Praní oblečení pro miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mmiska375
Nováček 9 příspěvků 14.01.17 22:29
Prani oblečení pro miminka

Ahoj Holky, můžu se zeptat jestli můžu používat dětský aviváž? Přesně značka (silan a cocolino). A taky by mě zajímalo, když jsem ve 29tt, tak jestli můžu dát věci pro miminko vyprat teď a uložit do komody. A nebo mám ještě počkat, že to prádlo nevydrží čisté.? Děkuji za odpovědi.. :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 34 inzerátů 14.01.17 22:34

Já teda aviváž nepoužívám vůbec, pro děti se to taky zrovna moc nedoporučuje, ale jinak peru dětem i nám dohromady v normálním prášku (ne dětském). Vyprat určitě můžeš, kdo by ti ho v té skříni umazal?

Kriss Tina
Kelišová 5443 příspěvků 14.01.17 22:40

Ja avivaz nedavam doted (budou mu 2 roky), prvni rok sem prala vse v detskym gelu, ted uz normalnim praskem. Jinak vyprat to muzes je jedno jestli to ve skrini bude lezet mesic nebo tejden…

Uživatel je onlineEwinkazakr
Kecalka 227 příspěvků 14.01.17 22:42

Ahojky, ja detem peru v Lovele gelu na prani a v Lenoru sensitive (bily s miminkem), pradlo mi prijemne voni a detem sedi :) a podle me muzes prat klidne hned, taky jsem mela vybavicku nachystanou, vypranou a vyzehlenou ve skrini s predstihem, nez se pak honit pred porodem :kytka:

Kateřina Hubálková
Kecalka 138 příspěvků 14.01.17 22:45

Na první vyprání a než začnou příkrmy klidně lovela..aviváž vůbec, dávala jsem místo aviváže ocet a pak ještě přežehlit, od 6.tého měsíce jsem vyzkoušela prát v běžném prášku a dávám máchání navíc a zatím bez problémů! ale je třeba to vyzkoušet..některé dítě nesnese nic a jiné je v pohodě od mimča s klasickým persilem

Kikuška90
Neúnavná pisatelka 19144 příspěvků 14.01.17 22:51

@mmiska375 Já jsem prala v tekutém prášku Batole, aviváž jsem nepoužila, nevidím důvod. Prádlo krásně voní. A jsem v 38tt a prala jsem minulý týden a tenhle. Přijde mi zbytečné prát to tak moc dopředu. :nevim:

JaniceB
Extra třída :D 13269 příspěvků 1 inzerát 14.01.17 23:00

Avivaz muze u nekterych deti zpusobovat alergickou reakci. Dite mas osypany a nevis, cos snedla, kdyz kojis:))) Jinak ja mam dite atopika a na doporuceni detske kozni lekarky pereme v Persil Sensitive gelu. A dokonce i te avivaze malinko pridavam Silan nebo Lenor oboje Sensitive. Pokud nebudes mit dite nachylne na vyrazky a ekzemy, muzes prat v podstate v cemkoli…ale napr. detska Lovela mi nesedela nikdy. Pradlo mi po ni smrdelo jak zatuchle…A to jindy prekrasne voni. Takze zavada pracky to urcite nebyla.

Ve 30 tydnu urcite vyprat muzes. Ja prala cca 33 tyden /kdybych nahodou porodila predcasne/ a pradlo uskladnovala v saccich. Malinke veci se ti do potravinovych sacku vejdou. Neprasi se tak na ne a vune nevyprcha.

Ginuš
Hvězda diskuse 37934 příspěvků 15.01.17 00:26

@mmiska375 vyprat můžeš. Aviváž nepoužívám kvůli možnému podráždění a pak alergiím. Používám Lovelu to je dětský prášek a voní

angelivanka84 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 00:58

Prala jsem u obou Persil, Palmex, Ariel, Bonux apod.
Aviváž od narození jen Lenor ale modrou.
Ani jedno se neosypalo :nevim:
Malá teď jen při použití čističe skvrn.
A co se týká oblečení. Klidně bych ho vyprala teď.

Lucie486
Kecalka 317 příspěvků 15.01.17 01:09

Taky peru a zehlim od 29tt a mam to v komode. Pouzila jsem Persil sensitive prasek bez avivaze plus machani navic. Moc to ale nevoni. Spis neutralne cistotou.

Uživatel je onlinepedigka
Ukecaná baba ;) 1595 příspěvků 15.01.17 03:36

Ja peru bud v Arielu nebo v Persilu (v klasickem - zadne mimco na obr. neni) a avivaz pouzivam jakoukoliv, ktera mi voni. Detske obleceni jsem 1× vyzehlila pred porodem. Pak uz jsem nezehlila. Uplne mi staci zehlit panske kosile. Susicku bohuzel nemame.

0bleceni si klidne vyper v predstihu.

mmiska375
Nováček 9 příspěvků 15.01.17 14:50

No spíše jsem myslela bakterie nebo tak něco :D vím že asi panikařím ale chci pro svoje dítko to nejlepší :) ;)

mmiska375
Nováček 9 příspěvků 15.01.17 14:56

Děkuji za Vaše názory :) jediný co mi nejde do hlavy, Když je ten aviváž přímo právě pro děti (uplná miminka), tak taky může způsobit alergie? :) omlouvám se za blbé otázky jsem prvorodička :lol: :)

stinga
Závislačka 4166 příspěvků 6 inzerátů 16.01.17 15:08
@mmiska375 píše:
Děkuji za Vaše názory :) jediný co mi nejde do hlavy, Když je ten aviváž přímo právě pro děti (uplná miminka), tak taky může způsobit alergie? :) omlouvám se za blbé otázky jsem prvorodička :lol: :)

i tato aviváž může způsobit alergii, já jsem ji zkusila používat od 2 měsíců malé a v pohodě, ale do té doby jen dětský prášek, lovela, batole, voní to i bez aviváže

Madam87
Povídálka 28 příspěvků 17.01.17 10:58

Tak tohle jsem třeba já vůbec neřešila. Prala jsem od malinka v bílém dětském lenoru a to hlavně proto, že krásně voní :) Popravdě jsem nikde neslyšela, že by se miminkům nemělo prát v aviváži.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >