V čem přenášíte miminko z auta?

28.1.21 11:34

Přenášení miminka z auta

Zdravím maminky, pořídila jsem si vloznou tašku do kočárku- mam v planu ji hlavne pouzivat na přenášení miminka z auta, kdyz pojedu třeba k našim. Nechci totiž neustále odepinat a tahat těžkou autosedacku (vajicko). Taška je proti tomu lehká, skladna a ma víc využití. (Mimco v ni může spinkat i na návštěvě či dovolené). Jen mi přijde, že ze začátku bude na mimco větší a nechci aby v ní sklouzavalo, máte někdo zkušenosti co s tím? Vycpat polštářem či vložit jeste hnizdecko pro miminko? Předem děkuji za odpověď ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1745
28.1.21 11:38

S dovolenim se pripichnu. My zase bydlime ve tretim patre bez vytahu a bez kocarkarny. Do sklepa nejsou sjezdy. Zvazuju podobnou variantu. Nosit domu jen vloznou tasku.
Zakladatelko - ta vlozna taska se da koupit univerzalni? Sedi do vetsiny kocarku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2220
28.1.21 11:41

Holky, nápad je to fajn, ale autosedačka se dá cestou položit a třeba vyndat klíče, otevřít dveře, ta vložná taška ne…Navíc myslím, že to nebude moc bezpečné, když tam miminko není připoutané. A nemyslím, že by tomu hnízdo pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5204
28.1.21 11:42

Mi to příjde nepraktické když miminko usne ve vajíčku, ho přendávat do té tašky. A budit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21055
28.1.21 11:45

S taskou neporadím, tu sem neměla. @VitaminC Taky bydlíme ve 3. patre bez výtahu, vajíčko sem unesla tak první měsíc s vypětím sil, nosila sem dítě normálně v náručí, nějak mi přišlo min pravděpodobný, ze mi vyklouzne z ruky, než z nějaké tašky. Na nějaké kratší cesty sem brala šátek, lepší než tahat dítě v ruce a vytahovat kočár. Někdo si koupi třeba i nositko, a dítě nosí v tom jenom od toho sklepa do bytu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20104
28.1.21 11:47

Za chvíli zjistíš, že ve vajíčku se ti nosí stokrát líp než ve vložné tašce. Nebude se ti chtít vytahovat spící mimčo z vajíčka a dávat ho do tašky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20104
28.1.21 11:51
@VitaminC píše:
S dovolenim se pripichnu. My zase bydlime ve tretim patre bez vytahu a bez kocarkarny. Do sklepa nejsou sjezdy. Zvazuju podobnou variantu. Nosit domu jen vloznou tasku.
Zakladatelko - ta vlozna taska se da koupit univerzalni? Sedi do vetsiny kocarku?

Pořiď si nějaký nosítko, do kterýho to mimčo šoupneš na cestu po schodech. My sice máme rodinej dům, ale hodila mi do toho vidle školka, která je v patře a ještě kus od parkoviště. Tahat mimčo ve vajíčku bylo mimo reál. Koupila jsem si manducu a bylo vyřešeno. Bydlet v paneláku bez výtahu, udělám to stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1745
28.1.21 11:54

@Janli Dekuju, mrknu se. Pri prvnim diteti jsem bydlela v prizemi a hned u schranek byla kocarkarna. Takze s nositkama nemam zadnou zkusenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6020
28.1.21 11:57
@VitaminC píše:
@Janli Dekuju, mrknu se. Pri prvnim diteti jsem bydlela v prizemi a hned u schranek byla kocarkarna. Takze s nositkama nemam zadnou zkusenost.

Manduca ale není na novorozence, ani s novorozeneckou vložkou kterou k tomu prodávají, je nevhodná. Koukni na fb do skupiny „Nosíme děti“..a porad se tam o nositku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1745
28.1.21 12:00

@mackA159 Nechci plevelit diskuzi. Omlouvam se luciferce.
Ted tu manducu prave googlim a pisou, ze je od novosu az po batolata a ze byla prvni v dtestu… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16365
28.1.21 12:07
@luciferka.s píše:
Zdravím maminky, pořídila jsem si vloznou tašku do kočárku- mam v planu ji hlavne pouzivat na přenášení miminka z auta, kdyz pojedu třeba k našim. Nechci totiž neustále odepinat a tahat těžkou autosedacku (vajicko). Taška je proti tomu lehká, skladna a ma víc využití. (Mimco v ni může spinkat i na návštěvě či dovolené). Jen mi přijde, že ze začátku bude na mimco větší a nechci aby v ní sklouzavalo, máte někdo zkušenosti co s tím? Vycpat polštářem či vložit jeste hnizdecko pro miminko? Předem děkuji za odpověď ;)

Měla jsem ji a po prvních asi dvou měsících dala pryč - byla to vlastně úplně nejméně praktická a nejzbytečnější věc, co jsem si v rámci výbavy pořídila… a nějaké „sklouzávání“ byl fakt ten nejmenší problém.

Vytahovat dítě z autosedačky a přesouvat do tašky, kterou není pořádně kam položit - leda na zem (čímž se v horším počasí okamžitě zašpiní a její čištění je o dost komplikovanější než prosté otření autosedačky) - pak zase stejná anabáze při zpáteční cestě :roll: Do toho dítě většinou v autě usnulo a zatímco v autosedačce ve spánku pokračovalo, přesun do tašky ho ihned vzbudil… navíc v té tašce nebylo tak chráněné (u autosedačky nevadí, když zavrávorám a ťuknu s ní do zábradlí - u tašky už je to ošemetné)… a spousta dalších drobných nepraktičností a komplikací. Pokud do ní hodláš investovat, tak opravdu za sebe doporučuji využít ty penízky jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1009
28.1.21 12:10

Nosila jsem vajíčko - nebudím dítě a můžu ho položit na zem. Taška mi přijde jako vyhozené peníze a blbost… + jsme stejně všude brali i kočárek (spaní na návštěvách a u příbuzných.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16449
28.1.21 12:11
@VitaminC píše:
@mackA159 Nechci plevelit diskuzi. Omlouvam se luciferce.
Ted tu manducu prave googlim a pisou, ze je od novosu az po batolata a ze byla prvni v dtestu… :think:

na manducu se vykašli, není na novorozence, vydrží fakt krátce, a vložka je nevhodná… jestli chceš nosítko od narození tak levné jsou třeba mia nosítka, elihandmade, martys…pak známe značky od narození jsou belenka a fidella, monilu…ty ti vydrží od narození do vel cca 92. Váhově ti do nosítka děcko snad nikdy nenaroste, pokud neberu ty nosítka na pát týdnů typu storch…vždy koukej na délku děcka a rozměry.

Příspěvek upraven 28.01.21 v 12:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16449
28.1.21 12:13

Jinak k tématu diskuse, vložná taška, naprosto zbytečná, přendávat děcko v zimě se ti nebude chtít, co když ti bude spát? jakože malý mimina v autosedačce často usnou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1745
28.1.21 12:14

@debra.morgan Diky. :srdce: Jsem se ted pustila do cteni starsich diskuzi, abych se dovzdelala.. a je tam tak husto, ze jsem se rozhodla nosit dite v igelitce. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat