Výlet na Oblík v Českém středohoří

Anonymní
22.1.21 11:15

Výlet na Oblík v Českém středohoří

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda byl někdo v posledních dnech na Oblíku v Českém středohoří? Líbilo by se mi tam jít na výlet, ale chtěla bych vědět jak to tam v takovém počasí vypadá + jestli je to reálné vyjít s dítětem 2,5 roku. Předem díky za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1575
22.1.21 11:37

Je to velmi prudký a strmý svah, taková kozí pesinka… Dítě do nosítka, ale nesmíte spadnout, jinak se v lepším případě dost potlucete… Byli jsme s cca půlročním v nositku a dost jsem se bála.

Hned naproti je Raná, to mi přijde jako lepší volba. Cesta do sedla je bezpečná a schůdna i pro batole, na vrchol - to byste viděli, tam už se spadnout dá. Okolo paty pak vede naucna stezka a my jsme potkali i stádo ovci s ovcackou a psy. Lze vidět i paraglidy, ale to i na obliku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6340
22.1.21 12:05

Souhlasím s předchozím příspěvkem. Raná je pro 2,5 leté dítě ideální. Nám ji vyšlo ani ne 2 leté dítě. Jen nahoře dost fouká. Ale výhled úžasný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
22.1.21 13:09
@Platanka píše:
Je to velmi prudký a strmý svah, taková kozí pesinka… Dítě do nosítka, ale nesmíte spadnout, jinak se v lepším případě dost potlucete… Byli jsme s cca půlročním v nositku a dost jsem se bála.Hned naproti je Raná, to mi přijde jako lepší volba. Cesta do sedla je bezpečná a schůdna i pro batole, na vrchol - to byste viděli, tam už se spadnout dá. Okolo paty pak vede naucna stezka a my jsme potkali i stádo ovci s ovcackou a psy. Lze vidět i paraglidy, ale to i na obliku.

Děkuji moc za info, tak mám tedy rozhodnuto. Krosnu už nemáme takže půjde malá pěšky s tím, že ji občas poponeseme takže pojedeme na tu Ranou. A zeptám se kde se vychází, v obci Raná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
22.1.21 13:11
@Platanka píše:
Je to velmi prudký a strmý svah, taková kozí pesinka… Dítě do nosítka, ale nesmíte spadnout, jinak se v lepším případě dost potlucete… Byli jsme s cca půlročním v nositku a dost jsem se bála.Hned naproti je Raná, to mi přijde jako lepší volba. Cesta do sedla je bezpečná a schůdna i pro batole, na vrchol - to byste viděli, tam už se spadnout dá. Okolo paty pak vede naucna stezka a my jsme potkali i stádo ovci s ovcackou a psy. Lze vidět i paraglidy, ale to i na obliku.
Děkuji moc za info, tak mám tedy rozhodnuto. Krosnu už nemáme takže půjde malá pěšky s tím, že ji občas poponeseme takže pojedeme na tu Ranou. A zeptám se kde se vychází, v obci Raná?
@janickaIII píše:
Souhlasím s předchozím příspěvkem. Raná je pro 2,5 leté dítě ideální. Nám ji vyšlo ani ne 2 leté dítě. Jen nahoře dost fouká. Ale výhled úžasný.

Díky za info, moc mi to pomohlo mám tedy rozhodnuto Oblík necháme do lepšího počasí a až bude malá větší. Ještě se zeptám, kde se vychází? Z obce Raná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1575
22.1.21 13:32

Buď z Rané, tam je placené parkoviště, nebo z Hrádku, tam se neplatí, ale je ti dál. My jsme šli z Hrádku po modré, do sedla, na vrchol, zpátky do sedla, dolů směrem k Rané a po neznacene cestě okolo paty kopce zpátky na tu modrou a do Hrádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48257
22.1.21 13:40
@Jitul511 píše:
Díky za info, moc mi to pomohlo mám tedy rozhodnuto Oblík necháme do lepšího počasí a až bude malá větší. Ještě se zeptám, kde se vychází? Z obce Raná?

Z obce Raná. Buď necháš auto u kopce na placeném parkovišti. Nebo já ho nechávala na náměstí v obci zdarma (nevím, jestli se něco nezměnilo).
Na Oblíku jsme prvně byli s klukem, když mu byli asi 4.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.1.21 17:46
@lucenka píše:
Z obce Raná. Buď necháš auto u kopce na placeném parkovišti. Nebo já ho nechávala na náměstí v obci zdarma (nevím, jestli se něco nezměnilo).
Na Oblíku jsme prvně byli s klukem, když mu byli asi 4.

My nedávno parkovali v pohodě u kostela, zdarma :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat