Přepsání otce v rodném listu (nesezdany pár)

Anonymní
24.5.18 16:24

Přepsání otce v RL (nesezdany pár)

Hezký den přeji :mavam:

Mám syna (2roky) jeho otec o něj nemá od narození zajem, alimenty platí a je zapsán v RL

Skoro od jeho narození s náma žije můj nynější přítel se kterým jsem těhotná.
Přítel by si chtěl syna napsat do RL a ex pritel s tím souhlasí, ze se zřekne otcovství aby se mohl nechat zapsat přítel nynější.

Takže by problém být nemusel akorát nevím zda-li musíme být manželé s nynějším přítelem nebo ne.

Nasla jsem toto
https://www.bezplatnapravniporadna.cz/…ho-paru.html

Ale kazdej tvrdí neco jiného, máte nekdo prosím osobní zkušenost nebo nevíte?
Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23468
24.5.18 17:01

Základ je, že to musí jít přes soud. Pokud s tím otec dítěte souhlasí, máte napůl vyhráno. Budete před soudem dokazovat, že je to pro dítě „výhodné“. Tedy že nový otec se o dítě stará téměř celý jeho dosavadní život, že jste v dlouhodobém svazku (manželství je jistě výhodou, ale pokud vím, tak né podmínkou), nevede nějaký podvratný život (nebyl trestán). Pak to posoudí ospod (proběhne schůzka, přijdou se k vám podívat na to, jak žijete) a pokud k tomu dá souhlas i on, tak není mnoho o čem přemýšlet. Řekla bych, že jednou z těch nejjednodušších cest bude začít právě na OSPOD (městský úřad dle trvalého pobytu dítěte).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69306
24.5.18 17:40

No, sestřenka to dělala a museli být manželé, takže se brali, ale už je to šest let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1734
24.5.18 18:06
@terinka4444 píše:
No, sestřenka to dělala a museli být manželé, takže se brali, ale už je to šest let.

No neber to, zenit se, aby se mohl nechat zapsat jako otec ciziho ditete. 2 bomby v jednom. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama