Reklama

Přepis vozu, problém - jak postupovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 20:14
Přepis vozu, problém, jak postupovat?

Poradí někdo? Koupila jsem auto, měli jsme ho hned přepsat, ale na autě byly špatné pneu, tudíž neprošlo evidenčkou, tak jsem se s kupujícím dohodla, že pošlem papíry, plnou moc a přepíše to on. No problém, neobtěžovali se ani vyzvednout papíry, natož to přepsat, dnes jsem tam měla jet, byli jsme domluveni, zase milion výmluv a skutek utek… Co můžu dělat? Mám veškeré papíry, ale jak to přepsat na sebe? anonym, kdyby sem rodinka kupce chodila, jistě mě pozná :cert: Protože dle policie, na které jsem se dotazovala, toto je nestandartní způsob, policie to zná jen naopak :zed:

Reklama

Reakce:

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 20.02.17 20:47

No pokud vím, tak přepsat auto může jen prodávající a pokud to neudělá je to jeho problém a zaplatí pokutu. Nemáte to ošetřené ve smlouvě?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 20:54
@kopejka píše:
No pokud vím, tak přepsat auto může jen prodávající a pokud to neudělá je to jeho problém a zaplatí pokutu. Nemáte to ošetřené ve smlouvě?

A jak ji zaplatí? Kdo mu ji udělí? Ne, ve smlouvě to není, protože je to danné zákonem, tudíž to ve smlouvě být nemusí

AndelaCerna
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 20.02.17 21:04

Ja nasla, ze prodavajici musi auto odhlasit do 10 dnu, jinak pod pokutou do 50tis. Podle me za 10dni muzes zkusit jit na urad, nebo i zitra radeji, baby u okynka musi vedet jak mas postupovat a co vas oba dal ceka, treba se prodavajici nejak automaticky vyskrtne, instituce to budou resit s nim a ne s tebou, ty si auto prihlasis uz bez problemu (snad) ale tohle fakt nechapu, proc takhle jednaji

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 20.02.17 21:18
@Anonymní píše:
A jak ji zaplatí? Kdo mu ji udělí? Ne, ve smlouvě to není, protože je to danné zákonem, tudíž to ve smlouvě být nemusí

No nemusí to tam být, ale je lepší, když to tam je

Čičorečka
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 20.02.17 21:29

No pokud máš veškeré papíry, jak píšeš, tzn. evidenčku, plnou moc od prodávajícího, zelenou kartu a oba techničáky, tak normálně jdi na registr a požádej o přepsání :nevim: Jestli kvůli kolům neprošla evidenčka, tak s tím neudělá nic ani prodávající. Tys to na nich koupila, ty ho musíš přezout. Já nechápu, v jaké situaci teď jsi. Máš všechny dokumenty v ruce, nebo ne? Nebo je má prodávající na poště? Evidenčku už máš? Podáváš zmatečné informace, takhle ti nikdo nemůže poradit.

konice20
Ukecaná baba ;) 1245 příspěvků 20.02.17 21:45

Nejdříve musí odhlásit původní majitel a pokud neudělá nejde přihlásit navíc se to musí dělat současné. No a pokud nepřijde asi ho tam jen tak nedostaneš nejsou na to páky a je to jen t UK problém. A na smlouvě musí být úředně ověřené podpisy jinak je to vlastně taky jen car papíru

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 05:50
@Čičorečka píše:
No pokud máš veškeré papíry, jak píšeš, tzn. evidenčku, plnou moc od prodávajícího, zelenou kartu a oba techničáky, tak normálně jdi na registr a požádej o přepsání :nevim: Jestli kvůli kolům neprošla evidenčka, tak s tím neudělá nic ani prodávající. Tys to na nich koupila, ty ho musíš přezout. Já nechápu, v jaké situaci teď jsi. Máš všechny dokumenty v ruce, nebo ne? Nebo je má prodávající na poště? Evidenčku už máš? Podáváš zmatečné informace, takhle ti nikdo nemůže poradit.

Ja uz mam prezuto 14dnu. Nechala jsem ho prezout hned druhy den. Jinak za to muze, evidencku, ktera nevyhovovala delal on. Ja ro zjistila po koupi, protoze na urade neslo prepsat, Ale to neresim, resim to, ze ho nemuzu donutit, aby zvedl zadek a dosel na prepis. Ja jsem uz ochotna jet 170 tam a zas zpet. :cert: papiry uz mam zasw zpet, postu nevyzvedl, vcera mel dojet na prepis a zas nic :pocitac: takze dalsi evidencka opet propadne datumove…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 05:52
@konice20 píše:
Nejdříve musí odhlásit původní majitel a pokud neudělá nejde přihlásit navíc se to musí dělat současné. No a pokud nepřijde asi ho tam jen tak nedostaneš nejsou na to páky a je to jen t UK problém. A na smlouvě musí být úředně ověřené podpisy jinak je to vlastně taky jen car papíru

To byt nemusi. Normalne staci podepsana smlouva, tu na urade ani nechtej a u silnicni kontroly to staci.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 05:53

Jde mi spis o to, kdo mu da tu pokutu az 50.000,– to uz by se mu vyplatilo, na ten blbej urad jit

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Manekýni, frajírci a vzorní tátové. Instagramy těchto fotbalistů byste si neměli nechat ujít!

Luxusní bouráky, sexy přítelkyně, exotické dovolené. Profesionální fotbalista... číst dále >

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama