Prdíky a lactobacílky

28.7.15 16:48

prdiky a lactobacilky

Ahoooj.. Prosim o radu. Mam 5ti tydeni holcicku Izabelku. Zacali nas trapit prdiky :( od Dr jsme dostali kapky Espumisan. Trochu asi pomohly, ale uz je berem cca 2 tydny.. Mala se stejne krouti.. Zahrivame, mazeme Pupikem, masirujeme, cvicime, klubickujeme.. Piju fenykl i kmin i kojici caje… Pani dr.nam doporucila lactobacilky od Swiss. Bereme je 4dny.. Nevim ale zda se mi, ze je to snad jeste horsi.. Zacala se mi kroutit i u kojeni coz nedelala. Prdi ale hrozne u toho place… Skoro pri kazdem prdiku si kakne- je to normalni? A prijde mi, ze se ji zmenil zapach stolice po tech 4 dnech.. Normal?? V akut. pripade pouzijeme rourku.. Vzdy se trochu vykaka a vyprdi, ale ze by ji to nejak moc pomohlo se mi nezda. Co doporucujete? Jeste ted na zkousku jsem 2dny bez mlecnych vyrobku..
Dekuju za rady. Trapi me, kdyz hysterci a neni ji jak pomoci..
Mame castou stolici, v jedne jsem videla par hleniku. Podle dr.to muze byt.. Mate nekdo zkusenost??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1030
28.7.15 16:55

Lepší mi přijdou probiotické kapky od BioGaia. Dávala jsem na lžičku a pak do pusinky. Jsou od měsíce věku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1399
28.7.15 17:39

Taky jsme dávali bio gaiu + baby calm :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
28.7.15 17:46

Po laktobacilkach se nam prdici taky zhorsili tak jsem je prestala davat, meli jsme kapicky i swiss ale bez nich to bylo lepsi. Espumisan nam nepomahal vubec, u nas pomahalo nahrivani, cviceni, kapicky sabsimplex a poklepavani zadecku pri chovani :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.7.15 17:51

Tak myslite ze to mam zkusit vymenit? A ze dne na den? Kdy asi zacnou zabirat ty lactobacily?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
315
28.7.15 19:00

Mám pětitýdenního chlapečka a s prdíkama bojuje už třetí týden :-( Nejdřív jsem týden dávala Sab Simplex (stejná účinná látka jako Espumisan), ten vůbec nepomohl, když mu byl měsíc, koupila jsem na radu BabyCalm a pak k tomu tu BioGaiu. Zatím tedy podle mě nejúčinější je BabyCalm. Je to fenyklový, anýzový a tuším mátový olej. Malýmu teda vůbec nechutná, ale pomáhá. Není zatím úplně bez prdíků, ale je to rozhodně o sto procent lepší, dřív se několik dní ani nemohl pořádně najíst, protože se u kojení vždy strašně kroutil, vztekal a naříkal. Laktobacily dávám čtvrtý den, zatím asi účinek moc nemají, ale prý zabírají nejdříve po třech dnech, někdy i po sedmi. Původně jsem taky chtěla koupit Swiss, ale v lékárně neměli, tak jsem vzala tu BioGaiu. Podle mě, ale mezi nimi moc velký rozdíl být nemůže. Já bych těm laktobacilům ještě pár dní dala. A u kojení určitě pomáhá, pokud jí skrčíš nožičky, pokud možno jí zabalíš co nejvíc do klubíčka. Bříško tolik nebolí a naopak to pomáhá se vyprdět. (Aspoň u nás to zabralo) A jinak celý dny nosím v klubíčku. Prý pomáhá také nosit v šátku, ale zatím nemůžu potvrdit, na kurz vázání do šátku jdu až zítra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
28.7.15 19:05

Urcite bych to vymenila. Zkuste treba tu bio gaiu, nam taky nesedela ale kamaradce ano. Kazde mimco je jine a zabira mu neco jineho. My taky menili, kdyz to nebylo lepsi po dvou dnech tak jsme vymenili. Kdyz to bylo horsi (u nas po laktobacilech) tak jsme je vysadili hned. Nakonec jsme skoncili u sab simplexu, jsou to kapicky na prdiky a zabrali nam vic jak espumisan. Davali jsme od druheho tydne miminka :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
29.7.15 07:10

V kapickach sabsimplex je ucinna latka dimeticonum a v espumisanu simeticonum, nevim zda je to to stejne… baby calm nam take pomahal ale po case z nej zacal zvracet :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.7.15 15:21

Zakoupila jsem tu BioGaia davate je pred kojenim? Jednou denne 5kapek?
Pry zacinaji ucinkovat po tydnu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1030
29.7.15 15:22

Dávala jsem to vždy během dopoledne. Před kojením.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama