Převařeni čaje

6575
6.12.19 09:44

Převařeni čaje

Ahoj, chci se zeptat zda když si udělám bylinkový čaj třeba 2 litry do konvice, jestli bude mít stejný účinek jako když ho uvařím pokaždé čerstvý?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
PaníKadrnožková
6.12.19 09:49

Tak byla bych opatrna. Mata asi nevadi, ale lecive bylinky maji nejake davkovani a pit to po litrech mi neprijde ok, zatezuje to ledviny i jatra(myslim). Takze caje typu urologickeho, cisticiho nebo trezalky apod. bych pripravila dle navodu jeden rano a jeden vecer, fenyklu, maty, medunky, hermanku bych se tolik nebala. Ty smesi na nachlazeni, pokud ti vychladnou, tak uz ani nemaji ten ucinek.

Nejsem baba bylinkarka, jen zdravy rozum :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
10729
6.12.19 09:51

@PaníKadrnožková zrovma máta ve velkém množství vysušuje klouby. Řekla bych, že s bylinkami se to všeobecně nemá přehánět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6575
6.12.19 09:54

Mám na mysli spíše malinik a kontryhel :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.12.19 09:56

Třeba šípkový čaj se má pít studený. Já piju všechny bylinkové čaje z konvice, kterou si udělám ráno a žiju :-).

Zeptej se přímo v bylinkářství, odborníků :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16911
6.12.19 10:08

@Aduš8 cože? Jak konkrétně máta vysušuje klouby? Co to znamená vysušený kloub?

Jinak ze zcezeného výluhu - tedy čaje ti toho moc nevyprchá, takže ten postup nevadí.

Dávkování záleží na konkrétních bylinách - ale kontryhel s maliníkem klidně můžeš pít ve velkém množství.

@PaníKadrnožková píše:
Ty smesi na nachlazeni, pokud ti vychladnou, tak uz ani nemaji ten ucinek.

Jak konkrétně se změní účinek vychladnutím? (tedy kromě toho že člověk nepije horký čaj)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
6.12.19 11:24
@Ou píše:
@Aduš8 cože? Jak konkrétně máta vysušuje klouby? Co to znamená vysušený kloub?

Jinak ze zcezeného výluhu - tedy čaje ti toho moc nevyprchá, takže ten postup nevadí.

Dávkování záleží na konkrétních bylinách - ale kontryhel s maliníkem klidně můžeš pít ve velkém množství.

Jak konkrétně se změní účinek vychladnutím? (tedy kromě toho že člověk nepije horký čaj)

Nevím :lol: prave ze treba smes na nachlazeni si davam, ze se hned zacnu potit. Mam to tak zaficovane. Kdyz se lecim, tak teplem- nachlazeni, urologicke problémy, udelam si caj, prohreju zevnitř i zvenci a je mi lip. Jinak kopriva, briza, nevim co vsechno je asi jedno, takze sorry za mystifikaci ;)

• Citovat
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
6.12.19 11:25

Jo a pry salvej ve velkem zastavuje laktaci :lol:

Kazdopadne vetsina bylinkaru doporuci kuru presne davkovani a casove omezene prijimani :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1883
6.12.19 16:20
@Anonymní píše:
Třeba šípkový čaj se má pít studený. Já piju všechny bylinkové čaje z konvice, kterou si udělám ráno a žiju :-).Zeptej se přímo v bylinkářství, odborníků :-)

Proč se má pít šípkový čaj studený?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat