neřekla a český systém je nastavený tak, z 60ti tisíc můžete mít pomalu milionové dluhy ani nevíte jak. Stačí se podívat na absurdní kauzy zadlužených dětí kvůli jízdě na černo nebo poplatku v knihovně. Ano lidi co si berou providenty atd jsou blbci, ale i tak si myslím, že systém by tyhle raketové skoky neměl umožňovat. O všemocnosti a nepostižitelnosti exekutorů ani nemluvě, viz případy neoprávněných exekucí, kdy pak člověk majetek už nikdy neviděl. Jinak zdůraznuji, že jsem v životě nikdy nic nedlužila, aby někdo neříkal, že jsem zaujatá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
25.2.20 16:57

Bohatě postačí, když exekutorům někdo řekne, že chodíš rodiče navštěvovat… Pak ano, nakráčejí k nim a seberou jim jejich majetek. Říkají tomu „místní znalost“. Prostě o lidech se kdeco ví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.20 17:00
@mamina89 píše:
Být tebou radeji vyhlásim osobní bankrot a snažím se po dobu 5 let zaplatit aspoň něco. Než tahat dečka do Rakouska. Hlavně už se nikdy nebudeš moct vrátit. Ty dluhy ti nikdo nevymaže… Postav se k situaci čelem a res to a nezdrhej do zahraničí. A ver mi. Děti budou trpět. Sama jsem to jako děcko zažila…

Jenže v bankrotu nebudu mít z čeho platit všechny náklady. Bohužel nenechám děti umřít hlady. Fakt netušim jak to představuješ. Práci jsem už vzala a budu dojíždět. Uvidím, jak to bude za 3 měsíce. Jak budou děti trpět? :?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.2.20 17:06
@Kacenka.k8 píše:
Chapej, ze kvuli exekuci muzes i do vezeni a Rakousko je v EU, takze nebude zas takovy problem najit, kde v Rakousku bydlis…

A co si jako chtela delat?? Odjet do Rakouska a dluhy neplatit?? Jak by se libilo tobe, kdyby ti nekdo dluzil a misto splaceni dluhu se jen tak vyparil?? Asi bys taky chtela svoje penize zpet, nebo ne? :nevim:

Predpokladam, ze jsi dospela, tak se koukej postavit problemum celem a jit pred rodicema s pravdou ven. Urcite to pro tebe bude lepsi nez kdyz se to dozvi od nekoho jineho.. a ver, ze se to dozvi! Dnes uz jsou zaznamy o exekucich verejne na internetu!

Napíšeš mi prosimtě, kde jsou moje exekuce vyvěšené na internetu? Ráda bych se podívala, kolik toho celkem je :hug:

Jako fakt vězení? Už není cesty zpátky. Podepsala sem pracovní smlouvu. Tak to kromě rodičů radši nikomu neřeknu, exekutor si to snad v rakousku zjišťovat nebude

Já ale prachy nemám, prostě nemám z čeho platit. i v rakousku to nebude žádná sláva sama s dvouma dětma, ale aspoň budu moct mít účet a nikdo mi nebude vyhrožovat. Pokud budu stále na pracáku, tak pak bude stát dúchod za nic :?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.2.20 17:08
@krysoleta píše:
Bohatě postačí, když exekutorům někdo řekne, že chodíš rodiče navštěvovat… Pak ano, nakráčejí k nim a seberou jim jejich majetek. Říkají tomu „místní znalost“. Prostě o lidech se kdeco ví.

Aha, takže by jim to někdo musel říct. Já o dluzích před nikým nemluvím. Snad mě exekutoři němůžou dát sledovat nebo tak něco ale už je to pár let, tak snad to bude v pořádku. nikdy nepřišli ještě ani k nám do bytu,.

• Nahlásit
  • Citovat
1339
25.2.20 17:14

Osobně si myslím, že jestli s tím takhle umíš žít, v Rakousku problém mít nebudeš.

Problém nastane až třeba u toho zmíněného a dědictví - a to jak v případě, že budeš dědit ty (vše jde rovnou exekutorovi), tak v případě, že budeš chtít něco zanechat dětem (dluhy se dědí).

Já třeba vím, že bych to psychicky nedala a potřebovala bych to vyřešit - třeba tím osobním bankrotem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.2.20 17:15
@Anonymní píše:
Jenže v bankrotu nebudu mít z čeho platit všechny náklady. Bohužel nenechám děti umřít hlady. Fakt netušim jak to představuješ. Práci jsem už vzala a budu dojíždět. Uvidím, jak to bude za 3 měsíce. Jak budou děti trpět? :?

A vis ty vubec kolik dluzis? Na me to cele pusobi dojmem, ze si myslis, jak v klidecku odjedes do Rakouska, kde ti rodice zasponzoruji byt a ty tam zacnes od zacatku s cistym stitem. Ale takhle to opravdu neni.. zjisti si, kolik dluzis, udelej si splatkovy kalendar a zacni splacet. Jiste v tech dluzich nebudes tak uplne nevinne :nevim:
Utikat s detma do Rakouska ti fakt nepomuze.. jo, a nezapomen, ze dluhy jsou dedicne, takze co nezaplatis ty, to jednou pujde za tvyma detma

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.20 17:22
@Anonymní píše:
Napíšeš mi prosimtě, kde jsou moje exekuce vyvěšené na internetu? Ráda bych se podívala, kolik toho celkem je :hug:

Jako fakt vězení? Už není cesty zpátky. Podepsala sem pracovní smlouvu. Tak to kromě rodičů radši nikomu neřeknu, exekutor si to snad v rakousku zjišťovat nebude

Já ale prachy nemám, prostě nemám z čeho platit. i v rakousku to nebude žádná sláva sama s dvouma dětma, ale aspoň budu moct mít účet a nikdo mi nebude vyhrožovat. Pokud budu stále na pracáku, tak pak bude stát dúchod za nic :?

V centralni evidenci exekuci (myslim, ze se za to plati, ale nic extra cca 200 - 300 Kc), nebo si dojdi na postu, tam taky asi za 100 Kc vyjedou to same. Ale neukaze se tam vsechno, pouze bezici exekuce. Takze dluhy ktere jsou zatim ve fazi predzalobnich vyzev a upominek tam neuvidis. Vezeni ti muze hrozit napr. za uverovy podvod. Pokud jsi si Providenty a jine nabirala uz ve fazi kdy jsi napr. byla bez prace a rovnou jsi je neplatila, nebo jinak prokazatelne lhala v zadosti o pujcku (staci jina vyse prijmu, nebo neexistujici zamestnavatel) - coz pro ne znamena, ze jsi si pujcuvala s umyslem to nesplacet. Neni to sranda.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama