Prenascan NIPT test..

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
907
20.5.22 19:04

Prenascan NIPT test..

Ahoj holky, je tady některá, která byla na testu Prenascan?
Já už jen čekám na výsledky.
Každopádně jsem měla první screening pozitivní 1:136 na Down. syndrom tak jsem strašně nervózní.
Prodělala jsem tak kovid snad v polovině prvního trimestru a měla jsem teploty 2 dny 38-39..
Nějaké zkušenosti?
Je mi téměř 34 a je to mé první těhotenství.
Ultrazvuk byl v pořádku. :srdce:
Děkuji za odpovědi.
Našla jsem sice nějaké diskuze na toto téma ale byly staré tak jsem založila novou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3190
20.5.22 19:35

@Moonpie
Ahoj! Tak držím palce, myslím si, že ti to vyjde dobře, když byl UZ dobrý!!! A tušíte pohlaví?
U mě nebylo nic vidět… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
907
20.5.22 19:47

@Tvojeteta Ahooj! Jo víme že to bude z 60% holčička :D moc jsem si to přála tak doufám, že to tak zůstane. Prý Prenascan určí pohlaví 100%
Ty jsi měla screening v pořádku? :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.22 19:58

Chápu strach, ale bude to dobré. Měla jsem screening také pozitivní, ultrazvuk v pořádku a výsledek byl 1:25. Ale je mi 41 a neočekávaně čekám třetí. Prenascan byl ok. V genetickém centru kvůli věku jsem byla jak doma, poslední kontrola ve 26. týdnu a vše vypadá v naprostém pořádku. Užívej si těhotenství.

• Citovat
  • Nahlásit
907
20.5.22 20:02

No já mám na genetice už naplánované další dva ultrazvuky a dvě kontroly srdíčka.
Jsem ráda že je vše u Tebe v pořádku! A vážím si toho, že jsi napsala, užívej těhotenství :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3190
20.5.22 20:14

@Moonpie
Já mám riziko 1:130 riziko Downa jen věkem, ale krev i UZ OK. Ale po prenascanu budeš klidnější! Co bylo na srdíčku? Nám je pohlaví fuk, tak bude překvápko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
907
20.5.22 20:21

@Tvojeteta Doufám že budu!
A to Ti řekli na gyne že je to věkem? Nešla jsi na žádný další test?
O srdíčku nic zatím nevíme ale genetička mě tam odeslala ať mám jistotu že je vše v pořádku už kvůli prodělanému kovidu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3190
20.5.22 20:27

@Moonpie
To je počítané v tom screeningu, ale pak krví a hodnotama na UZ se to posunulo na min. riziko.. tyhle tři věci se sečtou a pak je to konečné riziko. Tohle jsou nejčastjší chromosomální vady, ono lepší je vyšetřit víc těhotných než nechat proklouznout s postiženým miminem.
Nám zatím mimino ukázalo všechny 4 srdeční oddíly i plicnici a velký cévy… ale pohlaví ukázat nechtělo. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
907
20.5.22 20:31

@Tvojeteta jo to je pravda. Já si bohužel nedovedu představit život s postiženým mimčem..
Ty srdeční oddíly nevím jestli jsem viděla přemýšlím :think:, cévy taky nevím ale plicnici tuším ano :D jinak všechno ostatní v pohodě.
Chceš kouknout na zprávu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3315
20.5.22 20:53
@Tvojeteta píše:
@Moonpie
Já mám riziko 1:130 riziko Downa jen věkem, ale krev i UZ OK. Ale po prenascanu budeš klidnější! Co bylo na srdíčku? Nám je pohlaví fuk, tak bude překvápko.

Jeeee, nahodne jsem na tebe narazila ted a koukam, ze se konecne zadarilo! Preji moc stesti! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2334
20.5.22 21:39

1 screning utz v pořádku ale špatná krev. Riziko 1:200 na Down. Nechala jsem si dělat harmony ale musel se opakovat. V krvi bylo málo DNA plodu tak jsem Si počkala na výsledek až do 17tt. Naštěstí vše v pořádku. Velký utz taky a utz srdíčka taky. Bude to dobré držím pěsti :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
907
21.5.22 06:21

@Ufinka87 Ahojky! Děkuji za Tvou zkušenost a podporu :srdce:
Už aby byl příští týden pátek!
Přeji pohodové těhotenství :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek