Předkožka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2

Reklama

Zerda
Kecalka 159 příspěvků 10.02.06 15:13

Holky, nesmejte se, jak moc jsem blba, ale prosim Vas, jaky je rozdil mezi obrizkou a obkrouzenim?Jana

Zerda
Kecalka 159 příspěvků 10.02.06 15:14

A pardon za tu hrubku.
J.

Abaja
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 10.02.06 15:18

Aspoň si myslim, u obkroužení předkožka zůstavá a zakrývá žalud,jde pouze o to,že nejde přetáhnout tam a zpět,což brání pohlavnímu styku v dospělosti,hy­gieně atd. U obřízky se předkožka odřízne a žalud zůstává stále obnažený. Doufám,že nekecám. :wink:

gandelion
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 10.02.06 15:37

Ahoj,
synovi predkozka taky nejde pretahnout, ma ji hodne uzkou - zalud nekouka ani kousicek :( V kvetnu (to mel 14m) jsme s tim byli v Motole na chirugicke ambulanci, kde nam rekli: NEPRETAHOVAT, MAZAT NECIM HODNE MASTNYM! A kdyz to nepovoli, za rok, rok a pul se mame znovu prijit ukazat :wink: Predkozka je kuze jako kazda jina a kdyz se hodne a casto promazava, zpruzni (nebo jak to jinak napsat).
Mazeme pri kazdem prebalovani Excipialem masti a pozoruju mirne zlepseni, tak uvidime, jak to nakonec dopadne! Obkrouzeni nebo kortikoidni masti bych se rada vyhnula…
Hezky den
 Eliska

Anonymni  10.02.06 16:06

Tak já sama teď nevím-synovi bylo 21měsíců. Když jsme byli ve 4měsících na urologii, kde ho cévkovali a trošku za tím účelem stáhli předkožku,řekli pak,že máme stahovat opatrrně jen tak jako oni,tudíž velmi málo a že to povolí časem-většinou tak do 3 let samo.Pediatr nám k tomu také neřekl nic,že by se to mělo řešit nějakým zákrokem.Jde nám to zatím trochu-ani ne do půlky.
 Lisa

Maka
Závislačka 2857 příspěvků 10.02.06 16:09

ahoj,

můžu říct že uspokojivou odpověď na tohle téma asi nenajdete.. vychází mi to 50 na 50:o)

u nás se nepřetahuje… vím že naše dr. to od roka doporučuje… četla jsem strašné příběhy těch co přetahovali i tech co nepřetahovali…

já jsem zatím rozhoodnutá nepřetahovat… vsak jak to dělají jindě - v jiných zemích… a dřív???? to se taky řešilo????? docela by mě to zajímalo…

Anonymni  10.02.06 16:28

U nás to bylo takhle

v 10 měsících nám lékař při prohlídce řekl, že malýmu předkožka přetáhnout nejde a dal nám hormonální mast, s tím, že ale stejně v nějaký úspěch nevěří a v určitém věku budeme muset na zákrok. Já to obrečela a vzala synka k jinému dětskému lékaři , protože jsem se s jedním názorem nesmířila.

Ten mi řekl, že je brzy na nějaké závěry a doporučil občas zkusit přetáhnout. Protože jsem se bála, zkoušeli jsme přetahovat jen občas, snad jednou za 14 dní. Kolem 1.5 roku při prohlídce najednou pindík přetáhnout šel. Měla jsem obrovskou radost. Nějak jsme se v tom zhlídli a na pindíka pozapomněli a nepřetahovali.

To se nám ale vymstilo a najednou pinďa zase přetáhnout nešel. Začala jsem hysterčit a pomalu zkoušela každý druhý den přetahovat - to bylo asi kolem 22 měsíců. Výsledek je takový, že dnes 25 měsíců zase přetáhnout jde a bez problému - přetahujeme asi každý druhý den a už budeme dokud si pinďu nezačne umávat sám.

Myslím , že nemá cenu tohle uspěchat, jenom tím můžete malýmu způsobit trauma.

Ahojky Evula

Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 10.02.06 19:02

Tak ještě dodám.

Nejstarší syn má po obřízce normálně předkožku přes žalud, ale je stejně ta kůže taková divná, jak má na sobě jizvu. Takže to není klasická obřízka. A samozřejmě mu ji dělali pod celkovou narkozou. Ten mladší neměl tu předkožku úzkou, ale měl ji jakoby přilepenou k žaludu. Proto mu to dr obkroužil (jakoby odlepil) tou sondičkou a to bez narkozy. Ale je fakt, že urologové nechtějí, aby to obkružování dělali pediatři. Radši to prý udělají sami.

Julda

Stránka:  « Předchozí 1 2

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Co by mělo obsahovat náhradní kojenecké mléko pro vaše miminko?

Dnes je na trhu široká nabídka umělé stravy pro kojence. Už není jen jedna... číst dále >

Jak nakupovat na Wish: Návod a tipy, na co si dát pozor

Wish.com prodává tak levné věci, že je tomu těžké věřit! Sepsali jsme proto... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodina přišla o dům, synům hrozí dětský domov. Pomozme jim

Adam (11) chce být farmářem, i když od naší návštěvy už možná raději... číst dále >

Sója u žen zvyšuje plodnost, u mužů ji snižuje, řekl lékař v Rozstřelu

Každý čtvrtý pár v Česku má v současné době problémy s plodností. "Hlavním... číst dále >

Reklama