Prasknutí folikulu

2833
5.6.13 13:29

Prasknutí folikulu

Ahoj holky a co se stane, když folikul nepraskne?? :nevim: Já měla před 4 dny folikul 2,24 cm a Dr. mě poslala do nemocnice, aby mi píchli injekci, aby folikul prasknul. Včera jsem byla na kontrolním ultrazvuku a neprasknul, byl pořád tam a to ještě vyrostl, měl 4 cm. To už se jedná o cystu?? 8o Dr. říkala, že od 8 cm se to řeší operací :roll: :roll: Je teď ještě nějaká možno, že by to prasklo samo od sebe??
Máte s tím některá z vás zkušenosti? Budu vděčná za každou radu :)

:mavam: :mavam: :mavam:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7686
5.6.13 14:02

Ahojky já jsem v březnu měla poz. ovu test - myslela jsem si, že ovu proběhla, ale BT se mi nezvedala, no a později v březnu mi praskla cysta 8o, vůbec jsem o ní nevěděla, až mě jeden den hooodně bolelo břicho - cca hodinu a druhý den jsem byla na utz břicha a měla jsem volnou tekutinu v břichu, která se sama vstřebala…Takže z mého neprasklého vajíčka vznikla ta cysta, no :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2833
5.6.13 15:05

Jak píšeš, tak i ta cysta potom praskla?? Nemusela jsi s tím na operaci? :nevim: A je pravda, že když ti praskne, tak nějakou dobu krvácíš? :think: Anebo jak jsi to poznala? Díky těm bolestem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7686
5.6.13 19:42

@Rita84 Mě praskla sama, ale i ten Dr. co mi dělal UTZ říkal, že někdy se musí odstranit operativně :-(, když nepraskne sama…:-( tak držím pěstičky…a poznala jsem to podle té bolesti, ale já jsem nevěděla, proč mě to bolí, až když mi to řekl Dr…jinak pak jsem nekrvácela..až když dorazila MS..tak nevím.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13518
5.6.13 21:26

@Rita84 Měla jsem toto minulý cyklus. Chodím na folikometrii a místo folíku na ultrazvuku cysta necelé 4cm z neprasklého vajíčka minulý cyklus. Dr. mi říkala, že je to v pohodě, že jen budeme čekat na menstruaci, která by měla cystu vyplavit a prý může dorazit později, tak se nemám lekat. Krvácet jsem začala 21dc (místo standartních 28dc), trvalo to týden, jako normální ms, jen byla trochu slabší. Během toho jsem 2× zaznamenala bolest v místě cysty, tak doufám, že se skutečně vyplavila. Na kontrolní ultrazvuk jdu v pátek, takže zatím nevím. Jen mi dr. říkala, že nemám cvičit a neskákat. O operaci nemluvila, prý většinou odejde sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2833
5.6.13 22:11

Holky tak myslíte, že nemám hned myslet na to nejhorší - na operaci? Mně moje Dr. říkala, že je to taky ve vyjímečných případech, ale docela mě to zarazilo. Snažime se s manžou o první mimi po potratu, tak chci mít všechno v pořádku.
Jinak MS mně právě taky nedorazila… dnes jsem 43 DC a zatím nic :nevim:
Každopádně díky holky za rady, trochu jste mě uklidnily, že to není zas až tak vážné, jak to na první pohled vypadalo. I když samozřejmě nesmí se to podcenit. A tobě @ajleenka přeju hodně štěstí, ať dobře dopadne v pátek ten kontrolní ultrazvuk :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7686
6.6.13 07:14

@Rita84 Mě se MS taky opozdila po té prasklé cystě…tak snad praskne sama i Tobě :hug: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13518
6.6.13 08:18

@Rita84 Díky, jsem z toho už trošku nervózní, snad to bude v pořádku. Určitě se bát nemusíš, opravdu ve většině případů odejde sama. Akorát jak jsem psala - pozor na cvičení a skákání, prý je ten vaječník zvětšený a těžší a mohl by se přetočit a zaškrtit. Já jsem právě měla cyklus zase o týden kratší než normálně, ale já jsem vždycky případ a musím mít všechno extra, takže tím se neřiď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2833
6.6.13 13:48

@chcimimi
Ahaaaa… tak je možné, že i mně MS zatím nepřichází kvůli tomu, že? :think: Tak doufám, že se to dá brzy dokupy :)
:hug: :hug:

@ajleenka
Ty jo, ještě že jsi mě na to cvičení upozornila :palec: :palec: Mně třeba Dr. nic neříkala a já zrovna přemýšlela, že bych se tento měsíc dokopala konečně trochu cvičit před tím létem ;)
Zítra na Tebe budu myslet, pak dej vědět.
:hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7686
6.6.13 14:33

@Rita84 Jj, snad se to brzy upravíííííí… :palec: A jinak míváš jak dlouhé cykly? Bereš nějaké léky? :kytka: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2833
6.6.13 14:50

@chcimimi
Díky moc, seš zlato :hug:
Já po potratu (ZT 9 tt.) neměla 7 měsíců MS vůbec. Dr. mi dávala různé prášky na srovnání cyklu a nic mi nepomáhalo, až pak jedny konečně zabraly. Teď jsem měla dva cykly po 25-ti dnech. No abych pravdu řekla, když teď zase MS nedorazila, tak jsem měla takovou malou naději, jestli nejsem náhodou těhotná. A místo těhotenství řeším cystu a čekám na zatoulanou MS :zed: :zed:
No když se daří, tak se daří :cert: :cert: :twisted: :twisted:

A co ty? Máš mimčo? Anebo se snažíte? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7686
6.6.13 15:03

@Rita84 :hug: To je mi líto :,( :hug: Mimčo nemám :-(, snažíme se (viz. podpis)…já už jsem měla Clostík, do dneška beru Duphaston, byla jsem na laparce atd. a pořád nic.., zbývá mi už jen CAR - už mám doma žádanku, ale moc se mi tam nechce :-( :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2833
6.6.13 15:29

@chcimimi
:hug: :hug: Chudáku :hug: :hug:
No koukám, že sis taky prošla ledasčím :cert: :cert:
Snad se brzo zadaří, moc bych Ti to přála :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13518
6.6.13 16:36

@chcimimi @Rita84 My tedy už jedno mimčo máme - v pohodě, přirozeně. Za to to druhé je sranda. Snažíme se rok a půl, mám za sebou už také laparku, duphaston, 5× inseminaci a pořád nic. Po tomto cyklu už chci jít na ivf, takže zítra zjistím, zda bude ještě možnost posledního snažení před (snad) ivf nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7686
6.6.13 19:32

@Rita84 Děkuju i já bych vám to moc přála :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu