Reklama

Předsudky vůči Slovákům

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.18 22:12
Předsudky vůči Slovákům

Stydím se ale rada mých přátel ma předsudky vůči Slovákům. Ne moc opodstatněné. Setkali jste se s tím nebo jak to cítíte vy? Chodili jste se slovakem? Poslední dobou to vidím uz i v praci. Vybírali jsme nové kolegy a najednou se ozvalo “hlavně ne Slováky”. Ptám se samozřejmě z určitého důvodu ale ten není důležitý :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 22 Další »

Reklama

Reakce:

VeHE
Závislačka 4093 příspěvků 07.02.18 22:14

Mám kamarádku Slovenku i rodinu na Slovensku… blbec může být i Čech :nevim:

Hroznej puberťák
Závislačka 4496 příspěvků 07.02.18 22:14

No tak jasně, to by pak v práci byla samá čučoriedka, krhlička a rušňovodič, kdo to má vydržet :jazyk: :D

Janasas
Kelišová 5252 příspěvků 07.02.18 22:14

Jako nějakou averzi to určitě ne, ale jako mladá slečna- okolo 20 let jsem hodně slyšela, když jsem řekla, že třeba jsem se seznámila se Slovákem, tak něco v tom smyslu, ježíš, oni jsou takoví divocí, a hodně svérazní…

jary1
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 07.02.18 22:15

Nesetkala jsem se s tím a mám za manžela Slováka. Mně Slováci nepřijdou oproti nám, tak rozdílný.

Litta
Extra třída :D 13433 příspěvků 07.02.18 22:16

Naopak. Zatím jsem se setkala jen se skvělými Slováky, jak ve škole, tak v práci, tak ve vztahu. Žiju se Slovákem, brácha se Slovenkou,… Ale obecně to takhle stejně nejde říkat. ;)

Bábrdl
Generální žvanilka 21184 příspěvků 07.02.18 22:16
@Anonymní píše:
Stydím se ale rada mých přátel ma předsudky vůči Slovákům. Ne moc opodstatněné. Setkali jste se s tím nebo jak to cítíte vy? Chodili jste se slovakem? Poslední dobou to vidím uz i v praci. Vybírali jsme nové kolegy a najednou se ozvalo “hlavně ne Slováky”. Ptám se samozřejmě z určitého důvodu ale ten není důležitý :)

Ne, nesetkala. Leda s takovým tím přátelským popichováním :think:

Šarlota4
Echt Kelišová 9735 příspěvků 07.02.18 22:18

No my v kolektivu taky nebrali, pac to byla vzdycky hruza. Dodnes se tam hulaka “ hlavne ne slovaky”. Ale mohla to byt nahoda :) urcite to neni pravidlo.

drewlet
Závislačka 4483 příspěvků 07.02.18 22:18
@Anonymní píše:
Stydím se ale rada mých přátel ma předsudky vůči Slovákům. Ne moc opodstatněné. Setkali jste se s tím nebo jak to cítíte vy? Chodili jste se slovakem? Poslední dobou to vidím uz i v praci. Vybírali jsme nové kolegy a najednou se ozvalo “hlavně ne Slováky”. Ptám se samozřejmě z určitého důvodu ale ten není důležitý :)

nesetkala, Slováci jsou fajn :kytka:

selia
Ukecaná baba ;) 1967 příspěvků 9 inzerátů 07.02.18 22:19

Iba na internete, v reálnom živote len raz. A to tu žijem vyše desať rokov. :D

Šarlota4
Echt Kelišová 9735 příspěvků 07.02.18 22:20

A strasne nerada posloucham slovaky mluvit :oops: je to uplne teply. Naopak slovenky mluvi krasne :) to je jen subjektivni pocit

marzanna
Kecalka 245 příspěvků 07.02.18 22:21
@Anonymní píše:
Že je někdo nechce v té práci, to po svých zkušenostech i chápu. Ve chvíli, kdy poměr Slováku přesáhl určitou mez, tak už se např. ani na pozicích, kde to měli povinné, neobtěžovali mluvit česky, víceméně si z firmy udělali takový „stát ve státě“ a bylo úplně jedno, že byly zavedené nějaké pořádky, oni prostě pekli spolu…

Laarijane
Povídálka 31 příspěvků 07.02.18 22:26

No, já musím říct, že po rozdělení jsem Slováky vyloženě neměla ráda. Byla jsem tenkrát dítě a zrovna jsme byli ve škole v přírodě v Tatrách. Chovali se příšerně a nebylo to o jednotlivcích, naráželi jsme na to všude a vyloženě to byly narážky na to, že jsme Češi… Jenže to už je dááávno. Dneska jich žije dost v mém okolí a jsou úplně zlatí… Těžko říct, proč někdo cítí takovou zášť, ale já mám zkušenost, že s nimi nikdo nemá problém.

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 11041 příspěvků 07.02.18 22:27
@Šarlota4 píše:
A strasne nerada posloucham slovaky mluvit :oops: je to uplne teply. Naopak slovenky mluvi krasne :) to je jen subjektivni pocit

Takový pocit mám spíš u polštiny. Slovenština se mi líbí. A neškatulkuju podle země původu, spíš čekám, jak se projeví.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.18 22:29

Já prave s žádným nikdy problém neměla a ted jsem potkala jednoho Slováka a randime spolu, takže si těch narážek všímám víc a vadí mi to :? :?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 22 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Za 50 až 100 let se podle vědců začne válčit o vodu! Kde dojde ke konfliktům?

Globální oteplování nebezpečně pokračuje, v Česku jsme to ostatně během léta... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >