Přepis auta a pokuta

Anonymní
24.4.19 21:01

Přepis auta a pokuta

Zdravím mám takový problém..,. 7.2 jsme prodali auto… Všichni mi radili, že nemáme dělat přepis dokud auto plně nezaplatí, že když ho přepiseme, že se nám pak vyprdne na placení..,. No poslechla jsem a řekla jsem, že přepis udělám až budu mít alespoň první splátku.,,. Bohužel první splátka ve výši 2.000 Kč měla být 25.3 a do dneška jsme. dostali pouze 1.000 Kč… Vzhledem k tomu, že auto už má nového majitele než toho co si od nás auto koupil jsme po konzultaci s právníkem přepis udělali, ale vzhledem k tomu, že než přepis proběhl jsme to řešili s PČR a dneska jsem se dozvěděla, že nám hrozí pokuta :( nemá s tím někdo zkušenosti? Pokud ano kolik jste dostali? :( vím, že může byt až do výše 50.000 Kč :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24.4.19 21:11

Pokud už auto přepsané je, žádná pokuta nehrozí, ale spíš bych nepočítala s tím že za auto dostanete tu částku kterou jste si domluvili (spíš bych nepočítala s tím že vůbec nějaké peníze dostanete) bohužel v tomhle už nejde dělat nic, ale pokuta nehrozí pokud je vozidlo řádně přepsané

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.4.19 21:11
@Anonymní píše:
Zdravím mám takový problém..,. 7.2 jsme prodali auto… Všichni mi radili, že nemáme dělat přepis dokud auto plně nezaplatí, že když ho přepiseme, že se nám pak vyprdne na placení..,. No poslechla jsem a řekla jsem, že přepis udělám až budu mít alespoň první splátku.,,. Bohužel první splátka ve výši 2.000 Kč měla být 25.3 a do dneška jsme. dostali pouze 1.000 Kč… Vzhledem k tomu, že auto už má nového majitele než toho co si od nás auto koupil jsme po konzultaci s právníkem přepis udělali, ale vzhledem k tomu, že než přepis proběhl jsme to řešili s PČR a dneska jsem se dozvěděla, že nám hrozí pokuta :( nemá s tím někdo zkušenosti? Pokud ano kolik jste dostali? :( vím, že může byt až do výše 50.000 Kč :,(

Přepis pokuta hrozí novému majiteli. Ty máš snad kupní smlouvu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1266
24.4.19 21:14

Jenom pro info - pokud měl velký tp, ale auto bylo stále napsané na vás - je to největší kravina, zvlášť od dob, co zrušili „polopřevody“. Máte štěstí. Taky jste nového majitele už nemuseli nikdy sehnat a mohli chodit na úřad vysvětlovat různé pokuty vám doručené

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.4.19 21:16

@Bubla_Bučková pokuta NOVÉMU majiteli Nehrozí, pokuta až ve výši 50 000 Kč hrozí původnímu majiteli vozidla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.4.19 21:19

Ano smlouvu máme a přepsane auto už také, ale přepsal se po cca dvou měsících od prodeje :(

• Nahlásit
  • Citovat
24.4.19 21:20

@Petula306 asi dva roky platí nový zákon, že když se nový majitel k přepisu nemá, tak to může udělat původní. Takový ideální řešení ke sejít se na úřadě, podepsat převod vyměnit pi peníze a klíčky od auta a šťastně SE rozejít domů. Druhá možnost dát plnou moc ověřenou novému majiteli na převod a podepsat rádnou kupní smlouvu. Kupní smlouvu okamžitě pojišťovně, tam je problém. Pokud přijde pokuta a doložis úřadům kupní smlouvu nikdo po tobě pokutu za rychlost chtít nebude. Pohlídat si převod, případně po měsíci jít udělat přepis sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1266
24.4.19 21:20

Myslím, že to nikdo řešit nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.4.19 21:21

No a peníze teď budeme vymáhat soudně… Dnes jsem mluvila s policajtem co to má na starost a naznačil právě něco o pokutě za přepis :(

• Nahlásit
  • Citovat
17668
24.4.19 21:21
@Anonymní píše:
Zdravím mám takový problém..,. 7.2 jsme prodali auto… Všichni mi radili, že nemáme dělat přepis dokud auto plně nezaplatí, že když ho přepiseme, že se nám pak vyprdne na placení..,. No poslechla jsem a řekla jsem, že přepis udělám až budu mít alespoň první splátku.,,. Bohužel první splátka ve výši 2.000 Kč měla být 25.3 a do dneška jsme. dostali pouze 1.000 Kč… Vzhledem k tomu, že auto už má nového majitele než toho co si od nás auto koupil jsme po konzultaci s právníkem přepis udělali, ale vzhledem k tomu, že než přepis proběhl jsme to řešili s PČR a dneska jsem se dozvěděla, že nám hrozí pokuta :( nemá s tím někdo zkušenosti? Pokud ano kolik jste dostali? :( vím, že může byt až do výše 50.000 Kč :,(

takto vždy dopadnou chytráci, kteří se neumějí zeptat, jak se to dělá, aby se nedostali tam, kde se v současné době nacházejí. :mrgreen: Ne nadarmo se říká, pozdě bycha honit. :mrgreen: Snad jste už vyléčeni do konce života. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1266
24.4.19 21:23

@Bubla_Bučková jasný, to s tou kupní smlouvou a pokutou. Jenom vím o pár lidech, co s tím měli problémy. Mě přijde normální při prodeji nebo koupi auta jít rovnou k přepisu. No, ale člověk co koupí auta se splátkama po 2000 s tím, že první dá až někdy po měsíci a ještě poloviční.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.4.19 21:24

@opozice řešila jsem to s člověkem který už prodal X aut… Věřila jsem mu, když s tím má zkušenosti :zed: hlavně mi radil nedělat přepis dokud nezaplatí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
24.4.19 21:24

@Bubla_Bučková trošku jste si zákon popletla ;) zní trošku jinak a ne že pokud se nový majitel auta k přepisu nemá může to udělat prodávající, ale bohužel (a proto ta pokuta až do 50.000) zní tak že prodejce vozidla je povinen přepsat vozidlo na nového majitele. Tudíž by kupující žádný extra problém neměl a jediný kdy by si to odnesl je prodejce vozidla ;)
Taky jsme to před měsícem a půl řešili a před 2 lety taky ;) proto většinou prodejce i s kupní smlouvou dává plnou moc určenou výhradně na přepis vozidla aby se pak nemusel handrkovat s kupujícím ;) ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17668
24.4.19 21:25
@Anonymní píše:
@opozice řešila jsem to s člověkem který už prodal X aut… Věřila jsem mu, když s tím má zkušenosti :zed: hlavně mi radil nedělat přepis dokud nezaplatí :nevim:

no a proč jsi se nedržela jeho rady? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1266
24.4.19 21:25

Ono ani to vymáhání nebude tak jednoduchý. Aby to nakonec nedopadlo, že prd vymůžete a ještě budete platit soud.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama