Prasklý kondom, tabletka EllaOne?

12.2.20 08:34

Prasklý kondom, tabletka EllaOne?

Dobrý den, věc se má tak, že v sobotu večer (den po mensruaci) jsme spolu s přítelem spali a praskl nám kondom. Ale ne celý, ani na špičce, ale nahore u té gumičky byla malá dírka. Dole u špičky samozřejmě tekutina byla, ale přítel tvrdí, že méně než vždy. Ale je nám divné, jak by se to mohlo dostat od špičky nahoru? Logicky to není ani možné..I tak jsme z toho nervnozní, miminko zatím v plánu ještě nemáme..Nechtěla jsem plašit a dávat do sebe hormony jako Postinor, ale neustále to mám v hlavě..co když prostě jo.. Tak jsem si dnes ráno koupila nehormonální tabletku Ellaone, která funguje na principu oddálení ovulace.. Ale je tam spousty nežádoucích účinků- hlavně oddálená menstruace, rozhozený cyklus.. Já bych si určitě vzala tabletku, kdybych vedela, že nám praskl kondom celý, ale za této situaci mi to přijde zbytečné..Ale ty nervy jsou drastické..
Prosím, má někdo zkušenost? Nebo jak by jste se vy zachovali?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10738
12.2.20 08:52

@Martii Nka a není už na nějakou tablet pozdě? Když se to stalo v sobotu a dnes je středa?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4278
12.2.20 09:08

@lachtanice86 Taky myslím, většinou se to má vzít do 72 hodin ne? Takže teď už mi to taky připadá zbytečné, no :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.2.20 09:15
@lachtanice86 píše:
„@Martii @lachtanice86 Nka“:https://www.emimino.cz/…/martii-nka/ a není už na nějakou tablet pozdě? Když se to stalo v sobotu a dnes je středa?
Tabletka má účinek do 120 hod- 5 dni :)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4278
12.2.20 09:22
@Martii Nka píše:
Tabletka má účinek do 120 hod- 5 dni :)

Aha, tak to pak ano, možná Postinor se musí vzít do těch tří dnů. No pokud je to tak a máš opravdu tak hrozný nervy, tak si ho vezmi. Jo, je to dryják, ale zase případné neplánované dítě tě „rozhodí“ podstatně víc a na delší dobu :lol: Osobně si myslím, že den po MS ta šance na otěhotnění je menší, ale samozřejmě není to vyloučené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1904
12.2.20 09:23

Ja si osobne myslim, ze se nic nestalo.Ale zarucit ti to nikdo nemuze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10738
12.2.20 10:07

@Michelle_M no třeba první dny po ms už jsou u mne plodné. Ale mám krátké cykly. Zo musí zakladatelka vědět sama

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
12.2.20 20:19

Jsou tabletky s účiností do 72 hodina do 120. Zeptej se v lékárně, poradí ti.
A nic nedáš za telefonickou konzultaci s tvým ambulantním gynekologem (nebo gynekologickým oddělením tvé spádové nemocnice).
P. S. Den po menstruaci je šance na otěhotnění malá (i když ne nulová)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama