Prarodiče po rozvodu

Anonymní
30.5.20 22:32

Prarodice po rozvodu

Prosimvas jak byste postupovali. S byvalym manželem (dcera sverena do me pece) mame styk dohodou, aktualne je to tak ze ji ma 4 dny v kuse behem kazdych 14 dnu (rezim 10-4). To ze ji ma osm dni v mesici, je z me strany snaha vyjit mu nejak vstric, udelal mi v poslednim pulroce dost zleho, ale rada bych konec. konfliktu… Dost casto se behem techto dni stavuje u svych rodicu, behem kvetna to bylo pri obou navstevach dcery u nej. Problem je s jeho rodici, kteri mi velmi casto volaji a vyzaduji byt s dcerou i navic nad tyto navstevy byvaleho s malou u nich, s tim ze si chteji s dcerou uzit cas po svem a aby si mohli rozhodovat oni. :roll: Nyni od nej vim ze u nich dokonce stravi cele ty „sve“ 4 dny. To uz prestavam chapat, proc by tam dcera mela travit tolik casu, ve styku prarodicum braneno neni, ne? Mate nejake zkusenosti?
Ja mam advokata, ty problemy jsou rozjete docela nepekne, tak se ho zeptam jak to vidi, ale uvitam vase zkusenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4221
30.5.20 22:46

Technická otázka - jaké problémy??? Že prarodiče chtějí být s vnučkou je problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25554
30.5.20 22:56
@Anonymní píše:
Prosimvas jak byste postupovali. S byvalym manželem (dcera sverena do me pece) mame styk dohodou, aktualne je to tak ze ji ma 4 dny v kuse behem kazdych 14 dnu (rezim 10-4). To ze ji ma osm dni v mesici, je z me strany snaha vyjit mu nejak vstric, udelal mi v poslednim pulroce dost zleho, ale rada bych konec. konfliktu… Dost casto se behem techto dni stavuje u svych rodicu, behem kvetna to bylo pri obou navstevach dcery u nej. Problem je s jeho rodici, kteri mi velmi casto volaji a vyzaduji byt s dcerou i navic nad tyto navstevy byvaleho s malou u nich, s tim ze si chteji s dcerou uzit cas po svem a aby si mohli rozhodovat oni. :roll: Nyni od nej vim ze u nich dokonce stravi cele ty „sve“ 4 dny. To uz prestavam chapat, proc by tam dcera mela travit tolik casu, ve styku prarodicum braneno neni, ne? Mate nejake zkusenosti?
Ja mam advokata, ty problemy jsou rozjete docela nepekne, tak se ho zeptam jak to vidi, ale uvitam vase zkusenosti.

Ale rozvodem se oni nestali ex prarodiče. Oni jsou prarodiče stále. Je zvláštní, že ji mají rádi? Není to snad dobře?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2069
30.5.20 22:59

Taky moc nechapu jake zkusenosti ti pomohou. Nechces jim ji dat nedavej, kdyz budou chtit se soudit, budou se soudit. A s byvalym proc to beres jako „svou dobrou vuli“, ze mu ji davas a jeste chces rikat, co s ni ma delat a kam s ni jet. Je spatny otec? Dcera je tam nerada? Nerozumim problemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.20 23:00

Takze doopravdy je podle vas normalni, kdyz ten kontakt prarodicu s dcerou PROBIHA (!!!), jsou s ni napr. 4 dny v mesici, a je v poradku aby mi nekolikrat do mesice volali, mimojine na me kriceli do telefonu, a vyzadovali timto zpusobem dalsi dny nad ty 4 dny v mesici? Takto je to v jinych, treba zrovna rozvedenych rodinach bezne?

• Nahlásit
  • Citovat
25554
30.5.20 23:04
@Anonymní píše:
Takze doopravdy je podle vas normalni, kdyz ten kontakt prarodicu s dcerou PROBIHA (!!!), jsou s ni napr. 4 dny v mesici, a je v poradku aby mi nekolikrat do mesice volali, mimojine na me kriceli do telefonu, a vyzadovali timto zpusobem dalsi dny nad ty 4 dny v mesici? Takto je to v jinych, treba zrovna rozvedenych rodinach bezne?

Já jsem třeba po rozvodu rodičů druhou babku úplně přestala vídat. Vůbec ji neznám. A to byla ze stejné vsi a věděla o mně. Já bych byla ráda, že mají zájem dítě vídat. Samozřejmě ne na tebe řvát, snad to jde vyřídit slušně.

Švagrová se rozvedla a se svou ex tchýní se pravidelně vídá. Děti k ní mohou, kdy chtějí. Často si volají, ať doběhnou pro něco na zub. Přijde mi to normální. Život je dost krátký na to zlobit se na všechny okolo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.20 23:08

@Russet no evidentne to normálne nejde… samozrjme ja nebyla ten, kdo v tom telefonu kricel. Snazila jsem se popsat situaci strucne, ale asi neumim vystihnout vsechny podstatne veci v jednom prispevku. Zkratka vztahy jsou bohuzel velmi napjate, chapu ze ten kdo je po rozvodu napjate nema, nechape… jsou 4 dny v mesici s prarodici tak malo, aby bylo nutne pozadovat dalsi a dalsi? Je kontakt s vnuckou za pritomnosti jejiho otce-jejich syna nedostatecny - musi jit o kontakt prarodicu s vnuckou bez pritomnosti otce, aby byl kontakt shledan dostatecnym?

• Nahlásit
  • Citovat
25554
30.5.20 23:12
@Anonymní píše:
@Russet no evidentne to normálne nejde… samozrjme ja nebyla ten, kdo v tom telefonu kricel. Snazila jsem se popsat situaci strucne, ale asi neumim vystihnout vsechny podstatne veci v jednom prispevku. Zkratka vztahy jsou bohuzel velmi napjate, chapu ze ten kdo je po rozvodu napjate nema, nechape… jsou 4 dny v mesici s prarodici tak malo, aby bylo nutne pozadovat dalsi a dalsi? Je kontakt s vnuckou za pritomnosti jejiho otce-jejich syna nedostatecny - musi jit o kontakt prarodicu s vnuckou bez pritomnosti otce, aby byl kontakt shledan dostatecnym?

Tak zrovna o napjatosti po rozvodu vím sama ze zkušenosti své jako dítě. A rozvod švagrovky byl taky jedna velká telenovela. Ale prostě se to urovnalo.

Jestli vaše (není jen tvoje, ale i ex) dcera k prarodičům chce a ani jsou schopní se o ni postarat, nevidím důvod, proč jim v tom bránit. Dopředu se domluvit, kdy máte volno, aby se to hodilo oběma stranám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5290
30.5.20 23:12
@Anonymní píše:
Takze doopravdy je podle vas normalni, kdyz ten kontakt prarodicu s dcerou PROBIHA (!!!), jsou s ni napr. 4 dny v mesici, a je v poradku aby mi nekolikrat do mesice volali, mimojine na me kriceli do telefonu, a vyzadovali timto zpusobem dalsi dny nad ty 4 dny v mesici? Takto je to v jinych, treba zrovna rozvedenych rodinach bezne?

A oni dělají dceři něco špatného? Je u nich nerada? Řídila bych se spíš tím, jak se k ní chovají, jestli ji berou na výlety nebo nějaké rozvíjející akce. Pokud je vše po této stránce v pořádku, můžeš být jen ráda, že na vnučku nezanevřeli. Řvát by na tebe neměli, ale nikdo nevíme, co tomu předcházelo. Ale samozřejmě, pokud máš problém jim dcerku dávat, tak jim ji nedávej. Oni se buď budou soudit a nebo o ní přestanou mít zájem… Bude Ti pak lépe?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5290
30.5.20 23:16
@Anonymní píše:
@Russet jsou 4 dny v mesici s prarodici tak malo, aby bylo nutne pozadovat dalsi a dalsi? Je kontakt s vnuckou za pritomnosti jejiho otce-jejich syna nedostatecny - musi jit o kontakt prarodicu s vnuckou bez pritomnosti otce, aby byl kontakt shledan dostatecnym?

Na to ti nikdo neodpoví. I právník by ti řekl, že to musí posoudit soud. Ale klidně si postav hlavu a dceru jim nedávej. Budeš mít pak klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25554
30.5.20 23:21

A co třeba dceru přivést na návštevu k nim, zařídit si potřebné věci a zas ji vyzvednout? Rozvedla ses s chlapem, ublížil ti, ale proč by dítě mělo mít jasně určeno, že 4 dny je moc a víc prarodiče vidět nesmí? Mně přijde i hrozné, že bych dceru viděla osm dní z měsíce (být chlap).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1440
30.5.20 23:22

Ruku na srdce u tvych rodicu by ti to taky vadilo, nebo ji vidaji vic jak 4 dny v mesici? Ja te chapu, taky uprednostnuji svoje rodice pred pritelovima ;) tak jim dej 1 den v mesici a budes mit klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25554
30.5.20 23:23

Přijde mi, že svoje problémy s ex hrotíš přes rodiče. Jako by ses jim chtěla mstít. Když se s tebou synáček rozvedl, tak to mají. Víc holku neuvidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
667
30.5.20 23:25

Pokud je má dcera ráda a oni ji prostě chtějí vidat víc, pze ji také mají rádi, tak bych se být tebou uklidnila, přestala vysilovat jak hysterka a sedla si s nimi a domluvila se. Měsíc má 30 dní, 4 dny je u otce, 2 dny klidně může být s babi a dedou ne? Vyzvednout že školky/školy a být s ní celé odpoledne nebo tak ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.20 23:26
@Russet píše:
Mně přijde i hrozné, že bych dceru viděla osm dní z měsíce (být chlap).

Ja to chapu, byvaly se mi pokusil malou sebrat a ja ji v tom nejtezsim a nejhorsim obdobi videla v souctu 8 dni behem dvou mesicu. A asi by bylo hodne naivni se tvarit, ze ho v tom jeho rodice nepodporili. Od te doby jsou vztahy hodne napjate, dcera slycha na mou adresu vsechno mozne a ja mam pochopitelne strach, ze se to cele bude opakovat.
Ta rada s jednim dnem extra mi jako tak asi jedina ladi no.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama