Přechod na um, rady

61610
31.12.20 08:48

Přechod na um, rady

Ahoj, tak nedávno jsem tu psala ohledně značky um. No došlo opravdu na nejhorší a od včera dávám um, mám pár dotazů, kdy jsem odpověď nenašla. V noci si mrnous vzal dávku dle věku, vypil, vše ok. Teď ráno mi vypil ale jen 60 ml, měl by dát 150. Xichti se jak 100 čertu a dal nechce.. Má 2 měsíce a cca 5 kg. Můžu mu zbytek zkusit dát třeba za hodinu? Co jsem tak četla, tak um se nemá dávat na víckrát :think: moudra z toho nejsem, kojila jsem na požádání. Jinak změní se stolice? Ustoupí bolesti briska? Popřípadě za jak dlouho čekat změnu? Zatím mléko odsavam s tím, že po mě léčbě zkusíme znovu kojit, ale večer už jsem si vzala léky, takže dokrmit fakt nemůžu. Další věc, máte vychytávky, jak um v noci? Než já to namícham, tak řve, pac je zvyklý, že vyndam z postýlky a hned je prso :think: děkuji za rady :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1326
31.12.20 09:00

@martina.se
Na noc bych pořídila termosku a jen po tmě promichala s mlikem. Ale se zbytkem neporadím, dávala jsem um jen na noc a zbytek kojila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
489
31.12.20 09:08

Myslím, že namíchané UM se může skladovat max 2 hodiny? Každopádně časem ti nebude zbývat. Dej mu kolik chce, příště si třeba vycucne víc, když bude mít delší pauzu mezi jídly.
Musí si zvyknout, ono UM je trochu jiné na zasycení než MM.
Co se týče bolení, tak to bude chtít čas, jde i o to, kolik vzduchu natáhá při krmení, i na flašku si dítě musí zvyknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1175
31.12.20 09:17

@martina.se Co teď dáváš za značku UM? Pokud ti UM zbyde, tak po hodině bych ho už nedávala, max. do 30 minut. Jinak mezi jednotlivými dávkami UM min. 3 hodiny odstup (ty dvě hodiny jsou opravdu minimum). V noci jsem vždycky ohřála vodu v mikrovlnce, přidala prášek a do minuty byla UM hotová. Jinak na cestách (můžeš to použít i v noci) mám vyzkoušeno mít horkou vodu v termosce a namíchat to se studenou vodou. Poměr je 1/3 horké vody a zbytek studené. Takže např. pokud děláš UM ze 150 ml vody, tak 50 ml horké a zbytek studené a když to smícháš, tak máš 150 ml cca kolem těch čtyřiceti stupňů. Jinak třeba na mé třetí dítě platí, že ho musím krmit vleže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
755
31.12.20 09:38

Na npc jsem měla nachystanou převařenou vodu a ohřala v mikrovlnce, nasypala prášek a promíchala. Na cesty jsem vozila termosku s horkou vodou, tu pak ochladila smícháním se studenou vodou a míchala s UM. Co malá nesnědla jsem nikdy nedavala znova (max že jsem zkusila třebabza 10 minut, jestli si to malá ještě nedopije) a vylila. Ohřívat bys to podle mě ani znova neměla. Naší malé se stolice změnila až s příkrmy, po UM to bylo stejné jako kojení. Bříško jí nebolelo, naopak po UM líp kadila a ne jen 1 za 14 dní jako po MM (ač to není nic hrozného). Ale břiško múže bolet i díky nalokanému vzduchu z lahve. My máme Kendamil a za mě TOP - složení i chuť :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61610
31.12.20 09:52

@Pocahonta před cca měsícem jsme zkoušeli Hipp, ten neseděl, teď Sunar.. To ohřívání zkoušet nebudu. Ty 3 hodiny pauza nutno dodržet i když si dal jen 60 ml? Na to, že mám třetí dítě, tak zkušenost nula 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
755
31.12.20 10:02
@martina.se píše:
@Pocahonta před cca měsícem jsme zkoušeli Hipp, ten neseděl, teď Sunar.. To ohřívání zkoušet nebudu. Ty 3 hodiny pauza nutno dodržet i když si dal jen 60 ml? Na to, že mám třetí dítě, tak zkušenost nula 😁

Kdybych viděla, že má hlad a vypil málo, tak bych dala klidně po 2 hodinách. Jinak bych se snažila taky držet ty 3 hodiny. Je to lepší i kvůli zažívání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1175
31.12.20 10:41
@martina.se píše:
@Pocahonta před cca měsícem jsme zkoušeli Hipp, ten neseděl, teď Sunar.. To ohřívání zkoušet nebudu. Ty 3 hodiny pauza nutno dodržet i když si dal jen 60 ml? Na to, že mám třetí dítě, tak zkušenost nula 😁

U starších dvou dětí jsem měla Nutrilon, se kterým nebyl problém. Teď u Juniora jsem začala též s Nutrilonem, ale kolem třetího měsíce se seknul, že třeba místo 150 ml vypil též jen třeba 50 ml, tak jsem zkusila přejít na Kendamil, malinko se to zlepšilo… Jinak ten Kendamil chuťově a vůní je úplně někde jinde (jako k lepšímu).
Ano, i kdyby ti vypil jen těch 60 ml, tak vyčkej min. ty dvě hodiny (opravdu by mu to mohlo v bříšku nadělat paseku. Není to MM). To jsem zapomněla napsat, ale zmínila to fíkofka - pokud ti hodně nechá, tak už to znovu neohřívej. Nech při pokojové teplotě a zkusila bych do těch max. 30 minut, pak vylít.
Starší dvě děti vypily najednou, co jsem jim dala, ale můj třetí od toho třetího měsíce se fakt seknul, takže jsem třeba krmila při zvuku vysavače, zpívala mu atd. Pak jsem zjistila tu polohu vleže. UM ho krmím tak do teď (cca 11 měsíců).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61610
31.12.20 13:31

@Pocahonta dobře, díky moc.. Teď dostal další, tak, zase jen 60..je celý osypany.. Ale to asi z um nebude ale z léků, co mi dali, že se můžou při kojení :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1189
31.12.20 13:38

@martina.se @martina.se za me je teda blbost, ze maji napsano ve dvou mesicich 5*150ml. Rozdelovala jsem denni davku na vic krmeni nez jen pet. Do30minut se mliko jeste muze dat, pak uz se ma vylit. Kdyz sni dost, tak vydrzet tri hosiny, kdyz opravdu malo alespon 2h. Ale chce to vyzkouset, zda pak neni boleni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1175
31.12.20 13:59

@martina.se A když sní těch 60 ml, potom mezi krmeními je v pohodě? Nebo je nějak nevrlý? Ta vyrážka opravdu k té UM nebude… Jinak dítě plně na UM by mělo vypít 150-180 ml UM na kilogram své váhy za den (celkem).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61610
31.12.20 16:47
@Pocahonta píše:
@martina.se A když sní těch 60 ml, potom mezi krmeními je v pohodě? Nebo je nějak nevrlý? Ta vyrážka opravdu k té UM nebude… Jinak dítě plně na UM by mělo vypít 150-180 ml UM na kilogram své váhy za den (celkem).

Vydržel spát 3 hodiny, byl úplně v pohodě, až nezvykle :think: většinou byl boj s bolením briska, ale dneska zatím 3 krmení, max do půl hodiny pak vytuhne a spí jak Dudek :think: až jsem z toho paf

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1175
31.12.20 20:39
@martina.se píše:
Vydržel spát 3 hodiny, byl úplně v pohodě, až nezvykle :think: většinou byl boj s bolením briska, ale dneska zatím 3 krmení, max do půl hodiny pak vytuhne a spí jak Dudek :think: až jsem z toho paf

Tak paráda, to je ta lepší varianta… Třeba si dává předsevzetí do nového roku:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
31.12.20 22:58

Mně malý ve 2 měsících, 4,7 kg, pil 70-90 ml, tím, co bylo na obalu (Kendamil) jsem se nikdy neřídila, jedl méně, ale častěji. Vždycky jsem udělala trošku víc, v tomto případě 100 ml a třeba něco nedopil, neřešila jsem. Za týden to treba vypil do dna, tak jsem zase začala dělat víc.

Dávala jsem mu udělané mlicko mx 30 minut, oooooooooobcas hodinu. Víc ne.

Na noc jsem ve 2 měsících měla ohřívačku, ale to není nic pro nedočkavce. Kolem 4 měsíce jsem si začala dělatt horkou vodu do termosky, vedle mám prevařenou studenou a míchám, už to mám v oku.
Jinak na UM, Kendamilu, jsme byli částečně od začátku, od 1 měsíce zcela a nikdy neměl bolavé bříško. Měl spíš zácpu, ale jako nic ho nebolelo, prostě kadil jednou za 2-3 dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat