Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
@Pudloslava píše:
Stareho lekare pozadej o vypis z dokumentace nebo o vysledk vysetreni, nestyd se, deje se to bezne, nikdo se nezlobi na odchazejiciho pacienta, vsichni jsou radi.
Tak výpis z dokumentace ap. se dává u praktika, za totality se předávala komplet dokumentace, dnes lékaři berou dokumentaci za svůj majetek. U specialisty jednak se nevede registrace, k specialistovi jdu na vyšetření, mohu u něj být i v trvalé péči. Ale nepotřebuje „výpis“. Pokud ten předchozí vydával lékařské zprávy, tak je rozumné si to kopírovat a mít doma. A tomu novému specialistovi bych nakopíroval nebo předat něco z těch zprávu. Nemusí toho dostat balík, spíš to, co je relevantní, stav z poslední doby, nepotřebuje mít zprávy staré více let. Specialista si u nového pacienta založí kartu, tu pak vede, i když pacient třeba chodí jinam. Ono klidně jde chodit k více specialistům, jen kvůli pojišťovně tu nesmí být duplicita vyšetření. Pokud po roce jdu jinam a pak zase tam, kde jsem byl původně, tak se nic neděje. Kartu mají oba. Třeba u takových chirurgů, založí kartu, zaznamenají. Ale s úrazem jdu v zásadě pokaždé tam, kam uznám. Nejsem vázán chodit stále ke stejnému. Ty zprávy by pak měl dostat praktik, i když je otázka, jestli potřebuje mít zprávu o zlomeném malíčku nebo šitém prstu. Pokud tu není něco, co by znamenalo trvalé následky, tak ani praktikovi bych tu zprávu nedával.