Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Ideálně všechny zprávy. Je důležité aby věděl o tom jak to s tebou bylo dřív, změny v čase apod. Neříct mu nic je velká blbost. Pokud nemáš zprávy tak minimálně výpis z dokumentace od předchozího lékaře.
@Stará známá Já právě žádný lékařské zprávy nemám, to má vše u sebe bývalý gastroenterolog, který ani neví že jdu pryč, prostě jsem se objednala k jinému, protože s tímto nejsem vůbec spokojená
@Anonymní píše:
@Stará známá Já právě žádný lékařské zprávy nemám, to má vše u sebe bývalý gastroenterolog, který ani neví že jdu pryč, prostě jsem se objednala k jinému, protože s tímto nejsem vůbec spokojená
a on ti nedával po každém vyšetření zprávu?
@Anonymní píše:
@Stará známá Já právě žádný lékařské zprávy nemám, to má vše u sebe bývalý gastroenterolog, který ani neví že jdu pryč, prostě jsem se objednala k jinému, protože s tímto nejsem vůbec spokojená
Tak si vyzadej vypis z dokumentace
Nového lékaře popros, že bys k němu ráda přestoupila. Sděl mu jméno starého lékaře a kontakt. Veškeré záznamy si nový lékař od starého vyžádá ![]()
Není zač, neměl by být problém. Při stěhování si takto nová obvodní přebrala vše od mé staré. A když sem měnila dětskou, tak stejně. Ať se daří ![]()
@shadowbabe píše:
Nového lékaře popros, že bys k němu ráda přestoupila. Sděl mu jméno starého lékaře a kontakt. Veškeré záznamy si nový lékař od starého vyžádá
No upřímně si nejsem jistá, zda to takto funguje i u specialistů. Zda je to jejich povinnost si někde něco vyžadovat.
@lucad77 píše:
No upřímně si nejsem jistá, zda to takto funguje i u specialistů. Zda je to jejich povinnost si někde něco vyžadovat.
Povinnost to nejspis neni. Napr. gynekolog mi rekl, ze sam uzna za vhodne, jestli si vypis z dokumentace od predchozi lekarky vyzada. A nevyzadal, prestoze jsem driv mela potize.
@Anonymní píše:
@Stará známá Já právě žádný lékařské zprávy nemám, to má vše u sebe bývalý gastroenterolog, který ani neví že jdu pryč, prostě jsem se objednala k jinému, protože s tímto nejsem vůbec spokojená
Tak já ve svém životě zažil více lékařek ORL. A nebo třeba očních doktorek. Ty změny byly obvykle po více letech. Třeba u oční šlo o to, že bývalá doktorka sice výborná, ale velmi dlouhá objednací doba. A mně se rozbily brýle, chtěl jsem rychle předpis na nová skla. Bohužel jsem narazil na jednu doktorku, kde to bylo katastrofa. Takže do nemocnice, tam jsem si nechal posoudit její názor. A pak si našel novou doktorku, kde mě vzala v rozumě krátké době. U ORL jsem měl dlouhé prodlevy. A stávající doktorka se třeba přestěhovala, nebylo to ani o nějaké nespokojenosti. Nebo naposledy mě tam poslal praktik kvůli předoperačnímu vyšetření.
Pokud vím, tak registrace se týká jen pár odborností. ORL ani gastroenterologové by ji mít neměli. Myslím registraci z hlediska vzp, kdy za vedeného lékaře něco inkasují. Lze tedy se příště objednat jinam. Člověk není vázán tím, že tam má kartu.
@lucad77 píše:
No upřímně si nejsem jistá, zda to takto funguje i u specialistů. Zda je to jejich povinnost si někde něco vyžadovat.
Tož povinnost nevím, to asi ne. Možná to chtít nemusí, ale je to asi lepší. Aby znali lépe historii pacienta ![]()
@shadowbabe píše:
Nového lékaře popros, že bys k němu ráda přestoupila. Sděl mu jméno starého lékaře a kontakt. Veškeré záznamy si nový lékař od starého vyžádá
tvl bude nadsenej
dobrej zacatek u noveho dr
Stareho lekare pozadej o vypis z dokumentace nebo o vysledk vysetreni, nestyd se, deje se to bezne, nikdo se nezlobi na odchazejiciho pacienta, vsichni jsou radi.
Dobrý den, chtěla bych změnit gastroenterologa a nevím zda mu mám říct o všech vyšetřeních, který mi předchozí lékař dělal a zda mu mám donést i lékařské zprávy či nějaký výpis z dokumentace.
Nebo mu mám říct pouze o mém zdravotním stavu a toto nezmiňovat?
Nikdy jsem lékaře neměnila tak nevím jak to chodí.
Děkuji za případné odpovědi.