Předčasný přechod a endometrióza

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.18 09:08
Předčasný přechod a endometrióza

Ahoj holky,
v CARu mi dnes oznámili, že podle hormonálního profilu mám nejspíše předčasný přechod. K tomu mám už dlouho endometriózu, resp. měla jsem ji opakovaně v minulosti, teď je v klidu (asi díky tomu přechodu?), ale nějaká ložiska tam prý pořád vidí. V roce 2012 jsem podstoupila kvůli endometrióze operaci, kde mi vzali asi 1/2 jednoho vaječníku a 1/3 druhého vaječníku.
Po hormonální stimulaci při dřívějších IVF (3 pokusy v letech 2012-2013) se mi hodně rozjela, tak se už toho bojím. K tomu jsem měla při posledním pokusu hyperstimulační ovariální syndrom a skončila na JIP. :-/ Prý přechod možná souvisí s tím.
Jedno dítě již mám - přirozeně počato prý naprostým zázrakem. :srdce: Narozeno v roce 2014. Nyní s novým partnerem moc toužíme po miminku. Sami doktoři si nevědí rady a hodně mluví o adopci, což zatím nechceme. O mimi se snažíme rok a 9 měsíců. Je mi 29 a příteli 30.
Doktoři mi v podstatě teď nenavrhli žádné řešení, hodně mluvili o adopci, ale my to ještě vzdávat nechceme!
Byly jste některá v podobné situaci? Můžete prosím poradit, co vám konkrétně pomohlo? Jak to dopadlo? Děkuji. Jsem z toho velmi rozčarovaná.
Moc děkuju,
Hančí :kytka:

Reakce:
Ou
Kelišová 5456 příspěvků 18.10.18 10:45

Endomeritoza často souvisí s autoimunitními problémy. A může na ní zabrat přirozeně nízkosacharidová dieta s vysokým obsahem tuku a vlákniny. tzv. autoimunitní protokol paleo diety.

Proč to může fungovat je dobře a podloženě vysvětleno třeba v téhle knížce -jen se obváám, že do češtiny není přeložená.

https://www.amazon.com/…p/1936608391

Jinak dobře a motivačně popsaný je podobný princip tady https://www.melvil.cz/…rvnim-miste/ - pro začátek na první měsíc testování, jestli ti takový přístup ke změně života a stravě sedí to stačí.

Pak to v češtině rozebírá třeba na tomhle blogu https://histaminovakasulka.com/

Bohužel teda autorka se neumí úplně držet jen podložených informací a ulítává si do oblasti zázračných diet, takže je dobré ji trošku filtrovat.

Zkusila bych měsíc, pokud si během toho měsíce navykneš a budeš se cítit lépe, než teď, tak vydrž ještě další dva měsíce a pak zkus zajít na testy, jestli se to změnilo k něčemu lepšímu.

Jinak paleo recepty obecně docela dost jedou mužům, takže krmit tím muže určitě půjde, jen nemá smysl aby on, nebo dokonce tvoje dítě vysazovali lepek a normální sacharidy - čtyřleté dítě rozhodně nechceš držet na nízkosacharidové dietě - ale omezit případné jednoduché cukry nevadí.

Obecně paleojedlící mají tendenci hlásat, jak ja jejich dieta je skvělá a pro všechny a navždy. To je volovina, ale jako léčebná dieta na autoimunitní trable to může pomoci. Často pak je možné se vrátit zpět k nějaké běžnější stravě.

V případě že bys k tomu měla ještě problémy jako je astma, nebo ekzém, tak doporučuju si před započetím diety zajít na alergologii otestovat na celiakii. Spojitost mezi endometriozou a celiakií není nijak významná, ale pokud k tomu jsou ještě další potíže, tak může být.

Celiakie se nedá zjistit, pokud už člověk drží dietz.

A nikdy neuškodí najít si nějaký systém cvičením, který ti pomůže srovnat záda, kříž a pánev a pravidelně cvičit. Cvičení podle mojžíšové, hormonální joga, dobře vedené pilates, mohenodžáro a nebo nějaké dobře vedené orientální tance.

Ou
Kelišová 5456 příspěvků 18.10.18 10:47

Jinak bych tedy teď asi nějakou dobu do těla nezkoušela přidávat žádné hormony - ani medicínské, ani z bylinek. Z bylinek jedině případně nějaké jemné ženské bez fytohormonů - maliník, kontryhel a podobně, ne věci jako kotvičník, drmek a jiné razantní věci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.18 12:13

@Ou Ahoj, samozřejmě moc děkuji za radu :) Dietu na endometriózu držím 3tím rokem a jsem s tím velice spokojená. Vlastně od té doby nemám žádné bolesti. Nejím obiloviny s lepkem, pak taky výrobky z mléka, žádné polotovary, maso výhradně z domácího chovu, totéž vejce. Samozřejmě nulová sója a výrobky z ní a k tomu omezuju cukry. Nejím ani nepiju nic s kofeinem, teinem a podobnými stimulanty. Naprosto doporučuju, symptomaticky mě to dá se říct vyléčilo. ALE s těhotněním mi to nepomohlo a je tady přechod ve 29 :-/
Jóiga mi nedělala dobře, především tzv. obrácené pozice. Ale našla jsem si své cvičení - pilates a kalanetiku, které střídám a dělají mi dobře. Taktéž běh, kolo, rychlochůze, koloběžka…Prostě nesedět a hejbat se ;)
Hančí
@Ou Kontryhel mi kdysi endo brutálně rozjel, takže neeee. Maliník jsem nedávno popíjela a taky mi trošku vydráždil bolesti po dlouhé době. Raději už neriskuju. Drmek jsem měla před rokem a něco a tehdy jsem zázračně otěhotněla, jenže se to neudrželo. Možná se k němu zkusím vrátit. Díky za připomenutí :kytka:

potvurka89
Závislačka 3007 příspěvků 18.10.18 23:21

Ahoj kontryhel prosím nepij je to na růst sliznice a endometrioza je že se vyskytuje děložní sliznice kde nemá takže by ti to endometriozu ještě víc podpořilo v růstu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.18 16:53

@potvurka89 Ano ano vím, bohužel s tím mám osobní zkušenost :cert:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Mickey Rourke vypadá k světu a vrátil se k ex. Jaké ženy se prohnaly jeho životem?

Bouřlivák Mickey Rourke (66) to dal znovu dohromady s ruskou modelkou... číst dále >

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >