Reklama

předkožka u chlapečka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sosua
Povídálka 48 příspěvků 09.03.09 15:09
předkožka u chlapečka

Zdravím, jak má vypadat předkožka zhruba u 15 měsíčního batolátka. Jak je to s přetahováním.
Díky za odpověď.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

gabrinka
Stálice 98 příspěvků 09.03.09 15:18

Ahoj,
my jsme měli zhruba v těch 15 m docela problém - přetáhnout nešlo a pod tím se začaly dělat nějaké cystičky - muselo se odstranit - chirurgicky, zaživa… hrůza, ještě teď je mi z toho zle. Ale jinak asi ještě nejde přetáhnout…
Gábina (Ríša 4,5r, Vendulka 2r)

Magi
Kecalka 421 příspěvků 09.03.09 17:23

Většinou doktoři radí do 3. roku věku nepřetahovat.

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 09.03.09 21:30

Souhlasím s Magi, nepřetahovat, v 1,5l je malej.

sosua
Povídálka 48 příspěvků 09.03.09 21:47

Na přetahoání předkožky existují fakt různé názory. Mě naše Dr. oporučila od 1 roku občas zkusit, někteří lékaři doporučují až od 3 roku.Pak se v tom vyznejte. Je ale normální, že mu to vůbec nejde. Má úplně malinkatý otvůrek, cca 2mm. Je to věkem?

Haidule
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 10.03.09 13:35

ma mame klucika dva roky…nepretahu­ju,povoluje se to samo,obcas teda kdyz ho koupu tak jemne zkusim stahnout jinak ne.....

davmi
Kelišová 5251 příspěvků 10.03.09 13:41

Tak Vojtovi taky nejde přetáhnout ani kapánek,navíc si na něho nenechá skoro ani šáhnout :) Jsem zvědavá,co nám řekna mudra na 3leté prohlídce,ale chirurgicky to dělat zatím nenechám,pokud nemá problémy,nerudne a čurá normálně,tak jsem fakt zá:,–(ně proti!

martinaSK
Neúnavná pisatelka 15317 příspěvků 10.03.09 13:56

ahojky… :)

tak ja mam chlapca 15mesacneho a nam DR kazala od narodenia pretahovat kolko pojde…pri kupani.....tak sme poctivo robili a teraz s tym nemame ziadne problemy,ide mu to krasne dole a kubko pekne drzi kym mu ho ocino umyva… :oops: :lol:

megee
Kecalka 237 příspěvků 10.03.09 16:22

my to máme stejně jako martina sk dr. říkala že už tak od 2 měs. zkoušet při koupání a problémy s tím nemáme, jde mu to krásně a nevadí mu to…

vasinka
Ukecaná baba ;) 1360 příspěvků 10.03.09 16:46

No my jsme nepřetahovali do roka a pak jen jak to šlo. No a jednou seděl na nočníku a začal brečet že ho bolí pindík. Na pohotovosti mu to přtáhla co to šlo silou a co humusu se mu tam nahromadilo. No a říkala přetahovat každý den a i trošku silou silou, aby to povolovalo. No a jsme na tom, že ho skoro přetáhneme. Lepší takhle než aby pak poslala na chiru. Ze začátku nechtěl a teď už každý večer říká ještě pindíka. No a druhému jsem to teď zkusila a jde mu to už teď tak vždycky tak jednou týdně protáhnu. Přece jen po téhle zkušenosti.

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 10.03.09 17:00

Tak nam teda dr. rekl, ze muzem pretahovat hned od narozeni, ale jen pri koupani a v teple vode, od narozeni jsme pretahovali kam to slo samo a ono se to postupne povolilo a ted nemame problem. Jak Tadeas rostl tak se naucil ve vane sam „cvicit pytlikem“ a nema problem, taky ho aspon poradne umeje.

Jo a muj manzel s tim mel jako malej taky problemy a dr. mu tehdy pred tema 20ti rokama poradila to samy, pretahovat pod vodou co to pujde - zas ne silou a zadna chirurgie se nekonala.

Ikulka
Závislačka 4099 příspěvků 11.03.09 21:39

Vidím, že na tohle se názory opravdu různí… U prvního nám taky dr. říkala, že stačí od roku, jenže mu to vůbec nešlo, ale neměl zúženou předkožku, ale „přilepenou“ a tak doktorka radila každý den ve vaně zkoušet co to půjde, že to povolí. Šlo to, ale opravdu strááášně pomalu a tak mi nezbývalo než vzít kluka v 6 letech na urologii a tam mu to násilím strhli. Nebyla to ale taková hrůza jak jsem všude četla - malý to zvlád naprosto v pohodě. Horší mi přišlo to následné mytí, aby mu to znovu nepřirostlo, první dny hodně protestoval když došlo na mytí pindíka :D
No a teď mám úplně stejný problém s naším druhým prckem, nedávno měl rok a tak jsme zkoušeli přetahovat - no jak jinak, nešlo ani kousek. Takže budeme zkoušet dál, ale pokud to nebude mít úspěch tak určitě nebudu čekat tak dlouho a nejpozději ve 3 letech s ním taky zajdu na urologii.

KalinkaIvča
Závislačka 4308 příspěvků 11.03.09 21:51

Honzíkovi taky přetahujeme na radu naší dr. od roka, zhruba přes den po koupání, jde to pěkně (spodní strana míň, ale tam je uzdička, tak si myslím, že je to proto), do roku roku jsme měli jen hlídat, aby měl dostatečnou dírku na čůrání.
S tím mytím … dr. nás poučila, ať před zahájením přetahování určitě nevymývám ten bílý mázek, právě ten pomáhá s tím „odloučením“ …co přetahujeme, tak se mázek nedělá.

I.

marcelka_88
Extra třída :D 13795 příspěvků 12.03.09 07:56

Ahooj,
názory se opravdu hooodně liší… Máme opravdu skvělou doktorku a ta to zkoušela sama, stáhla mu to maličko a ted už ne až zase po roce a můžu říct, že díky tomu nebudeme mít asi žádné problémy, protože už ted to jde a doktorka také říkala že to půjde hezky.. Ted už to neděláme až zase po roce tam půjdeme, tak ona si to opět udělá sama…

Alenka
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 12.03.09 08:54

Ted zrovna resime s manzelem pretahovani. Nase doktorka nam od zacatku rikala, ze malej nebude mit problem. Od malinka pretahujeme ve vode, ale ne zadna sila, jemu to jde celkem pekne. Jen na konci je ta kuzicka jakoby srostla nebo prilepena. Tchyne mi hned rikala, ze bude muset na chirur. zakrok, ja si porad rikam, ze je na vsechno dost casu. Jak pujdeme na 1,5 rocni prohlidku, tak se zeptam. Kazdopadne, kdyz ctu vase prispevky, tak jsem klidna a ve vode budeme dal cvicit.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >