Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Zajímá mě, jaké potraviny jste brali na dovolenou nebo delší pobyt v zahraničí. Nemyslím tím cestu samotnou, ale spíš jako samotný pobyt. Chápu, že se to liší destinace od destinace…
Pro jak staré děti, co za jídlo/pití a jak velké zásoby?
Zatím jsem došla k ovesným vločkám a jsem nějak v koncích, co brát s sebou, tak budu ráda za inspiraci, jak o tom přemýšlíte, co berete za základ a co se třeba ukázalo jako nepotřebný zásoby. ![]()
A kam do zahraničí? Není snazší si proste dojít do krámu tam, pro to, co jíte normálně? ![]()
Právě že to v místě pobytu není, proto se ptám.
Taky mě zajímá, u jakých položek člověk radši nespoléhá na to, že třeba možná tam něco bude.
Vis, ze v zahranici jsou taky obchody?
Prijde mi nesmysl toho s sebou hromadu tahat. Pokud nejedete do Skandinavie nebo na Island, nakoupite za stejnou/podobnou cenu i tam.
@Monulie píše:
Právě že to v místě pobytu není, proto se ptám.Taky mě zajímá, u jakých položek člověk radši nespoléhá na to, že třeba možná tam něco bude.
A kam jedete?
Napiš věk dítěte
od tři let výš nejspíš nic. Mladšímu třeba kaši, skleničku jako nouzovku. Kojenci um, kaše ![]()
Tak záleží na jaký typ dovolené, kam, na jak dlouho, s jak starým dítětem.
Když jedu někam na běžnou dovolenou, tak beru pár sladkostí.
Na cyklodovolenou na kola jsem toho brala víc: sladkosti, ovocné kapsičky, instantní kaše, čaj, cukr,…
Jedeme do míst, kde obchody nejsou a když, tak je tam sušenka, kola a pivo.
Dítěti byl rok.
@Monulie píše:
Jedeme do míst, kde obchody nejsou a když, tak je tam sušenka, kola a pivo.Dítěti byl rok.
I tak se na to neda odpovedet, nevime, kam jedeš a jestli na místě mate zajištěnou stravu, k dispozici kuchyni na vareni a pitnou vodu, sporovni dovokena ve stanu/hotel… Pokud ne, tak asi vsechno, co dite bezne ji s sebou, tj jidlo, piti, pleny..tez nevime, co dite ji, jestli je na UM ci se koji..to vse na vliv
Příspěvek upraven 24.01.21 v 15:26
@Monulie píše:
Jedeme do míst, kde obchody nejsou a když, tak je tam sušenka, kola a pivo.Dítěti byl rok.
Jednoznačně skleničky, kaši, kus na den
na 14 dní to nezabere ani moc místa.
@Monulie píše:
Jedeme do míst, kde obchody nejsou a když, tak je tam sušenka, kola a pivo.Dítěti byl rok.
tak asi víš co běžně Tvoje dítě jí, jestli ještě kojíš, jak je na tom s plenami, jaké používáš atd. plus bych hodně řešila jestli je tam pitelná kohoutková voda. Jinak bych vzala skleničky nebo ty srdíčka od Hippu jsou super, možná kojeneckou vodu, pokud by nebyla místní kohoutková pitelná, ovozel (něco trvanlivého - jablko, hruška, banán, mrkev, kedlubna atd.) možná balené pečivo (pokud jíte)…
Pokud nebyla moznost nakupu, lednicky, vareni - coz bych si ale s mladsimi detmi (do tech 6r) neudelala na vice jak 3 dny - tak jsem napekla zelne placky, nejakou buchtu, makovec do pixly, vzala pecivo, pastiku, detem par ovocnych kapsicek. Susenky, suchary, musli. Pokud to nemusis nosit na zadech, tak i ovoce, zeleninu. To se nam stalo jednou, ze jsme se museli takto na 3 dny vybavit, nejmladsi byly 2r a uplne v pohode.
Detem okolo 1r jsem proste nabrala zasobu sklenicek.
Příspěvek upraven 24.01.21 v 15:38
Ptám se hlavně na zkušenost, co kdo bral. Je mi jasné, že jídelníček dítěte zná každá máma detailně a podle toho se bude zásobit.
Spíš mě napadlo, jestli tu nebudou nějaké tipy na skladné potraviny, jídlo, bez kterého se vaše dítě neobejde apod. ![]()
@Monulie píše:
Ptám se hlavně na zkušenost, co kdo bral. Je mi jasné, že jídelníček dítěte zná každá máma detailně a podle toho se bude zásobit.Spíš mě napadlo, jestli tu nebudou nějaké tipy na skladné potraviny, jídlo, bez kterého se vaše dítě neobejde apod.
Ja myslim, ze by Ti kazdy rad poradil, kdybys napsala, KAM presne jedes. Misto toho jsi tajemna jak hrad v Karpatech, s tim se tezko pracuje.
Tak snad musíš naplánovat jídlo pro celou rodinu, včetně dítěte. Když se na dovolené dá koupit jen sušenka a pivo, měla bys naplánovat jídelníček na každý den pobytu pro všechny, ne? Jestli máš zatím v plánu jen ovesné vločky, tak to přeju hodně štěstí na dovolené. Jinak pokud chceš skutečně poradit, musíš napsat víc informací. Tohle je příliš vágní otázka a nikdy nedostaneš adekvátní odpověď.