Pracujete někdo v jazykovce?

8290
2.5.16 17:20

Pracujete někdo v jazykovce?

Zdravím maminky, chci se zeptat, jak jde skloubit práce v jazykovce, to znamená práce hlavně po večerech, a školkové dítě? Jen tak přemýšlím, uvažuji o studiu jazyků na RD a možného uplatnění v okolí. Jak uplatníte jazykové zkušenosti? Doučujete i jako OSVČ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
2.5.16 18:12

V jazykovce jako vedlejší zaměstnání jš pracovala za svobodna a bezdetna. Jako hlavní práci jsem měla ve škole. Po mateřské už jsem zůstala jen be škole, právě abych měla odpoledne a večer cad na svr děti. Mám štěstí, živí nás hlavně manžel. Skloubit jedině, že byste se střídali, ty dávala do školky, partner odpoledne vyzvedaval a věnoval se koláž do večera než príjdeš. Dopoledne věnovat domácnosti a pochůzkam…no jedině, že by na to přistoupila druhá strana, nebo tedy velmi ochotne babičky, či paní na hlídání. Jinak so to představit neumím :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1762
2.5.16 18:23

Já jsem učila celou mateřskou a podle toho jaká byla situace, tak jsem měla počet hodin. Většinou jsem měla indiduálky nebo firmy a domlouvali jsme se flexibilně, protože manžel dělá na směny. Vřele doporučuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.16 18:24

@belladonna mám vystudováno výuka AJ, dělám OSVČ, firmy ale i jednotlivci ráno, odpoledne a večer dle zájmu. Děti hlídá manžel nebo platím hlídání a vydělám si pěkně, takže to nehodlám měnit. Odpoledne mám pauzu na vyzvednutí dětí a abychom si pohráli atd. a pak je převezme manžel nebo hlídačka když mám klienty :) Uplatnit se dá, ale je třeba mít se buď čím prokázat nebo prostě ten jazyk nejen umět ale i ho umět učit - většina dnešních „učitelů“ v jazykovkách jsou lidi do byli dělat au-pair pár let a myslí si že umět jazykem mluvit znamená to samé co umět ho učit a vysvětlit. Od toho se běžně odvíjí úroveň :roll: Pokud se můžeš prokázat vzděláním nebo certifikáty, je možné i dost navýšit plat :)

• Citovat
  • Nahlásit
8290
2.5.16 18:29

Děkuji za odpověď. Právě, kdybych se vrhla do studia jazyků, tak bych to samozřejmě ráda potom uplatnila, klidně i později po RD. Pracuji ve zdravotnictví, to spolkne bohužel moře času, neplacené přesčasy jsou prakticky pořád. Ani si nedovedu představit, kolik hodin se tak odpoledne a večer učí v jazykovkách? Jak jsi to měla ty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8290
2.5.16 18:34
@Anonymní píše:
@belladonna mám vystudováno výuka AJ, dělám OSVČ, firmy ale i jednotlivci ráno, odpoledne a večer dle zájmu. Děti hlídá manžel nebo platím hlídání a vydělám si pěkně, takže to nehodlám měnit. Odpoledne mám pauzu na vyzvednutí dětí a abychom si pohráli atd. a pak je převezme manžel nebo hlídačka když mám klienty :) Uplatnit se dá, ale je třeba mít se buď čím prokázat nebo prostě ten jazyk nejen umět ale i ho umět učit - většina dnešních „učitelů“ v jazykovkách jsou lidi do byli dělat au-pair pár let a myslí si že umět jazykem mluvit znamená to samé co umět ho učit a vysvětlit. Od toho se běžně odvíjí úroveň :roll: Pokud se můžeš prokázat vzděláním nebo certifikáty, je možné i dost navýšit plat :)

Zatím právě ne, chci se na příští rok přihlásit na VŠ. Zatím jsem právě na úrovni těch po aupairů, ale jazyky se učím rychle a baví mě to. Za pokus nic nedám. Teda skoro nic. Kolik hodin celkem denně pracujete, když je to ráno odpoledne večer? Pro představu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.16 18:34

A jaký jazyk chceš učit…no nevím, podle me je to docela pozdě na změnu profese. Nebo jdo žila delší dobu v zahraničí? Máš s učením nějaké zkušenosti? Učí se podle zájmu, jako vedlejší zam jsem měla cca deset az patnáct hodin týdne. Na hlavní práci, holt cp ti čas dovolí, klidně kolem třiceti. ovšem nezapomeň na přípravu na hodiny, to taky zabere čas.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.16 18:36

Co máš za původni střední školu a proč jsi tedy nešla na jazyky dříve?

• Citovat
  • Nahlásit
8290
2.5.16 18:39
@Anonymní píše:
A jaký jazyk chceš učit…no nevím, podle me je to docela pozdě na změnu profese. Nebo jdo žila delší dobu v zahraničí? Máš s učením nějaké zkušenosti? Učí se podle zájmu, jako vedlejší zam jsem měla cca deset az patnáct hodin týdne. Na hlavní práci, holt cp ti čas dovolí, klidně kolem třiceti. ovšem nezapomeň na přípravu na hodiny, to taky zabere čas.

Já si právě nemyslím, že by bylo tak pozdě na změnu profese. Nebo doufám, že není. Je mi kolem 30ti. Plno holek se už do zdravotnictví nevrátilo. Ale to je jen takový plán, který samozřejmě nemusí vyjít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8290
2.5.16 18:40
@Anonymní píše:
Co máš za původni střední školu a proč jsi tedy nešla na jazyky dříve?

zdravku plus Vyšší zdravku, no.. :think: nešla jsem, protože už jsem měla střední zdravku a chtěla jsem ve zdravotnictví pokračovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.16 18:51

A žila jdi aspoň delší dobu v cizině? Na jazyky chodí 99% gymplaku už i s nějakymi mezinárodními zkouškami, nebo dálkově dostudovavaji lidí, cp už dlouho učí, byli v cizině, jen nemají požadované vzdělání. No plug budes mít doma opravdu velkou podporu ve studiu, tak zkusit to můžes, oba na vysoké sr ucis spíš o jazyku, než jazyk přímo, nejvyšší gramatiku, literaturu, syntax, morfologie…není brnkacka…

• Citovat
  • Nahlásit
8290
2.5.16 19:00

Delší dobu ne, rok. Naučila jsem se na Upper intermediate, Aj. Ještě by byla možnost Italština v Opavě, tuším, ale ta asi není tak žádaná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9659
2.5.16 19:06

@belladonna no nevím, jestli je ve tvém věku a situaci perspektivní věnovat se jazyku tak, abys jej mohla v budoucnu učit…

Moje kamarádka učila v jazykovce, ale je to rodilá mluvčí. Začala tam pracovat po MD a už u toho zůstala. Ale opravdu má co nabídnout. Našim 3 dětem platíme lekce jazyků také pouze u rodilých mluvčích (N, ŠJ, Fj) - rodilého mluvčího na Aj měli ve škole.

Co vím, tak v místní jazykovce pracují lektorky, které daný jazyk studovaly na VŠ a ještě trávily nějaká čas v zahraničí… Tak to zvaž, jestli se raději nevěnovat jinému oboru… Vím, že některé maminky pak dělají kosmetičky nebo se věnují gel-laku ap. To by mi přišlo ke zdrávce schůdnější :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.16 19:10

@Eveelin taky si myslím, nebo vystudovat ucitelstvi zdravotnickych oborů a učit pak na zdravce…i praxi máš, měla bys co předat.

• Citovat
  • Nahlásit
8290
2.5.16 19:10

Pouvažuji, děkuji za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie