pravidelné kojení -3 hodiny?

1102
13.4.09 17:45

pravidelné kojení -3 hodiny?

Dobrý den chtěla bych vědět od kdy se dá mluvit opravidelném kojení, respektive po 3 hodinách? Malá má přes 2 měsíce přes den jí kojím po 1,5-2 v noci spí výborně budí se mi většinou jednou. Jak prodloužit dobu kojení. měli jsme problémy s dudákem tak jsem jí ho přestala asi před 14 dny dávat, nevím zda bych ho už mohla zase vrátit co myslíte? Měla problémy s přisáváním. teď už se přisává bez problému.Díky za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
13.4.09 18:01

To nevim, ale A se kojila do příkrmů co 2hod, v noci pak spala líp a kojo tak 2× za noc. Příkrmem jen vyměnila kojo za jídlo…jen odpol před koupačkou měla asi 3h…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
921
13.4.09 18:35

Já to dělala tak, že jsem původně také kojila cca co 2 hodiny, a když jsem zjistila, že najednou po těch dvou hodinách neřve, tak jsem to postupně prodlužovala. Rozhodně si nemyslím, že se to dá miminko naučit. Resp. asi by to šlo, ale je to možná zbytečné, podle mne.
U nás se ten interval prodlužoval postupně. Napřed se prodloužila přestávka mezi dopolední svačinou a obědem, pak se prodloužila přestávka mezi obědem a odpolední sváčou, no a teď z toho jsou přestávky 3-4 hodiny. Ale vyplynulo to všechno tak nějak samo, nenásilně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
13.4.09 19:47

Moje obě děti se kojily průlběžně pořád. Jonáš se stále kojí. Někdy po 3hodinách - když je s někým jiným. Někdy po 30ti minutách. Ale jinak kojíme před a po spaní, na hlad, na žízeň, při únavě, naštvání, atd. atd. A tak to bylo pořád. Nikdy jsem nechápala, jak někdo může kojit třeba po 3h nebo po 2h pravidelně. Každé dítko je jiné.
A dudlík malá nechtěla? Tak to ti ho podle mě stejně nebude chtít. První skočil po dudlíku, hned jak jsme se vrátili z porodnice a druhý si ho do pusy nechal nandat asi 2× :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
356
13.4.09 20:51

Ahoj, jak Ti napsala Aladina, každé miminko se kojí dle potřeby, takže pokud chce po třech hodinách, dávej jí po třech. Nevím teď přesně jak jsou ty vývojové skoky, ale v těch chce dítě zvednout příděly mléka a aby se tvorba zvedla kojí se častěji, po třech dnes se to většinou vrátí zase do normálu, odborníci doporučují kojit plně šest měsíců a pro zlepšení zdraví dítěte by se mělo kojit do jednoho roku, můj Vítek si ke mně chodil pro mlíko až do dvou a půl roku, to už je trochu přehnaný (z mojí strany :oops: ), ale zase kromě očkování a preventivních prohlídek se s jeho dětskou lékařkou nevídáme :lol:
S dudlíkem taky nemám moc zkušeností, Vítek ho měl jen tu první noc v porodnici, protože hodně zvracel plodovou vodu. Pokud malá dudlík chce, tak si myslím, že ve třech měsících se nedá mluvit o problému, cumlání dítě uklidňuje, pokud ho nechce, tak jí ho prostě nedávej :wink: Přeji hodně zdraví Tobě i Tvé malé a i jinak se mějte moc a moc hezky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8602
13.4.09 21:43

Ahojky

tak já kojila vždy maximálně po 2 hodinách a to hodně dlouho - no víceméně do příkrmů - 7 měsíců,pak jsem pomalu začala s příkrmy ale déle jak 2 hodiny mi stejně nikdy nevydržela.já moc nezastávám názor že se má striktně kojit po 3 hodinách,dítko si samo řekne,kdy má hlad.

a my dudáka nikdy neměli :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6266
14.4.09 10:59

Ahoj, ja mam vse obracene, takze kdyz byl prcek jeste prcek, tak jsem kojila tak po 4 hodinach, nekdy dokonce nechtel ani tak a pauzy jeste prodluzoval. Ted je mu 8 a pul mesice a kojime po 2,5 hodinach :D . Taky si myslim, ze si dite rekne, co prave potrebuje. Me ted dite zaclo odmitat prikrmy, tak jsem za to prso vdecna. Nasilne bych pauzy neprodluzovala, ono se to vsechno vetsinou nejak vyvine samo. A dudlik? My nikdy skoro nepouzivali, zato je to vyborna hracka. Jestli mala dudlik chce, tak bych ji ho dala. Jestli se bude zase spatne prisavat, tak bych ho urychlene sebrala a uz nezkousela. Tot muj nazor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
14.4.09 11:10

Kojiť pravidelne podľa časoveého harmonogramu je blbosť. Niektoré dieťa sa samo a rado kojí pravidelne po 3 hodinách, tam je potom ľahko povedať, že dodržať sa to má. no a potom sú deti, ktoré sa chcú kojiť po hodine, a tam to nezmeníš, ani keby si sa rozkrájala.
Proste koj, ako si ti malá pýta, a zbytok nerieš. Dospelý sa tiež naje, keď má hlad, a nie, keď prejdú tri hodiny od posledného jedla…

• Nahlásit
  • Citovat
2150
14.4.09 11:27

Hihi taky jsem čekala, kdy se to začne prodlužovat. Nu a ono nezačalo, občas se to dokonce zkrátilo, když měla růstové období. Takže po 3 hodinách jsem nekrmila nikdy. Nejdelší interval se mi povedl po 2 hodinách a to spíš výjimečně. Nejčastěji to bylo po hodině a půl.
Nikdy jsem nedokrmovala UM, prostě jsem si říkala, že jí často a třeba ne tolik.
Zezačátku jsem krmila často ale i dlouho třeba půl hodiny. Ale pak se to zkracovalo a časem pila už jen pět minut. A opravdu vypila celé prso :)
Jediné pravidlo, které bych se snažila dodržet je KRMIT MAXIMALNĚ PO 3 HOD., aby se mléko dobře tvořilo a nezačalo ho ubývat.

A dudel? ten jsem ji nikdy nedala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
882
14.4.09 13:46

Pilcando, myslím, že je docele možné, že se intervaly na 3 hodiny neprodlouží. Píšeš, že v noci chce jen jednou (to je super, co by za to některý maminy daly), takže to musí dohnat přes den. Neřešila bych to, navíc teď už nakojíš třeba i v lese na vycházce, takže nemusíš hned sprintovat domů, když je krásně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama