Předmanželská smlouva a rozvod

Anonymní
18.4.21 11:05

Předmanželská smlouva a rozvod

Ptám se teoreticky. Chceme se vzít, ani jeden nic nemáme (auto, děti s někým jiným, nemovitost…). Já určitě nic dědit nebudu, partner asi až za mnoho let (cca 30 let) a ani to není jisté. Partner chce předmanželskou smlouvu. Znamená to, že po rozvodu nedostanu vůbec nic? I kdybychom za ty roky koupili dům, pořídili auto apod.?
Máme dítě, další plánujeme.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2252
18.4.21 11:09
@Anonymní píše:
Znamená to, že po rozvodu nedostanu vůbec nic? I kdybychom za ty roky koupili dům, pořídili auto apod.?

Znamená to, že dostanete to, co bude podle smlouvy. Takže, když si dáte do smlouvy, že po rozvodu nedostane nic, tak po rozvodu nedostane nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26201
18.4.21 11:19

A co do ty smlouvy chce napsat? Nevím, jestli bych plánovala druhé dítě s někým takovým :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7981
18.4.21 11:28
@Anonymní píše:
Ptám se teoreticky. Chceme se vzít, ani jeden nic nemáme (auto, děti s někým jiným, nemovitost…). Já určitě nic dědit nebudu, partner asi až za mnoho let (cca 30 let) a ani to není jisté. Partner chce předmanželskou smlouvu. Znamená to, že po rozvodu nedostanu vůbec nic? I kdybychom za ty roky koupili dům, pořídili auto apod.?

Ne. Předmanželská smlouva znamená přesně to, co se do ní dá. Pokud podepíšeš, že pak po rozvodu nic nechceš a všechno necháš partnerovi, tak můžeš, jsi svobodná a svéprávná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
18.4.21 11:29

:D a co do té smlouvy napíšete? předmanželká smlouva má podle mě význam, pokud jeden z vás má nějaký super majetek, o který se nechce při rozvodu tahat. u dvou lidí s holým zanďourem nevidí důvod :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1380
18.4.21 11:34

Nevidím důvod pro předmanželskou smlouvu. Klidně ať si ji přítel napíše, ale nechala bych to napsat tak, že při rozvodu půjde všechen nabyty majetek napůl a dědictví si celé nechá on. Což by takhle bylo i bez předmanželské smlouvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
18.4.21 11:38

A řekl to z jakého důvodu, když ani jeden nic nevlastníte??? Tomu nerozumím, proč dělá důležitého, když nemá nic :lol:
A další věc, která by mě dorazila je, že ti vůbec nevěří a nejspíš s tebou do budoucna nepočítá.
Kdyby měl děti z předchozího manželství a majetek, tak bych to pochopila, ale když až s tebou začal žít rodinným životem a všechno budete budovat spolu od začátku, tak to ztrácí smysl. Leda, že ti neříká pravdu a nějaký majetek už podědil :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3827
18.4.21 11:39

A co tam chce psát? Chápe tvůj přítel k čemu Předmanželská smlouva funguje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1461
18.4.21 11:42

Předmanželská smlouva má smysl v případě, že do ní vstupují partneři už s nějakým majetkem, nebo nadprůměrnými příjmy a tudíž by třeba u případného rozvodu mohli hodně tratit.
Pokud máte oba dva prd, tak si taky oba dva prd odnesete. To co nabydete před svatbou, je pořád vaše. Pokud má přítel teda nějaký spořící účet na kterém má schovaných pár mega, tak těch pár mega bude jeho i když si vás vezme. To co nabydete po svatbě je součástí SJM, i kdyby to bylo z peněz, co si našetřil před svatbou.
Ale pokud opravdu nemá nic, tak tohle postrádá smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
18.4.21 11:42

Asi si myslí, že kdyby náhodou někdy v životě vydělal miliony, a žena ho chtěla opustit, tak ať odejde s holou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3920
18.4.21 11:45

My predmanzelskou smlouvu mít budeme, ale máme k tomu pádné důvody. Každý máme své děti, svojí nemovitost, své auto a jiný majetek. Společného už toho moc nevybudujeme, proto si to musíme ošetřit. Společné dítě nemáme ani mít nebudeme. V našem případě je smlouva opodstatněná, ve vašem poztrácí smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
18.4.21 11:45

Čistě z právního hlediska, pokud budete mít předmanželskou smlouvou zúžené společné jmění manželů na nutné minimum, po rozvodu by se dělil majetek stejně, jako kdybyste nebyli manželé a jen se rozešli. Pokud byste např. koupili dům, záleželo by na tom, jestli by byl napsaný jen na jednoho z vás, nebo podílově na oba…to samé účty, auto atd. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.21 11:48

Má práci, která má velký potenciál a jednou bude vydělávat velké peníze (jako např. doktoři, taky že začátku nemají moc a za pár let vydělávají hodně).

Jako důvod mi uvedl, že chce rozdělení majetku kvůli dluhům co by na jednoho z nás mohly vyplavat nebo které bysme si mohli během života udělat.

• Citovat
  • Nahlásit
26201
18.4.21 11:51
@Anonymní píše:
Má práci, která má velký potenciál a jednou bude vydělávat velké peníze (jako např. doktoři, taky že začátku nemají moc a za pár let vydělávají hodně).Jako důvod mi uvedl, že chce rozdělení majetku kvůli dluhům co by na jednoho z nás mohly vyplavat nebo které bysme si mohli během života udělat.

Tak pak se ale nemá cenu ženit vůbec, to jako promiň. Tady to hraní na moje tvoje v manželství moc dobrý neni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3827
18.4.21 11:51
@Anonymní píše:
Má práci, která má velký potenciál a jednou bude vydělávat velké peníze (jako např. doktoři, taky že začátku nemají moc a za pár let vydělávají hodně).Jako důvod mi uvedl, že chce rozdělení majetku kvůli dluhům co by na jednoho z nás mohly vyplavat nebo které bysme si mohli během života udělat.

on ví v dnešní covidové době, že bude vydělávat velké peníze? Má křišťálovou kouli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat