Přeji si druhé dítě, ale manžel ne

Anonymní
17.1.20 23:01

Přeji si 2.dítě, manžel ne...

Nevím, co dělat. Můj muž má již 2 dospělé děti z prvního manželství a je mu 47. Máme 3letou dceru. Mně je 39 a Vim, že brzy bude na další dítě pozdě. Dcera je hodná a chytrá. Občas je ufnukanek jako každé dítě. Manžel nechce o druhém dítěti ani slyšet. Já jsem z toho nešťastná a je mi čím dál protivnejší, i když ho mám ráda. Chce mít svůj klid a ne další dítě. Moje dcera se mi ptá, jestli přinesu miminko, že by ho chtěla, sousedi a příbuzní se ptají a já nevím, co říct. Nechápu, jak může být takový problém, mít 2 děti, když se starám stejně celý den já. Nechci manžela ztratit a zároveň si preji ještě jedno dítě. Jsem už z toho zoufalá. Ma to někdo stejně?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

454
17.1.20 23:07

No a vy jste o tomhle nemluvili už dřív kolik plánujete dětí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.1.20 23:17
@Medičkaa píše:
No a vy jste o tomhle nemluvili už dřív kolik plánujete dětí?
Říkal, když jsme spolu chodili, že nemiluje děti a chce další. Víc jsem to neřešila.
  • Nahlásit
  • Citovat
2025
17.1.20 23:19

Upřímně se manželovi ani moc nedivím když už 3 deti má a táhne mu na 50.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2565
17.1.20 23:21

No tak je mu 47 a chce mít už klid. Ne zase řvoucí mimino. Ví, co obnáší 2 děti. Oni ty děti taky porostou a než to vyroste, kolik mu bude? Nehledě na finance, čím starší dětí, tím víc finance lítají. Nechce prostě začínat zas od začátku. Ale chápu jeho i tebe. Ale o tom jste si asi měli promluvit, než jste šli do dětí. Já druhé dítě měla v čerstvých 38 a je to prostě pozdě. Mladšímu je 5 a já lítám do práce, domů, jak zběsilá. Kolikrát si říkám mít jedno, tak je to daleko víc na pohodu. Ale děti samozřejmě milujeme, ale je to hodně náročné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2339
17.1.20 23:22

Já ho chápu, bude mu 50. Má dvě dospělé děti a tříleté k tomu. Už si své „splnil“. Proč jste si o tom, kolik chcete deti, nepromluvili na začátku vztahu? Ušetřila by sis trápení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
454
17.1.20 23:22

No já mám teda taky staršího chlapa (dokonce o 15 let) a jasně mi řekl že má určitou věkovou hranici po které děti už nechce, ani ne tak pro svůj klid ale spíš nechce být pak starý otec, vypadat na rodičáku spíš jak dědeček atd. Proto jsem s prvním dítětem chvátala abychom pak stihli ještě druhé. Ale kdyby se nám to nedej bože nepodařilo jsem smířená s tím že má prostě na takovou volbu plné právo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20293
17.1.20 23:26

Řekla bych, že je od něj velmi velkoryse pořídit si ke dvou dětem z prvního vztahu další jedno dítě. Chtít více vzhledem k vaší situaci je podle mě dost nefér. Chce mít svůj klid a nedivím se mu. Když navíc vezmeš v potaz, jak dlouho musí další dítě živit a být aktivní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
17.1.20 23:28

Mému muži bude taky brzy 47let a zrovna nad dítkem přemýšlíme. On má dvě dospělé 21 a 18let. Já mám prvňáčka a spolu máme dcerku 18 měsíců. Říkám si, že buď se v létě začneme snažit nebo to už necháme jak to je. Je mi 33 a vím, že bych ve 40 rodit už nechtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
433
17.1.20 23:42

Asi to chtělo řešit od začátku, pokud to není změna názoru. Mimochodem můj muž má taky 47 a čekáme teď miminko, druhé dítě. Ale on je tělem i duchem mnohem mladší, někdy nechápu, jak to všechno dělá a kdy to stíhá, má tolik energie, přitom se nám na 100% věnuje. Většina mých vrstevníků vypadá hůř a jako strejdové na dědině. Asi má každý ty limity jinak nastavené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
134
18.1.20 00:05

Já ho taky chápu. Můj táta je stejně starý jako váš manžel a bude tento rok dědeček. Nedovedu si představit jak bych se cítila já nebo mé dítě kdyby si mě jeho spolužáci pletli s babičkou. V jeho věku už bych chtěla klid a pomalu ty vnoučátka než další dítě.
Na druhou stranu chápu i vás, že by jste chtěla mít své 2 děti, ale v tom věku bych se spokojila jen s jedním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.1.20 00:06

Chápu tvou touhu po druhém dítěti, ale zároveň chápu i manžela. To, že se převážně budeš starat ty, to je sice pravda, ale vem si, že než se dítě vypiplá a osamostatní, jemu bude minimálně 60… Třeba touží po společné dovolené jen vás dvou, po životě s tebou bez „komplikací“. S malým dítětem je dovolená vždycky plná kompromisů, podřizuje se mu volný čas, omezuje sexuální život i partnerský život :nevim:

Naši kamarádi si v podstatě ve stejném věku pořídili ke dvěma dospělým dětem benjamínka a jsou z toho úplně vyčerpaní. Starší děti se jim bouří, protože nemají klid, kamkoli se jde, jede, je to provázené řevem. Dítko milují, ale aby ho „umlčeli“, tak ho šíleně rozmazlují. Uvědomují si to, ale pořád od nich slyším, jak už jsou vyčerpaní a udělají cokoli pro trochu klidu. A to to mrně není prototyp nějakého šíleného smrádka, takové průměrně uvztekané batole procházející vzdorem. Ale sami přiznávají, že je to dost šok, jak už byli zvyklí na ty dospělé a svobodu, tak jsou najednou upoutaní zase k mrněti. A třeba z praktického hlediska - v době, kdy budou už v důchodě, tak dítě jim teprve půjde na střední, až půjde na výšku bude jim 70 a kdo to dítě v tu dobu uživí, podpoří :nevim:

U dalších kamarádů si zase ona prosadila druhé dítě, manžel byl několik let proti, pak ve slabé chvilce kývl, vyšel první pokus a skončilo to rozvodem. Měla rizikové těhotenství, on musel omezit na několik měsíců práci a starat se o starší dítě. Po porodu ji vyčítal každé zaplakání… Nepoznávala jsem je. Vždycky byli tak harmoničtí a najednou se k ní začal chovat jak ke kusu hadru se slovy: Chtělas dítě, tak se starej. Cokoli se doma podělalo, tak on ji v tom nechal vymáchat :(

Nechci děsit, ale někdy musí rozum zvítězit nad touhou a uvědoměním, jestli ti na mateřství záleží víc jak na partnerství :nevim: Jiné by to bylo, kdybyste měli jen jedno dítě a z minulosti žádné.

• Nahlásit
  • Citovat
471
18.1.20 00:37
@Anonymní píše:
Nevím, co dělat. Můj muž má již 2 dospělé děti z prvního manželství a je mu 47. Máme 3letou dceru. Mně je 39 a Vim, že brzy bude na další dítě pozdě. Dcera je hodná a chytrá. Občas je ufnukanek jako každé dítě. Manžel nechce o druhém dítěti ani slyšet. Já jsem z toho nešťastná a je mi čím dál protivnejší, i když ho mám ráda. Chce mít svůj klid a ne další dítě. Moje dcera se mi ptá, jestli přinesu miminko, že by ho chtěla, sousedi a příbuzní se ptají a já nevím, co říct. Nechápu, jak může být takový problém, mít 2 děti, když se starám stejně celý den já. Nechci manžela ztratit a zároveň si preji ještě jedno dítě. Jsem už z toho zoufalá. Ma to někdo stejně?

No já se mu ani nedivím je mu 47 pokud si pořídí dítě ve 48 letech pak až bude na VŠ tak mu bude 66 let jako představa že v té době zajistí 2 vysokoškoláky z důchodu je nereálná. Jestli jste chtěla 2 děti tak jste na to měla myslet dřív než v 35 letech. Za to, že máte jen jedno dítě Váš manžel nemůže a máte pravdu už mít dítě nebudete to je právě ta krize středního věku, kdy už člověk začíná bilancovat co v životě nedosáhl. Musíte se s tím smířit je to daň, kterou platíte za to, že jste se rozhodla založit rodinu až později kdy už bylo přebráno nakonec se můžete radovat s toho co máte - taky jste mohla být svobodná matka nebo bezdětná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9842
18.1.20 06:50

Jak tady pisou holky. Kazdy to mame nastavene jinak. V 50 uz byva dost muzu dedeckem a ne otcem. A pokud nejste milionari, pak zapremyslej, kdo by benjaminkovi financoval studium a zivot na VS. Otec ze sveho duchodu uz asi ne, kdyz v te dobe budete financovat soucasne trilete ditko :nevim: A uzivit celkem 4 deti (i kdyz 2 uz odrostle) to je taky masakr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8630
18.1.20 07:11

No tak dvě děti jsou dospělé, tak se snad nefinancuji.
A co ten tvůj čekal? Že se spokojís s jedním, zatímco on má tři?
Je to od něj sobecké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama