Pregnyl injekce - máte zkušenosti?

41
17.6.05 12:43

Pregnyl

Ahoj snažilky,
máte některá zkušenosti s injekcí Pregnyl? Jestli ano, můžete se o ně podělit, prosím? Díky moc, pá Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3321
17.6.05 16:44

Dr.mi ji píchal jako zakončení stimulace hormonama.Neměla jsem ovulaci,tak na:,–(ili léčbu Clostilbegytem-asi týden a pak kontrola na UTZ.Folikul tam byl,tak mi píchl Pregnyl na spuštění OVU.Měla proběhnout do 48h.

No a dneska máme nádherného 4.měsíčního Štěpánka-povedlo se hned ten první měsíc stimulace.

Gabka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6165
16.8.05 13:07

Můžete mi někdo prosím poradit jestli je možné apliovat Pregnyl, aby folikul praskl, když už jsem začala užívat druhý den utrogestan? Mám ho brát od 15. dne cyklu, ale folikul uzraje až 16-17.den, nedojde k nějakému vzájemnému ovlivnění těchto léků. nebo utrogestan mám přestat brát a začít až pár dní po pregnylu, ale bude mít pak mimísek šanci na případné uchycení???? :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
17.8.05 16:04

Ahoj holky,
mohly byste mi prosim poradit s injekcemi Pregnylu? S manzou se snazime devaty mesic a vcera mi moje gyndarka napsala podpurnou lecbu - od 5DC do 9DC 1× polknout Clostilbegyt a pak mam prijit 20DC na injekci Pregnylu (pry bych mela prijit 18DC, ale je zrovna vikend :( ). Ovulace normalne u mne probiha, jen mam pry nizsi hodnoty hormonu gestagenu (tedy asi progesteronu). Ja myslela, ze Pregnyl se picha pro spusteni OVU? A ja mam ovu obvykle 13-15DC, to ten 20DC budu mit uz davno po ovulaci. Nemohla se ta doktorka splest? Nebo se ten Pregnyl dava take jako podpora lutealni faze a pomuze udrzet pripadne tehu?
Diky moc za rady.
Medka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.8.05 13:23

Ahoj Medko, Pregnyl se píchá před ovulací, aby vajíčko pořádně dozrálo a proběhla ovulace. Většinou se folikuly sledují ultrazvukem a až dorostou do asi 20 mm , píchne se Pregnyl a do asi 48 proběhne ovul. Pregnyl se může ale i píchat po ovulaci, většinou se píchá dávka 10 000j ve třech injekcích ( tři dny po sobě nebo obden po ovul.) Píchá se k udržení případného těhotenství, Pregnyl po ovul. dávají většinou až v centrech, u gynekologů se většinou píchá jen na vyvolání ovulace. Možná bych Ti ještě doporučila at k doktorce zajdeš na ultrazvuk dva, tři dny dříve než dojde podle Tebe k ovulaci, at si ověříš, jak Ti vaječníky reagují.

• Nahlásit
  • Citovat
46
18.8.05 14:19

Ahoj Janal, tuhle odpoved uz pisu potreti, nevim, proc se mi tam nezobrazuje :? Tak snad se tedka uz povede :) Dekuji Ti za informace, vcera jsem si ty injekce vyzvedla v lekarne a vsechno jsem si precetla v pribalovem letacku. Takze ja mam dostat ty tri injekce az po me ovulaci na udrzeni pripadneho tehu. Na UTZ mam jit nekdy pred MS, aby se Dr. podivala, jestli se mi neutvorily cysty po tom Clostilbegytu 8O No snad se nam to mimco uz povede. Kez by :!
Ahoj Medka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.9.05 14:47

clostibelgyt + provera

Holky nemuze mi prosim nekdo poradit s touhle otazeckou? Pred rokem jsme chteli zkusit prijit do jineho stavu s pritelem ( uz po par mesicich snazeni) a doktorka mi predepsala 5-9dc Clostibegyt a potom 17-25 dc proveru 5mg ( na udrzeni sliznice). Ty leky jsem si tenkrat nestacila vzit neb jsme se s pritelem rozesli. Po roce se opakuje podobna situace, chteli bychom zkusit opet otehotnet, nasla jsem tyto leky z minuleho roku ( nejsou propadle), ale kdyz jsem si dukladne precetla letak k Provere, tak se tam nic nepsalo ze je to lek vhodny ke stimulaci sliznice ale naopak ke spusteni menstruace a ze by se nemel brat pokud je zena uz tehotna. Moje lekarka je cely mesic mimo a nechci se na to chodit ptat nekam jinam. Nevite, jestli se lekarka nemohl splest kdyz mi napsala proveru v tom 17-25DC ( teoreticky uz po otehotneni) nebo treba jestli ja jsem to nejak nespletala…? Dekuji moc, Misule

• Nahlásit
  • Citovat
4764
3.9.10 14:34

Pregnyl

ahoj holky, prosím Vás, pregnyl mi může normálně píchnout gynekolog? nebo ho aplikují pouze někde v Caru? díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
111
7.9.10 19:59

Ahojyk. Pregnyl ti píchne normálně sestra u tvého gynekologa. Já sem na to chodila půl roku, bohužel bez úspěchu. Držím ti palečky, aby si dopadla líp než já

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lady0
15.12.11 20:06

co pak!

jsem na tom stejně už 3 měsíc pregnyl a nic tak se ptám co pak další 3 měsíce a pak už říkal doktor že se mám zamyslet jestli by nebylo lepší asistovaná reprodukce !

• Nahlásit
  • Citovat
mili70
24.4.12 09:36

gratuluji ,nám se nevede ani po půl roce přesto že jak tvrdí lékař je u nás obou vše v pořádku :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.7.14 08:01

Fakt takto v u gyndare?

• Nahlásit
  • Citovat
554
24.7.14 14:22

My když se snažili tak jsem shodou okolností byla u gyndaře na kontrole když se schylovalo k ovulaci. Tak mi řekl, že to je krásně najetý a pro podporu píchne pregnyl, aby vejce pěkně dozrálo a ovulace proběhla. Ďobla mi ho sestra hned po kontrole a ještě jsem dostala duphaston na podporu sliznice. Teď mi tu z této akce spinká roční synek. Snažili jsme se 2,5 roku. CAR jsem nikdy nenavštívila neb jsem se bála tý hormonální léčby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
970
6.3.15 13:42

Dotaz měl někdo po pregnylu červený teplý flek na břiše?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
22.3.16 23:36

Pregnyl 5000

Ahoj holky 7.3. Mi pichly pregnyl 5000 a 8.3.styk mela jsem to dostat 20.3. A nic ale vzdy kdyz jsem to mela dostat tak 15dni dopredu me boleli prsa a ted me boleli a kdyz bylo 20.3.tak nic a ted posledni dva dny dole na levo me. picha mam to jako kdyz jsem sla rodit tak me to boli :lol: :lol: Myslite ze jsem tehotna?? Kdy mam udelat test za 10-14 dni? Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama