Prázdninový styk

Anonymní
21.2.21 17:52

Prazdninovy styk

Dobry den, jdu si pro radu. Otec ma stanoveny prazdninovy styk se synem v lete. Vzdy musi dat vedet do konce dubna, jak si syna bude brat. Ma si urcit 3.tydny. Doposud jsem byla na RD a samozrejme mel otec prednost, kdyz jsem byla s mladsi na RD. Ted chodim do prace a moje otazka zni, jak to bude ted, kdyz jsem zamestnana, bude mit otec stejny pravo jak j mentalne je v rozsudku a urcit si prvni on, jak se synem bude travit prazdniny? A ja se musim podridit? Jde me o to, ze jestli ja budu na druhe koleji, kdyz jsme ted rovnocenni a oba pracujeme? Snad mi rozumite

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10281
21.2.21 18:00

Ano, co máte v rozsudku, to platí. pokud v něm má otec určený termín, do kdo ti má dát vědět, kdy děti chce, tak to tak bude platit i nadále. pokud se ti to nelíbí, můžeš podat na soud návrh na změnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24156
21.2.21 18:02

Nemuzete se v zajmu ditete dohodnout jako dva dospely rozumny lidi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1738
21.2.21 18:03

Pokud to tak máte v rozsudku tak to tak platí pořád. Museli byste jít znovu k soudu na úpravu. A normálně se s nim domluvit nedá, že byste si do toho dubna dali vědět oba plány a nějak to přizpůsobili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 18:05
@sagina píše:
Ano, co máte v rozsudku, to platí. pokud v něm má otec určený termín, do kdo ti má dát vědět, kdy děti chce, tak to tak bude platit i nadále. pokud se ti to nelíbí, můžeš podat na soud návrh na změnu.

A jak to potom soud urci?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 18:08
@zuza92 píše:
Pokud to tak máte v rozsudku tak to tak platí pořád. Museli byste jít znovu k soudu na úpravu. A normálně se s nim domluvit nedá, že byste si do toho dubna dali vědět oba plány a nějak to přizpůsobili.

Ono je problem uz ted se domlouvat. V unoru kdy jsem nastoupila do zamestnani, tak jsem ho zadala o zmenu vyzvedavani, z duvodu me prac.doby a nevysel vstric, takze musim z prace chodit drive a nadelavat.

• Citovat
  • Nahlásit
10281
21.2.21 18:13
@Anonymní píše:

no, to záleží na soudci :nevim: záleží na tom, co ty navrhneš jako optimální řešení, nakolik to bude nebo nebude tvému bejvalýmu vyhovovat a jak to celé posoudí soudce. jo, a ještě do toho má co kecat OSPOD, zda tvůj návrh je či není v zájmu dítěte.

jako umím si představit, že ti soud vyhoví, pokud třeba budeš žádat, aby se otec rozhodl do konce února, protože ty musíš v práci požadavky na dovolenou nahlásit do konce března, a poté už hrozí, že nebudeš moc zajistit péči o dítě v době prázdnin, protože budeš mít třeba nahlášenou dovolenou na stejnou dobu, jakou si později vybral otec a jindy už ji nedostaneš. ale nejsem si jistá, jestli soud přihlídne jenom k tomu, že když si vybírá otec první, tak ty se cítíš jako rodič druhé kategorie. například.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23981
21.2.21 18:44

Tak vzhledem k tomu, že má jen tři týdny z nějakých devíti tak bych byla rozumná a nechala mu výběr. Předpokládám, že pokud syn pojede na tábor, tak ho budeš zajišťovat hodně dopředu, takže to mu řekneš co nejdřív, a on snad nebude takový hlupák, aby si svůj týden dal si termínu, kdy mu ji nebudeš moct dát.

Příspěvek upraven 21.02.21 v 19:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 19:02
@Mar__tanka1983 píše:
Tak vzhledem k tomu, že má jen tři týdny z nějakých devíti tak bych byla rozumná a nechala mu výběr. Předpokládám, že pokud dcera pojede na tábor, tak ho budeš zajišťovat hodně dopředu, takže to mu řekneš co nejdřív, a on snad nebude takový hlupák, aby si svůj týden dal si termínu, kdy mu ji nebudeš moct dát.

Synovi jsou 4.

• Citovat
  • Nahlásit
85
21.2.21 19:06

Dej mu spravedlivě polovinu prázdnin buď na střídačku po dvou týdnech nebo jeden rok červenec a další rok srpen a budeš mít po dohadování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23981
21.2.21 19:09
@Anonymní píše:
Synovi jsou 4.

Jo, já myslela, že když si mluvila o RD s mladší, tak že je syn starší a už bude ve škole, pardon :wink: ale i tak, ten základ se nemění. Vybírá si tři týdny z devíti, nechala bych ho si vybrat. Žádost k soudu pro jiný návrh by taky mohli znamenat, že se bude hýbat i s těmi týdny a to bys asi taky nechtěla, ne? Jinak mám takový pocit, že to, že si „nepecujicí“ rodič vybírá a druhému dopředu hlásí týdny, je zavedena praxe, pokud se oba dohromady nedomluvite jinak :nevim: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14567
21.2.21 19:13
@Anonymní píše:

většinou, když se rodiče nedohodnou, tak střídání v rámci roků. Jeden rok má jeden rodič víc dní z prázdnin. A další rok ten druhý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 19:28
@K2 8611 píše:
Dej mu spravedlivě polovinu prázdnin buď na střídačku po dvou týdnech nebo jeden rok červenec a další rok srpen a budeš mít po dohadování.

Ty 3.tydny nejsou na sebe navazujici, coz si zadal u soudu.

• Citovat
  • Nahlásit
75
21.2.21 19:31

A nejsi trochu sobecká? Otec se starat evidentně chce a není to samozřejmost, tak proč mu to nějak upírat. Naopak bych mu třeba ještě týden přidala, aby si ho děti užily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 19:33
@Mar__tanka1983 píše:
Jo, já myslela, že když si mluvila o RD s mladší, tak že je syn starší a už bude ve škole, pardon :wink: ale i tak, ten základ se nemění. Vybírá si tři týdny z devíti, nechala bych ho si vybrat. Žádost k soudu pro jiný návrh by taky mohli znamenat, že se bude hýbat i s těmi týdny a to bys asi taky nechtěla, ne? Jinak mám takový pocit, že to, že si „nepecujicí“ rodič vybírá a druhému dopředu hlásí týdny, je zavedena praxe, pokud se oba dohromady nedomluvite jinak :nevim: :think:

Takze v praxi to tak nechaji? Je tu vlastne i to, ze je prazdninovy provoz skolky a potrebuji castecne kryti o prazdninach. To je vlastne i ten problem, ze pokud otec bude vedet termin provozu skolky, tak on je schopny si ji vzit v teto dobe, aby me to zavaril s hlidanimtim, ale to soudce nebude zajimat

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat