Budu mít automaticky císaře, když jsem poprvé rodila také tak?

Anonymní
28.11.19 07:45

Předchozí cs

Dobrý den… Mám dotaz :)… První porod před 2ma lety jsem měla vyvolávány ;) nepostupujici porod i přes vyvolavacku :)… Otevřela jsem se jen na 5prstu a pak už to nešlo… Myslíte že po druhé budu mít zase automaticky císařský řez když puduu do té samé nemocnice kde budou mít můj záznam s předešlého porodu? Děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

624
28.11.19 07:48

Ne, k CS musí být indikace a to pouze predchozi cs není. Musela by ses buďto domluvit(pokud bude lékař ochotný) anebo mít přidružené komplikace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.11.19 07:54

Byla jsem na pořádně u svojeho gynekologa a řekl mi že už tet mám sestoplou delohu asi s předešlého porodu… A ptám se ho jestli mi dá doporučenku na císař a on mi říká že to bude i bez doporučenky… Tak mám to chápat že to bude plánované? :)

• Nahlásit
  • Citovat
112
28.11.19 07:59

Taky jsem měla akutní CS před skoro 3 lety. Dneska jsem ve 41. tt a rodit budu pokud možno (poloha plodu :roll: ) normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.11.19 08:04

A sestouplá děloha je důvod pro cisarak?

• Nahlásit
  • Citovat
359
28.11.19 08:10

Prvního císaře jsem měla ze stejného důvodu jako ty. Nepostupující porod, já jsem otevřela jen na 3 prsty, nepomohly kapačky, prášky, nic. Kontrakce byly, pak teda spíše křížové bolesti. Druhý měl být klasický, ale týden před termínem malého měřili, že má přes 4 kg, tak se rozhodli pro císaře. S jizvou jsem problémy neměla. No a u třetího, tam už mi rovnou řekli, že to bude císař automaticky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
112
28.11.19 08:12
@Anonymní píše:
A sestouplá děloha je důvod pro cisarak?

To asi ne. Proč chceš znovu císaře?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.11.19 08:15

Wim že nejsem jediná… Ale měla jsem hnusný porod… Chtěla bych cisarak znovu… Vím že na přání to asi neudělají…
Pomohl by mi třeba psycholog?
Nebo mám jít do té samé nemocnice kde jsem rodila ať tam mají můj záznam v počítači z minulého porodu… Udělám cokoliv jen ať mám cisarak znovu

• Nahlásit
  • Citovat
465
28.11.19 08:16

Tak zalezi na porodnici. Tam, co jsem byla ja, tak si clovek mohl vybrat, jak chce po predeslem cisari rodit. Tedy pokud k cisari nebyl zadny jiny duvod. Byla tam i velka podpora, pro lidi, kteri chteli rodit normalne po predeslem cisari(asi jsem byla jedna z mala, co to chteli zkusit). Pokud k tomu neni jiny duvod, tak bych to urcite zkusila zase normalne. Bohuzel u me se nezadarilo, takze zas akutni cisar. Podruhe ta jizva bolela dele a vice nez po prvnim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3335
28.11.19 08:26

Nevím, také jsem měla prvního císaře (syn přestal dýchat, byl akutní) a nikdy mi dalšího nenabídli :lol: druhej porod normální, třetí taky. Nikdy se nikdo nezmínil že bych mohla rodit jinak než normálně. Pak mě chválil sám primář, jak jsem to zvládla, jak kdyby dnes automaticky jeden císař znamenal pořád císař :nevim: přitom pokud není problém s jizvou - dělohou, tak je fakt zbytečný řezat znova. Ano, pokud teda nemá problém i dítě.

Já měla super druhý porod, nedá se to srovnat s císařem. Minimální poranění, skoro žádná bolest, kontrakce jak nic. Rekonvalescence raz dva. Až třetí porod byl naprosto příšernej a už nikdy rodit nechci :lol:

Za mě, měla bys to zkusit, protože zkusit se má všechno, litovat určo nebudeš.. ten pocit porodit sama dítě, to je neopakovatelný ;) poprvé jsem se probudila, syna viděla až bůh ví kdy, připadá ti že ani není tvoje to dítě :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
624
28.11.19 08:43

To, že ti to řekne gynekolog ještě nic neznamená. Může i napsat doporučení ale finální rozhodnutí má lekar, který tě bude přijímat a vyšetřovat před porodem. Mě poslal gynekolog do porodnice s tím, že to bude určitě CS(poloha KP), já to obrecela a v porodnici říkali raději přirozený porod.. nakonec se dikybohu malá otočila ale pro mě představa císaře je šílená. A to jsem první porod měla opravdu ošklivý a bolavý(vyvolávaný).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11146
28.11.19 08:51

Mam za to, ze o tom stejne ve finale rozhduje porodnik :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7100
28.11.19 08:58

Ja chtela po SC prirozene, duvod SC byl nepostupujici porod. Rekli mi, at si nedelam iluze, ze to podruhe bude lepsi, ze nepostupujici porody se casto opakuji. A ze prvni dite jsem dost prenasela a po SC me stejne nenechaji prenaset. :nevim: Takze porodnice se priklanela od zacatku k planovane SC. Pak jsem mela navic tenkou jizvu, takze bylo rozhodnuto za me. Kamaradka rodila SC z duvodu zdravotniho stavu ditete a te prirozeny porod tolik nevymlouvali. Ale i tak na ni koukali trochu jako na blazna, rikala. Pak porodila prirozene bez problemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5701
28.11.19 10:42

@Lainaire8 on muze byt i jiny problem nez s jizvou/delohou nebo ditetem. (Vim, ze treba jedne zenske rikali, ze pujde na cs kvuli srazlivosti obrecela to a prisla do porodnice, tam vyvalili oci a sla normalne)
Prvni jsem mela akut cs, u druheho mi gyn rekla ze to rozhoduji az v porodnici, ze ani jeji doporuceni by nebylo k nicemu. V porodnici meli spoustu kecu, co se k nim tak brzo cpu (chtela jsem hned 36tt protoze to se to u prvniho podelalo), ale vzali me. Kdyz pak na kontrole doktorka precetla minulou spravu, expres se me zbavila a soupla me na rizikove a tam jako dali vybrat, ale tak jemne. Pak rikal, ze u me by ani nedoporucoval.

Jo a dite jsem videla hned jak ho vydali. Mel jsem jen spinal.
U prvniho to bylo jak pisou nademnou. Videla jsem ho az buhvi kdy, tak jakoby nebyl muj. Trvalo to, nez jsme si vytvorili vztah.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama