Reklama

Kdo je pravý kamarád

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hans-0
Povídálka 29 příspěvků 26.11.17 21:02
Pravy kamarad

Ahoj lidi. Chtel jsem se podelit o svuj pocit, nazor. Nevim jak to nazvat. Kdyz mi bylo o 15 let min, tak jsem touzil po krasne, verne holce na cely zivot. :D :D :D
To se mi tak nak vyplnilo, tak nak pro to, ze clovek nevi jestli to bude na cely zivot.
Njn, ale cas bezi a clovek prehodnoti svuj zivot a zjisti, ze i kdyz ma pritelkyni, tak je sam. Dlouo jsem zil v domeni, ze mam prave pratele, ale uz rok ci dva vim, ze ne :( ????????.
Vidim to jak v soukromem, tak i pracovnim zivote. Lidi jsou vychcany, nevdecny, falesni a pomlouvaji se. Je mi z toho tak nak smutno. Dnes clevek nemuze verit nikomu. V praci clovek jde na cigo a ken slysi jak clove 2 je debilni, clovek 3 take a td. Pak prijde clovek 2 na cigo a vsichni se smeji a kecaji s nim a td. Asi vite jak to myslim.
To same i v soukromem zivote. Jdete s (prateli na pivo) vse je v pohode, ale jen co odejdete domu a bouchnou za vami dvere, tak by clovek umrel na skytavku. Proc to cele pisi. Mel jsem par let kamose po kterym jsem si myslel, ze je best, ale zjistil jsem, ze je pekna svi.. Ale to by bylo na knihu kdybych to mel rozepsat. To je v dnesni dobe fakt tak tezke najit praveho kamose, kterymu se da verit a je normalni??? Ma te to tak taky???
Omlouvam se za tak dlouhy text, ale jsem plny pocitu myslenek a neni to komu rict.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

divine woman
Echt Kelišová 8410 příspěvků 26.11.17 21:12

@Hans-0 Kdo najde přítele, najde poklad. Jsem o tom hluboce přesvědčená. Za opravdové kamarády považuji jen pár lidí, kteří jsou prověřeni ne léty, ale desetiletími. Většinou se známe od dětství, v dospělosti je mnohem složitější navázat opravdové přátelství, ale jde to. Jestli je někdo tvůj opravdový kamarád, poznáš až budeš v nějaké složité životní situaci. Tam se pravda vždy ukáže.

Detsa
Extra třída :D 10629 příspěvků 26.11.17 21:15
@Hans-0 píše:
Ahoj lidi. Chtel jsem se podelit o svuj pocit, nazor. Nevim jak to nazvat. Kdyz mi bylo o 15 let min, tak jsem touzil po krasne, verne holce na cely zivot. :D :D :D
To se mi tak nak vyplnilo, tak nak pro to, ze clovek nevi jestli to bude na cely zivot.
Njn, ale cas bezi a clovek prehodnoti svuj zivot a zjisti, ze i kdyz ma pritelkyni, tak je sam. Dlouo jsem zil v domeni, ze mam prave pratele, ale uz rok ci dva vim, ze ne :( ????????.
Vidim to jak v soukromem, tak i pracovnim zivote. Lidi jsou vychcany, nevdecny, falesni a pomlouvaji se. Je mi z toho tak nak smutno. Dnes clevek nemuze verit nikomu. V praci clovek jde na cigo a ken slysi jak clove 2 je debilni, clovek 3 take a td. Pak prijde clovek 2 na cigo a vsichni se smeji a kecaji s nim a td. Asi vite jak to myslim.
To same i v soukromem zivote. Jdete s (prateli na pivo) vse je v pohode, ale jen co odejdete domu a bouchnou za vami dvere, tak by clovek umrel na skytavku. Proc to cele pisi. Mel jsem par let kamose po kterym jsem si myslel, ze je best, ale zjistil jsem, ze je pekna svi.. Ale to by bylo na knihu kdybych to mel rozepsat. To je v dnesni dobe fakt tak tezke najit praveho kamose, kterymu se da verit a je normalni??? Ma te to tak taky???
Omlouvam se za tak dlouhy text, ale jsem plny pocitu myslenek a neni to komu rict.

Bohužel, dnešní doba udělá i z normálních lidí řekněme slušně špatnýho člověka. Sám jsem to zažil a vím o čem mluvíš. Pravých přátel je málo a vždycky bude :nevim:.
Ale nic si z toho nedělej, časem narazíš na ty správný lidi, jen to chce hodně trpělivosti a mít otevřené oči ;). Ne všichni jsou takový a existují i ty normální, i když to teď můžeš vidět úplně jinak.

Janasas
Kelišová 5231 příspěvků 26.11.17 21:17

@divine woman jojo, tak s tímto souhlasím.. já měla taky pár kamarádek.. Některé bližší některé takové ty, kdy se sem tam potkáme.. Pak se mi stala docela závažná rodinná situace, vážná nemoc, a docela mě překvapilo, že ta nejbližší, absolutně nechápala moje pocity..a ještě byla uražená, že se nebude doprošovat, když jsem opravdu nemohla a napsala jí to. Za to jiní lidi, co jsem je brala jinak tam mi hodně pomohli..
takže souhlasím s tím, že opravdu přátelství prověří nějaká životní negativní událost a člověk vidí..

divine woman
Echt Kelišová 8410 příspěvků 26.11.17 21:23

@Janasas A někdy opravdu velmi překvapí pomoc od lidí, od kterých bys nejméně čekala a nemusíš ani říkat. :palec: Také znám.

Hans-0
Povídálka 29 příspěvků 26.11.17 21:24

Je to proste strasny. Ja bych se pro druhe rozkrajel, ale pak zjistis, ze je to k nicemu, ze je to jen skoda sil.
Kdybych mel aspon naky konicky, kde se s nekym seznamit, ale nemam a v hospode u pivka toho praveho kamarada, taky nenajde 8) 8) 8) 8) Je to proste des bes. Nekdy si prijdu, ze jsem se mel narodit do jiny doby.

Emimin7
Echt Kelišová 8716 příspěvků 26.11.17 21:28

Rekl bych, ze clovek nepodstoupi pro kamarada zkousku ohnem, aniz by za tim nestalo neco sobeckeho. Podle me prave pratelstvi neexistuje.

Černá vdova
Echt Kelišová 8881 příspěvků 26.11.17 21:36

Já mám několik kamarádek a kamaráda, všechny přes 20 let. Jednu z těch kamarádek mám 30 let.
Další kamarádky nacházím. Asi mám štěstí na lidi.
Svinsky se chovají spíš ty a ti, které nemám ráda. A u těch je mi to jedno.

Já už se krájím jen pro ty, na kterých mi opravdu záleží.

divine woman
Echt Kelišová 8410 příspěvků 26.11.17 21:50

@Emimin7 Je mi tě líto. A ano, přátelství oběma stranám něco dává. Ale je to nezištné.

brumdinka
Nadpozemská drbna 25290 příspěvků 26.11.17 21:57

..ja mam par kamaradu i kamaradek, ale je fakt ze nejvic se to projevilo ted co odchazim od manzela..lidi od kterych bych cekala podporu jako moje best dlouholeta kamaradka..tam ji nemam, jelikoz ona spis drzi s manzelem :lol: i kdyz sme si to vyrikali..tak kamaradka je stale, ale uz ji neverim takze uz s ni resim tak akorat peceni cukrovi :mrgreen: a naopak lidi od kterych bych to necekala pri me stojej..

jestericka34
Kecalka 337 příspěvků 26.11.17 22:16

V dnešní době si lidi neváží skutečného přátelství. Prostě doba je taková. Mám kamarádky, známe. Ale takovou tu opravdovou, kterou si přeji od dětských let, jsem nikdy nepoznala. Možná je to právě tim, ze ja jsem schopná obětovat cokoli a jiný toho spíše zneužívaj.
Občas je mi smutno z toho a vždy v tuhle dobu pred vánoci si přeji, abych takovou kamarádku v tom dalším roce konečně poznala. Nu je čas se smířit s tim, že skutečné přátelství mi není souzený a děkuji za svou rodinu, manžela a děti, protože bez nich nejsem vůbec nic. Veškerou energii směřuju k nim, už jsem přestala hledat a věčně doufat. :roll:

Fofrník
Závislačka 3350 příspěvků 26.11.17 22:23

Je potřeba se smířit s faktem, že pomocnou ruku najdeš na konci svého ramene. :D :D :kytka:

Russet
Extra třída :D 10872 příspěvků 27.11.17 05:09
@Hans-0 píše:
Je to proste strasny. Ja bych se pro druhe rozkrajel, ale pak zjistis, ze je to k nicemu, ze je to jen skoda sil.
Kdybych mel aspon naky konicky, kde se s nekym seznamit, ale nemam a v hospode u pivka toho praveho kamarada, taky nenajde 8) 8) 8) 8) Je to proste des bes. Nekdy si prijdu, ze jsem se mel narodit do jiny doby.

Myslíš do moru a cholery, do doby prvobytně pospolné nebo do časů První republiky? Jestli hledáš kámoše u piva nebo u cíga v práci, asi se moc nedočkáš. Já mám jen dvě dobré kamarádky, u kterých se nebojím pustit pusu na špacír. Známe se taky už dvě desetiletí. Pracovní vztahy jsou složité, momentalně jsem se vratila do práce po třech letech doma a zjistila, že se lidi nikam neposunuli. Dokážou si dělat zle kvůli vlastní blbosti. To je jejich boj. Vždyť i pokrevní příbuzní na sebe dovedou být hnusní. Chovej se tak, abys nezradil svoje svědomí a ostatní ber tak, že je těžko změníš.

Verun83
Echt Kelišová 8672 příspěvků 33 inzerátů 27.11.17 05:16

Cely zivot mam jen par kamaradek. Ostatni neberu jako kamaradky a podle toho i jednam, nesveruji se a nechavam odstup, nepomlouvam, nic neocekavam. Take si myslim, ze najit toho nej kamarada na ktereho je spoleh a ktery tu je pro tebe je v dnesni dobe tezke. Je potteba se s tim naucit zit. Nic nevycitat, nic necekat. Brat to zlehka. Ulevi se ti. Ja se zklamala nekolikrat, snad uz jsem poucena dost.

g.sandova
Závislačka 3704 příspěvků 27.11.17 05:27

@brumdinka odchazis od manžela? To mě mrzí, znám tě z diskusí, tak mě to překvapilo.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >