Pracovní neschopnost a rodičák

Anonymní
7.2.20 13:32

pracovni neschopnost a rodičák

Ahoj. Jsem s prvním dítětem na rodičovksé dovolené, tu mám od zaměstnavatele do 3 let věki dítěte, což je do letošního května. Jsem podruhé těhotná a protože pracuji na rizik ovém pracovišti, budu muset nastoupit na PN, dokud nenastoupím na druhou mateřskou. Chci se zeptat, zda na PN smím normâlně pobírat rodičovský příspěvek na první dítě než nastoupím na mateřskou s druhým dítětem? Mám nevyčerpáno ještě doost peněz.. Moc děkuji za odpovédi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4266
7.2.20 13:38

Já beru zvýšený rodičák. Do čtyřlet věku dcery. Jsem už půlroku zaměstnaná na HPP, a nyní jsem týden na nemocenské.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5225
7.2.20 13:43

Rizikové pracoviště není důvod pro PN.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9738
7.2.20 13:47
@Anonymní píše:
Ahoj. Jsem s prvním dítětem na rodičovksé dovolené, tu mám od zaměstnavatele do 3 let věki dítěte, což je do letošního května. Jsem podruhé těhotná a protože pracuji na rizik ovém pracovišti, budu muset nastoupit na PN, dokud nenastoupím na druhou mateřskou. Chci se zeptat, zda na PN smím normâlně pobírat rodičovský příspěvek na první dítě než nastoupím na mateřskou s druhým dítětem? Mám nevyčerpáno ještě doost peněz.. Moc děkuji za odpovédi.

Takže ukončíš rodiřák a místo do práce bys šla na neschopenku, než bys nastoupila na rodičák? Chápu to dobře? Ale v práci by ti tedy měli nabídnout jinou právi, pokud pracuješ na nějakém rizikověm pracovišti, jak píšeš, a pokud pro tebe nic nemají, tak bys byla za 100% platu doma. Ta neschopenka mi přijde zbytěčná, když ti tedy asi nic není :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
7.2.20 14:08
@Anonymní píše:

Nejlepší bude prodloužit si rodičák do 4 let věku dítěte, nevím kdy máte termín ale budete normálně pobírat dál:) jednku za 3 měsíce ro jde měnit takže prodloužit na 4 roky a po 3 měsících zkrátit než půjdete na mateřskou abyste vybarala co nejvíc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1334
7.2.20 14:11

Rodičovská dovolená je jen do 3 let věku dítěte, ale rodičovský příspěvek lze pobírat do 4 let. Se zaměstnavatelem se dá na období 3 - 4 roky domluvit neplacené volno. Domluvila bych si to volno a navýšila rodičák, abych vybrala co nejvíc, než se narodí druhé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8560
7.2.20 16:30

Můžeš pobírat nemocenskou a rodičovský příspěvek současně. Souběh dávek se bude řešit až při přechodu na PPM - tam už pak z rodičáku dostaneš maximálně část, podle toho kolik bude PPM v daném měsíci a jestli se v tom měsíci nenarodí už mladší dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama