Převedení domu do SJM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Verunka732
Nováček 10 příspěvků 20.02.18 20:40
Převedení domu do SJM

Ahoj holky,
potřebovala bych poradit. Před manželstvím jsem získala dům, platím hypotéku, teď už manžel je tam vedený jako ručitel. Chtěla bych teď převést dům do společného jmění manželů, nevíte někdo kam se obrátit, popřípadě kolik to bude stát?
Děkuju…

Reklama

Reakce:

Keyllah
Echt Kelišová 8523 příspěvků 20.02.18 20:49
@Verunka732 píše:
Ahoj holky,
potřebovala bych poradit. Před manželstvím jsem získala dům, platím hypotéku, teď už manžel je tam vedený jako ručitel. Chtěla bych teď převést dům do společného jmění manželů, nevíte někdo kam se obrátit, popřípadě kolik to bude stát?
Děkuju…

napadá mě u notáře rozšířit SJM o ten dům. Cena těžko říct, to by ti řekl přímo ten notář, ale nezapomeň, že pak by se to mělo vložit na katastr nemovitostí a tam budeš potřebovat kolek. Tipla bych to 5-10tis. celkem.

TopSecret
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 20.02.18 20:56
@Verunka732 píše:
Ahoj holky,
Děkuju…

@Keyllah ja bych se dosla zeptat do banky, zda tam muzu napsat manzela jako druheho majitele.
Takze jen vklad na katastr :think: 1000 Kc.
A v ty banci by ti mrli rict, zda to jde. A kdyz ne, tak dojit za tim notarem.

Lara Farseer
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 20.02.18 21:02

Pokud je manžel už uveden jako ručitel u hypotéky, tak by to banka teoreticky měla odsouhlasit… ale nelze jen rozšířit u notáře SJM bez souhalsu banky, protože má zástavní právo

Whitedog
Závislačka 2618 příspěvků 20.02.18 21:02

No a nebude se taky ještě platit daň z nabytí nemovitosti?

Keyllah
Echt Kelišová 8523 příspěvků 20.02.18 21:10

Jj, to jsem si neuvědomila, že je tam ta zástava - nám banka řekla, že by s tím neměla problém, neb na hypo jsme oba, ale zatím jsme se k tomu nedokopali, takže cenově nemám vůbec představu

Verunka732
Nováček 10 příspěvků 20.02.18 21:19

@Lara Farseer aha, takže musím jako první do banky a ta musí dát souhlas, pak teprve k notáři. Nebyla jsem si jistá, jestli to půjde převést když je tam ještě zástava.

Lara Farseer
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 20.02.18 21:22

@Verunka732
Já právě mám hypo sama na sebe (byt jsem musela kupovat přímo já), manžel tam nefiguruje, tak sjem to zjišťovala a u nás je to mnohem komplikovanější - manžel by musel přistoupit k úvěru, což by znamenalo proklepnutí, jenže mě se mezitím změnily příjmy - jsem na mateřské a bylo by to celkově dost komplikované, pak by nám to museli odsouhlasit a pak teprve s jejich souhlasem bychom to mohli převést… Tak se na to teď vykašleme a budeme to řešit při fixaci za 4 roky…

Moona1984
Stálice 90 příspěvků 20.02.18 21:50

Nejprve do banky, aby vám dali souhlas. Na základě toho notář rozšíří SJM, smlouva se poté dá na katastr. Žádná daň se neplatí. Notář si bude účtovat cena za smlouvu podle ceny domu.

Keyllah
Echt Kelišová 8523 příspěvků 20.02.18 21:54
@Moona1984 píše:
Nejprve do banky, aby vám dali souhlas. Na základě toho notář rozšíří SJM, smlouva se poté dá na katastr. Žádná daň se neplatí. Notář si bude účtovat cena za smlouvu podle ceny domu.

Podle ceny domu? přiznám se, že to slyším prvně… Já myslela že podle času schůzky (např. 1-2hod) a pak sepsání smlouvy. Jen pro zajímavost, netušíš, kolik % z ceny domu si berou?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková promluvila o rozchodu s Plekancem: Bylo to překvapení!

Když Tomáš Plekanec před týdnem prostřednictvím sociálních sítí informoval,... číst dále >

Dara drtí Alagič i Rytmuse: Takto odpovídá na jejich zamilované fotky!

Koncem března Dara Rolins (45) a Patrik Rytmus Vrbovský (41) informovali o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Potraviny, které byste rozhodně neměli omývat před vařením

Takřka každý ví, že si má před jídlem umýt ovoce či zeleninu. Možná vás však... číst dále >

Reklama