Co dát dětem s sebou k jídlu do zahraničí?

424
24.1.21 15:07

Maminky cestovatelky, co dětem s sebou k jídlu do zahraničí?

Zajímá mě, jaké potraviny jste brali na dovolenou nebo delší pobyt v zahraničí. Nemyslím tím cestu samotnou, ale spíš jako samotný pobyt. Chápu, že se to liší destinace od destinace…

Pro jak staré děti, co za jídlo/pití a jak velké zásoby?

Zatím jsem došla k ovesným vločkám a jsem nějak v koncích, co brát s sebou, tak budu ráda za inspiraci, jak o tom přemýšlíte, co berete za základ a co se třeba ukázalo jako nepotřebný zásoby. :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
37144
24.1.21 15:10

A kam do zahraničí? Není snazší si proste dojít do krámu tam, pro to, co jíte normálně? :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
424
24.1.21 15:15

Právě že to v místě pobytu není, proto se ptám. :) Taky mě zajímá, u jakých položek člověk radši nespoléhá na to, že třeba možná tam něco bude.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1096
24.1.21 15:15

Vis, ze v zahranici jsou taky obchody? :lol: Prijde mi nesmysl toho s sebou hromadu tahat. Pokud nejedete do Skandinavie nebo na Island, nakoupite za stejnou/podobnou cenu i tam.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1096
24.1.21 15:16
@Monulie píše:
Právě že to v místě pobytu není, proto se ptám. :) Taky mě zajímá, u jakých položek člověk radši nespoléhá na to, že třeba možná tam něco bude.

A kam jedete?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
26747
24.1.21 15:16

Napiš věk dítěte :nevim: od tři let výš nejspíš nic. Mladšímu třeba kaši, skleničku jako nouzovku. Kojenci um, kaše :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
lucenka
24.1.21 15:18

Tak záleží na jaký typ dovolené, kam, na jak dlouho, s jak starým dítětem.
Když jedu někam na běžnou dovolenou, tak beru pár sladkostí.
Na cyklodovolenou na kola jsem toho brala víc: sladkosti, ovocné kapsičky, instantní kaše, čaj, cukr,…

  • Citovat
  • Upravit
424
24.1.21 15:19

Jedeme do míst, kde obchody nejsou a když, tak je tam sušenka, kola a pivo. :) Dítěti byl rok.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
427
24.1.21 15:23
@Monulie píše:
Jedeme do míst, kde obchody nejsou a když, tak je tam sušenka, kola a pivo. :) Dítěti byl rok.

I tak se na to neda odpovedet, nevime, kam jedeš a jestli na místě mate zajištěnou stravu, k dispozici kuchyni na vareni a pitnou vodu, sporovni dovokena ve stanu/hotel… Pokud ne, tak asi vsechno, co dite bezne ji s sebou, tj jidlo, piti, pleny..tez nevime, co dite ji, jestli je na UM ci se koji..to vse na vliv

Příspěvek upraven 24.01.21 v 15:26

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
26747
24.1.21 15:25
@Monulie píše:
Jedeme do míst, kde obchody nejsou a když, tak je tam sušenka, kola a pivo. :) Dítěti byl rok.

Jednoznačně skleničky, kaši, kus na den :think: na 14 dní to nezabere ani moc místa.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10651
24.1.21 15:31
@Monulie píše:
Jedeme do míst, kde obchody nejsou a když, tak je tam sušenka, kola a pivo. :) Dítěti byl rok.

tak asi víš co běžně Tvoje dítě jí, jestli ještě kojíš, jak je na tom s plenami, jaké používáš atd. plus bych hodně řešila jestli je tam pitelná kohoutková voda. Jinak bych vzala skleničky nebo ty srdíčka od Hippu jsou super, možná kojeneckou vodu, pokud by nebyla místní kohoutková pitelná, ovozel (něco trvanlivého - jablko, hruška, banán, mrkev, kedlubna atd.) možná balené pečivo (pokud jíte)…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
31255
24.1.21 15:35

Pokud nebyla moznost nakupu, lednicky, vareni - coz bych si ale s mladsimi detmi (do tech 6r) neudelala na vice jak 3 dny - tak jsem napekla zelne placky, nejakou buchtu, makovec do pixly, vzala pecivo, pastiku, detem par ovocnych kapsicek. Susenky, suchary, musli. Pokud to nemusis nosit na zadech, tak i ovoce, zeleninu. To se nam stalo jednou, ze jsme se museli takto na 3 dny vybavit, nejmladsi byly 2r a uplne v pohode.

Detem okolo 1r jsem proste nabrala zasobu sklenicek.

Příspěvek upraven 24.01.21 v 15:38

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
424
24.1.21 15:36

Ptám se hlavně na zkušenost, co kdo bral. Je mi jasné, že jídelníček dítěte zná každá máma detailně a podle toho se bude zásobit. ;) Spíš mě napadlo, jestli tu nebudou nějaké tipy na skladné potraviny, jídlo, bez kterého se vaše dítě neobejde apod. :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1096
24.1.21 15:38
@Monulie píše:
Ptám se hlavně na zkušenost, co kdo bral. Je mi jasné, že jídelníček dítěte zná každá máma detailně a podle toho se bude zásobit. ;) Spíš mě napadlo, jestli tu nebudou nějaké tipy na skladné potraviny, jídlo, bez kterého se vaše dítě neobejde apod. :)

Ja myslim, ze by Ti kazdy rad poradil, kdybys napsala, KAM presne jedes. Misto toho jsi tajemna jak hrad v Karpatech, s tim se tezko pracuje.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5040
24.1.21 15:38

Tak snad musíš naplánovat jídlo pro celou rodinu, včetně dítěte. Když se na dovolené dá koupit jen sušenka a pivo, měla bys naplánovat jídelníček na každý den pobytu pro všechny, ne? Jestli máš zatím v plánu jen ovesné vločky, tak to přeju hodně štěstí na dovolené. Jinak pokud chceš skutečně poradit, musíš napsat víc informací. Tohle je příliš vágní otázka a nikdy nedostaneš adekvátní odpověď.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

CabrioFix

  • (4.8) + 31 recenzí

Tario

  • (4.1) + 16 recenzí

Juno Fix

  • (4.6) + 14 recenzí

King plus

  • (4.4) + 14 recenzí

Aton

  • (4.4) + 13 recenzí

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin